Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
320
Поени од реакции
312
Abe sea, nekoj i na sportska prai pari nekoj kuburi i taka. Svojstveno za sekoja piramida e toa so tie na krajot sigurno go jadat stapot i ostanuvaat so prazni gepovi. E sega do koj stadium e stasana piramidata poso site shitcoini se piramidalni prevari od globalen aspekt samo gospod znae
Ок, јас на спортска повеќе сум изгубил отколку добил, а на берзи обратно. Секој со свој памет.
 
B

Bafra

Гостин
Еве што е причината за падот

http://fortune.com/2017/12/21/bitcoin-tax/

Сакаат да ќешираат пред фискална 2018-та, до нова година вероајтно ќе има несигурност и паѓање.
Епа бевте предупредени дека политичарите работат на тоа како да брцнат во вашите профити

Штом сте ИТ сектор да не преведувам :

The Judiciary Committee of the United States Senate is currently working on Bill S.1241 that aims to criminalize deliberate concealment of property or the control of a financial account. The bill was submitted in June, and the law would change the definition of “financial account” and “financial institution,” and thus also cover digital currencies and digital exchanges. Who is pushing it? None other than California’s Senator Dianne Feinstein, who maintains that the bill is needed to update existing money laundering laws because of terrorists.

This means that the miners of Bitcoin will become a “bank”. The operators of the trading platform Coinbase were forced by court ruling to notify the IRS of the identity of over 14,000 investors who were trading $20,000 in Bitcoin. Users were affected if their trading volume had exceeded $20,000 at the beginning of 2013 by the end of 2015. So this is NOT a single transaction, but accumulative. The IRS will now “presume” tax evasion. This is what I warned would happen. Been there done that! They can shut down Bitcoin in the blink of an eye by simply defining anyone who is a miner to be a financial institution.

The bill will change the definition of “financial institution” in Section 53412 (a) of Title 31 , United States Code. The text will read:

“An exhibitor, a redeemer or a cashier of prepaid access devices, digital currency or a digital exchanger or a digital currency.”

The regulation will remove the anonymity of Bitcoin and other cryptocurrencies defeating this idea that there is an alternative-financial-universe separate from government.


Не им е финтата да го спречат, туку контрола и данок да си наплатат државите. Затоа повнимателно во иднина
Тој на сликата ти е Русинот кој одби милион долари награда !!!
 
D

Drima94

Гостин
Nemozam pove"ke da "citam mislenja od kompletno needucirani moroni "sto se dojdeni ovde da se pravat pametni i mislat deka ovaa korekcija igra nekoja uloga vo pogolemata slika. Imaat nula znaenje za tehnologijata vo pozadina i za potencijalot koj "sto go imaat kriptovalutite i deka ovie kriptovaluti vo podobrena forma se idninata.

Sekogas koga ima korekcija vo kripto marketot se pojavuvaat vakvi da "sirat FUD. Okey e, znaeme deka cenata momentalno e naduena i posle sekoj rast od ovoj stepen sledi korekcija. Koga se objavija vestite deka Kina gi banira site ICO's i berzi cenata padna za 50% pa videte kade sme sega.

Moj sovet e da ne slu"sate debili "sto vi kazuvaat deka kriptovalutite se isto kako igranje na sportska. Sekogas kupuvajte gi padovite i zemajte profit regularno. Ne pani"cete ova e veke videno scenario i marketot ke se vrati i ke ja nadmini prethodnata vrednost.

I AM OUT! go deaktiviram profilot.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Што се нервираш незнам.Прескокнувај постови кои што не ти одговараат и без нервози..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Nemozam pove"ke da "citam mislenja od kompletno needucirani moroni "sto se dojdeni ovde da se pravat pametni i mislat deka ovaa korekcija igra nekoja uloga vo pogolemata slika. Imaat nula znaenje za tehnologijata vo pozadina i za potencijalot koj "sto go imaat kriptovalutite i deka ovie kriptovaluti vo podobrena forma se idninata.

Sekogas koga ima korekcija vo kripto marketot se pojavuvaat vakvi da "sirat FUD. Okey e, znaeme deka cenata momentalno e naduena i posle sekoj rast od ovoj stepen sledi korekcija. Koga se objavija vestite deka Kina gi banira site ICO's i berzi cenata padna za 50% pa videte kade sme sega.

Moj sovet e da ne slu"sate debili "sto vi kazuvaat deka kriptovalutite se isto kako igranje na sportska. Sekogas kupuvajte gi padovite i zemajte profit regularno. Ne pani"cete ova e veke videno scenario i marketot ke se vrati i ke ja nadmini prethodnata vrednost.

I AM OUT! go deaktiviram profilot.
Jас не знам што се оптеретуваш со ретарди. Седи си мирен, комуницирај со оние кои ги интересира сето ова. Колку и да се мизерни информациите кои ги разменуваме овде, сепак може да се најде нешто корисно.

За будалите е џабе, со инка не се турва.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Изгледа помина божиќниот попуст кој профитира добро.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.322
Поени од реакции
3.172
Okej, spechaliv shto spechaliv, sega sakam da gi pretvoram etereumite vo evra/denari na smetka.
Koi mi se opciite? Nemam stransko drzavjanstvo i imam kartichka od payoneer...
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
сигурен се дека може МКД граѓанин да си порача ваква на негово име и во секој момент да ги смени во денарчиња?
И второ, и доколку може, (90% сум сигурен дека не може) колкави се шансите во ист момент да е забележан од нашиве
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мислење за DATA? Како нешто пософистицирани верзија на IOTA, не е tangle, не е ниту класичен DAG, нешто како стриминг, не знам дали е превара?
Сакам да земам нешто што не се базира на blockchain, колку за иљач.
Освен IOTA, Byteball, и DATA некоја друга крипто со слични перформанси? Од овие три Byteball ми фаќа најмногу око за долгорочна.
Инаку за долгорочна ми се оди на NEO, огромен потенцијал има.[DOUBLEPOST=1514031691][/DOUBLEPOST]
сигурен се дека може МКД граѓанин да си порача ваква на негово име и во секој момент да ги смени во денарчиња?
И второ, и доколку може, (90% сум сигурен дека не може) колкави се шансите во ист момент да е забележан од нашиве
Прво регистрација и проверка ќе ти збрка работа да видиш дали може и да бидеш 100,% сигурен.
Второ има еден куп впн броусери ако мислиш дека Богов баш тебе ќе ти ја пресретне адресата.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
https://www.cryptocipher.net/2017/12/23/icon-icx-rumored-go-intergalactic-january/

Трет мој и последен пост за Икон, Најголем блокчејн Јужнокорејски провајдер.Тотален саплај 800 милиони коини, 400 милиони продадени во ико, 200 милиони од нив се слободни и во оптек, другото е заклучено 1 година.

Инаку за долгорочна ми се оди на NEO, огромен потенцијал има.
Нео има потенцијал, овие од само лансирање на mainnet што треба да се случи секој момент ќе имаат веќе кренати решенија за корејски бизнис сектор. Сестринска фирма на втор по големина ексчејнџ корејски coinone.

Цената се дуплираше во последнава недела, се очекува да достигне 10 долари во Јануари, 100+ до 2018-та.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
https://www.cryptocipher.net/2017/12/23/icon-icx-rumored-go-intergalactic-january/

Трет мој и последен пост за Икон, Најголем блокчејн Јужнокорејски провајдер.Тотален саплај 800 милиони коини, 400 милиони продадени во ико, 200 милиони од нив се слободни и во оптек, другото е заклучено 1 година.
Јас сум моментално во NXT, ARDOR, UBIQ, WAVES. Чекам да ги поделат IGNIS-ите, продавам се што имам од NXT и IGNIS и со тие пари влегувам во ICON. Само се надевам дека во следните седум дена нема многу да поскапи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom