Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Си го заборавил Баркли.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не верувам да игра од старт, не знам колку е подготвен, ваљда со Арсенал ќе почне од старт во купот тука ќе влезе од клупа..шо знам
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Не верувам да игра од старт, не знам колку е подготвен, ваљда со Арсенал ќе почне од старт во купот тука ќе влезе од клупа..шо знам
Фабрегас најверојатно нема да е спремен за задутре, а можеби и за купот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
До каде е работатат со Керол, едвај чекам да се засилите со него. :pipi:
И Блажевски од Вардар да го земеме пак нема да го смени фактот дека во пет и пол години не победивте само еднаш и тоа во тотална небитна утакмица за нас.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Сакав за вчера да пишам некој збор. Очекував полесна победа, да се покажат како што треба и уште во прво полувреме да остварат предност. Затоа што мислев дека не е можно пет натпревари по ред да не не бива до толку. Ама не бе, пак дупки, пак ништо не направија. Прво полувреме беше ептен лошо. Второ и не беше баш подобро, освен што успеаа некако да дадат гол. И на крај пак џабе кога примаат на крај. Баш ме интересира колку пати сезонава примаме гол во последните минути од натпреварот. Посебно по куповиве неколку пати така примивме во последната акција на противникот, само претходно среќа веќе беше решен натпреварот.

Разбирам криза, ама до волку ниедна позитива да не можеш да видиш... Пофалба само за Кенеди, имаше добри потези и стварно се трудеше. Знаеме дека има огромен потенцијал и ептен ми е криво што нема да успееме да го искористиме. До негде си е и самиот крив затоа што е ептен несериозен. На Вилиан и Педро им е завршено времето во Челзи за мене и се надевам дека уште на лето ќе бидат продадени. Извадивме се што можевме од нив, не верувам дека ќе бидат корисни пак за клубов во иднина. Но, не е се до играчите, мора во ситуацијава да го искритикувам и Конте. Цело време едно исто форсира, а гледа дека не оди, дека е потребна било каква промена, нешто што ќе предизвика подобрување во играта. Пак покажува некакво незадоволство од управата. Во ред е да не си задоволен, ама не дозволувај тоа да се покажува и да влијае јавно врз тебе и тимот. Или прифати дека таква е ситуацијата и работи како што треба, или напушти веднаш и готово.

А и општото работење на клубот почнува да не ми се свиѓа, од управа до тренер и играчи. Во последно време почнав од друга перспектива да го гледам и стварно мора да направат реконструкција во работата, вака ништо не правиме. Ама за тоа друг пат, не ми се навлага сега.

Друго, еве лош период, не оди. Мора да се превземаат ризици, мора нешто да се мења во обид да се надмине лошата форма. Вилиан и Педро се очајни, а го имаш Мусонда кој плаче за да добие асална шанса. Не можам да сфатам како не помислува ете бар да проба на еден натпревар да го стави во игра и да види што ќе покаже. Сигурно нема да изигра полошо од овие двајца. Наместо тоа, ќе го пратат сега на позајмица кај што ќе изигра 2-3 натпревари и на лето пак од нула.

Се надевам дека ете бар успехот од пеналите ќе им ја крене малце самодовербата и ќе почнат повеќето играчи да се враќаат во форма. Ако не се надмине ова во наредниве два натпревари, може многу лесно сезоната да отиде во неповрат, и покрај тоа што до пред некоја недела се беше ок.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Баш ме интересира колку пати сезонава примаме гол во последните минути од натпреварот.
Секој гол што Челзи го прими во куповите оваа сезона беше во 90+

Немаме примено гол пред 90та минута ни во лига куп ни во фа куп[DOUBLEPOST=1516287180][/DOUBLEPOST]Иначе Кенеди е супер играч секогаш кога играше беше еден од подобрите играчи (ок добро само 2-3 пати дали има играно али сепак..)

Се надевам ќе стартува со Арсенал...иако не верувам Конте да му даде шанса.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
1.903
Донев Вилиан беше добар само он пробуваше нешто да искреира напред и Кенеди.
Дринкватер исто не беше лош, тоа се и очекува од него не е некој претерано добар играч ама да имаше расположени крила и напаѓач ќе имаше супер меч.

Проблемот е Челзи што прво нема квалитетна прва 11 ка, а не па вака со одење на секој фронт и играње на 3 дена.
Имаме еден куп просечни фудбалери или некои со некаков недостаток освен Хазард и Канте.
Мората е супер напаѓач ама не е константен со формата плус млад фудбалер а и ова му е прва сезона каде што е прв напаѓач, а замена за него нема.

Фабрегас е веќе фудбалер во години, плус сезонава игра на позиција што и не е баш адекватна за него.
Бакајоко нов фудбалер во нова средина, млад без големо искуство.
Вилиан и Педро се периодични фудбалери не може да се рачуна цела сезона на нив, но мислам дека Вилиан може повеќе.
Лево Алонзи нема замена, десно и двата бекови се просечни играчи.

Во право е Конте што бараше фудбалери летово и со право влезе во конфликт со управата и скоро па јавно го искажа своето незадоволство.
Пеп бараше 9 нови фудбалери во Челзи, Конте успеа да закрпи и првата сезона да земе пл.
Награда за тоа беше доведување на уште просечни фудбалери. Па сега криза епа криза
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Koнте:
Ок, јес..уи нид страјкер јес? Уи нид самуан биг таргет мен ок? Соу..летс си уат гугл тинг сес...мејби ит уил хелп ми јес?

"Biggest failed english talents in history"

Ок со...уи бај Керол јес? Иф нат Керол ден Бентеке ок? Иф нат Бентеке ден Крауч ок?


Стварно кој е следен бе? Пробувам да ми текне уште некој актуелен играч од таков тип ама не ми текнува :(

Инаку од вакви играчи....ШАЧИРИ! Значи ептен има(ше) потенцијал во играчов, завршува во Стоук...ако веќе зимаме играчи од Стоук не гледам зошто да не го земеме него, секако не може најглуп трансфер да ни биде :D
А?
Што не сфаќам тука? :D[DOUBLEPOST=1516336842][/DOUBLEPOST]Ок првиот таг бил линк :D

Тоа е тоа Круач - англискиот Јан Колер :D

Мило ми е што не се замарам последниве години уопште со трансферите, порано можеби ќе се нервирав за ова али сега некако и симпатични ми се муабетиве[DOUBLEPOST=1516337045][/DOUBLEPOST]П.С. Да, знам дека не е напаѓач Шаќири :D Ама ипак, фејлд талент е, и штета што не успеа да се снајде во поголема екипа, па кога веќе купуваме играчи од екипи што се борат за опстанок уопште не би бимал проблем него да го земеме[DOUBLEPOST=1516337169][/DOUBLEPOST]ААААА! Ок, ми текна кој е следен после Крауч!

СТАРИЏ!!!!!!

HE FITS THE BILL! Значи ептен има смисла да го купиме!

Дали е пропаднат талент? Да

Дали е поранешен играч на Челзи што не требаше да го продадеме? Да

Дали последниве години игра тапа и сите се откажаа дека ќе биде нешто од него? Да

Дали често се повредува? Да

Дали во моментов е повреден и поради тоа дури и да сакаме да го купиме нема да може да помине медицински преглед? Да

Тоа е тоа, ако не успее Крауч сигурно со Стариџ ќе бидеме поврзани
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
492
Најверојатно 50 + 10 + Мичи на позајмица за Џеко и Палмиери. Инфо од ди Марцио. Исто имаше дека Џеко договорил услови со Челзи. Ин адреса нуз, дали се сеќавате како Коста славеше по голот против Хул
https://giphy.com/gifs/football-soccer-premier-league-3owzWm3OLDjEflnChi?utm_source=media-link&utm_medium=landing&utm_campaign=Media Links&utm_term=
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас пак очекувам тешка утакмица со многу влечење и без мотивациско играње
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.497
Поени од реакции
1.704
Овие Брајтон играат многу тимски и дефанзивно, ко и Норвич некни, ама па Челзи на гости игра некако по отворено и има многу повеќе голови на натпреварите.

Е сега, дали тие голови ќе бидат во наша или нивна мрежа, тоа е друго 20...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom