Каде може да најдам? (Општи прашања)

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Има ли некаде во Скопје продавница за оригинални Timberland чизми, али баш оригинал ми треба тоа шо се нуди и по европските застапништва? Скоро 6 зими ги носев, ваква чизма мислам тешко некоја друга марка да има толку јак квалитет, си вреди за секој денар.

Еве шо поконкретно ми треба ...

Прегледај го приврзокот 181706
Кај нас најоргинални во продавниците на Timberland, е сега колку се ко европските застапништва...
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
@Del Boy како што веќе ти кажаа а јас можам да потврдам ги има во timberland во Рамстор. Јас ги меркам Caterpillar во Office Shoes, не знам дали ги има на друго место
 
Член од
20 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Да не знае некој каде можам да најдам празни желатински капсули кај нас? Да не има во некоја од аптеките? Фала
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како се движат цените на новогодишните елки? И каде може да се најде некоја евтина, а убава?:)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Како се движат цените на новогодишните елки? И каде може да се најде некоја евтина, а убава?:)
Во Сити Мол кога ќе влезеш од задниот влез, веднаш лево до кафичот Плеј, има една продавница, многу убави елки и евтини.
Јас си земав, 2 метри, убаво разгранета, 750 денари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Каде во овој обид од очаен град наречен Скопје може да се најде фармерка по пристојна цена а таа да не е skinny fit, slim fit или најпедерското, со ЕБЕНА ЛИКРА!
На влез во ГТЦ од кај катната гаража, имаш кукла со одело ХХХХХХL, во таа продавница имаш фармерки по 1000-1200 денари плус и ти ги кратат во тие пари, класични фармерки и секакви големини, немаат некој wow квалитет и при перење знаат да пуштат боја, али еве јас два пара зедов од таму и ги носам повеќе од една година, малку само обледија инаку се ок.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
На влез во ГТЦ од кај катната гаража, имаш кукла со одело ХХХХХХL, во таа продавница имаш фармерки по 1000-1200 денари плус и ти ги кратат во тие пари, класични фармерки и секакви големини, немаат некој wow квалитет и при перење знаат да пуштат боја, али еве јас два пара зедов од таму и ги носам повеќе од една година, малку само обледија инаку се ок.
Обелејуваат оти кога ги сушиш директно така на сонце ги ставаш...Со поставата треба да се сушат,а не со лицето напред..
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
7
Каде има некој кафич каде има жени милфи?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Обелејуваат оти кога ги сушиш директно така на сонце ги ставаш...Со поставата треба да се сушат,а не со лицето напред..
Не обелија од сонцето кај мене, пишав и погоре, пуштаат боја, перени според температурата што е препорачана на нив, али пуштаат боја на секое перење и рачно и машински.
Исто минатата година зедов еден пар од Capitol Jeans на спратот горе во ГТЦ, тие демек поскапи 1700 ги платив, али пуштаат боја како луди, повеќе се обелени и од овие поефтините.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom