Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, само што земав мало кученце Дого аргентино женка, 40 дена старо, и има топче на стомакот (види слика)... човекот од кај што го земав рече немам гајле, од папочната врвца било ќе се повлече со тек на време... Мене ме плаши да не е кила, да не е страшно?
Ве молам за одговор
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
10 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
Чувам акта ину и пред некој ден почна да има проблем со столицата. Помислив дека нешто каснала и течната столица ќе се стабилизира.
Пробав со една таблета линекс но истата не се регулираше.
Дали би можеле да ми дадете некој совет или да ја носам на ветеринар.

Фала
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Колку е стара и дали е редовно вакцинирана?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
https://youtu.be/p7VGVc3e7PQ
Stefan kazuva kako trebalo da se nabavi milenik i kakvi farmi imalo????
Pola sopstvenici na kutrinja mu tropaat na vrata i mu se zakanuvaat,gi laze za dokumenti,preprodava falicni kutrinja....
Ko o cemu,kurva o postenju
Da go prasaat kade mu e "sarplaninecot"?Porano pred buldozive bese sarplanindzija,pa mu se smeeja site na "trofejniot primerok" i go dade za da ne se srami...i sega ke ti kazuva prikazni za ljubov kon kucinjata.
Ovo je mali grad i sve se zna
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
син ми донесе куче -џукелче од улица, го вакциниравме три месеца по ред, ама нон стоп врши нужда на терасата и многу мириса од него.
каков совет имате каде да го оставам за да живее на улица,[DOUBLEPOST=1516887258][/DOUBLEPOST]или ако има некое мето каде што згрижуваат кучиња од улица.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.078
Здраво, чувам машки вучјак во двор, и честопати се случува кога ќе го изнесам да го прошетам, кога ќе почне да душка наоколу почнува да му се тресе вилицата и да му искача како бела пења, ова се дешава околу 30 секунди и после ништо не му е. Во двор е цело време пуштен и ретко кога го врзувам и освен кога ќе го изнесам на прошетка никогаш друг пат не направил така. Првите неколку пати мислев дека е отруено па му брцав во муцка мислев да не изел нешто. :unsure:
Имал некој вакво искуство? :/
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
имаа некој женка малтезар за парење, доколку има слободно нека ме контактира со приватна порака
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Здраво, чувам машки вучјак во двор, и честопати се случува кога ќе го изнесам да го прошетам, кога ќе почне да душка наоколу почнува да му се тресе вилицата и да му искача како бела пења, ова се дешава околу 30 секунди и после ништо не му е. Во двор е цело време пуштен и ретко кога го врзувам и освен кога ќе го изнесам на прошетка никогаш друг пат не направил така. Првите неколку пати мислев дека е отруено па му брцав во муцка мислев да не изел нешто. :unsure:
Имал некој вакво искуство? :/
И мојот доберман прави така.. е сега не сум сигурен пошто ми го има кажано пријател, можеби се рекла казала муабети, ама најверојатно така праат кога душкаат мочка на кучка што е во циклус т.е им се ебе им се плаче :icon_mrgr:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
колку од времето преку ден посветувате на кучето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom