Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
120mm dolzina, 31mm sirina, 4.5mm debelina. Damaskus so silversteel ostrica (sanmai damaskus).
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки, дали знаете каде може да се најде Рамбо нож од Братсво Охрид, нормално не е за мене, за пријател е.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Имаше еден на Реклама 5, пред 2 дена го видов, го продаваа за 1300ден. Ама сега набрзинка пролистав, не го најдов за да ставам линк, можно е да го тргнале.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Што има да се најде кај нас за оштрење ножеви?
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво дечки.
Воопшто не сум упатен во темава.
По интернет го видов ова.
http://camouflage.mk/walther-ppq-tanto-knife
Ми треба нож сличен на овој, како поклон за пријател.
Дали може да препорачате некоја друга продавница во Скопје каде би можел да најдам нешто слично.
Поздрав.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Кој од victorinox, неколки модели ги има?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Јас би рекол поскапото со дијамантска прашина, ги имам и двете, но ретко го користам тоа што е препорачано од мисланист, дијамантот прави сол, ефикасност максимална, само отпосле треба пак да се помини на нешто (пр. керамичко или она што го викаат ,,масиво''), па на крај на кожа и полир паста. Ако ти е за брза употреба (ако си во планина) каменот со керамиката не е лош, а ако имаш време и желба да им опстоиш на ножевите, тогаш дијамантското со плус некое мало парчеце керамика.
SAM_1870.JPG
 

Attachments

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Моето второ искуство со компанијата. Ги контактирав за федерчињата што ми се скршија, и после 2-3 недели (што е многу за нив) ми вратија:

Прв мејл:

Thank you for contacting Benchmade Knife Company.

I have placed the request for you. Please allow 2-4 weeks for processing and international delivery.

Please let me know if you have any questions, or feel free to contact me directly in the future if you need anything else.

Втор мејл, после враќање од моја страна:

You should be receiving a parcel with 2 pairs of omega springs for both the knives you requested. Please let me know if you need any other assistance.


Thank you,

Трет мејл: Му побарав да ми пратат и split arrow pocket clip:

I have those clips coming out as well. Please let me know if you need any other assistance.


Thank you,


Фала Бенчмејд :). Сериозна фирма, гаранција и грижа за корисници 10/10, башка ништо не плаќам за делови и поштарина ;).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom