Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мое мислење е дека Ингс зимава ќе оди на позајмица до крај на сезона (заинтересиран е Њукасл), а Ориги многу веројатно наредно ќе биде продаден, бидејќи ќе влезе во последната година од неговиот договор со ЛФЦ, плус во Волзбург не игра најсјано сезонава. Како за илустрација сношти промаши празен гол. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Каков срам од фудбал играме у прво полувреме, тимот не може да се поврзе а играта им се кочи ко мене ГТА Сан Андреас што ми кочеше на пентиум 3ка.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се гледа дека без Хендо одма играта е потечна, ризични подавања од Емре и Џини само напред, веземе.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Добро добро е, го поминавме барнли на гол разлика.

Позитивс.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Греота е да се трошат зборој на она шо го гледавме денес 90 минути. Фудбал од ерата на Рој Хоџсон. Стварно беше мачење да се гледа, права тортура. Таква неинвентивност општо на сите играчи, не вреди да издвојам поединци, не сум видел одамна. Макар мора да се речи и дека ова не е баш несвојствено за нас, секогаш знајме да се упрпаме со вакви екипи.

Ако некој морам да пофалам денес, то ќе биди само Трент, никој друг.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Се гледа дека без Хендо одма играта е потечна, ризични подавања од Емре и Џини само напред, веземе.
Ако играше Хендерсон, подобро ќе беше?
Не ми го врти муабетот у старт дека не се ништо овие боље од Хендо така да што се кења по него, факт е дека се исти гомна, затоа и пишав двајцата у пакет заедно нека се губат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако играше Хендерсон, подобро ќе беше?
Не ми го врти муабетот у старт дека не се ништо овие боље од Хендо така да што се кења по него, факт е дека се исти гомна, затоа и пишав двајцата у пакет заедно нека се губат.
Со инка, не можам да ви ставам. Хендерсон игра неблагодарна позиција, позиција за која што немаме играч. Да имаме ДМФ со можност да придонесува и офанзивно ќе биде полесно. Денеска таа задача ја имаа Џан и Џини а и двајцата не знаеја каде тераат, плус се утепаа и од „подавање нанапред“, она за што најмногу му се замерува на Хендо, една од најдебилните забелешки поврзана со фудбалер. Да беше денес на терен, заедно со Џини или Џан, ќе си ја вршеше дефанзивната работа многу подобро од било кој од двајцава и немаше да излетува напред, како што излетуваа двајцава и да остава простор како што и они оставаа на моменти, плус оној кој што ќе му беше партнер, ќе имаше повеќе простор да биде приклучен на нападот што ќе правеше играч плус пред голот на ВБА.

Пак ќе кажам, инка да зеам и да ви ставам, не можам, едноставно фатени сте ко слеп за стап за едно те исто и тоа е тоа.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Мене јасно ми е тоа бе Пеџа, со неблагодарната позиција и се тоа. Никој не очекува од Хендерсон да блеска со статистики, ама ова во последниов месец што го игра е дно-дна. Фактот што немаме играч за таа позиција не значи дека треба да се брани Хендерсон и сите негови алиби партии што ги игра, само затоа што нема моментално подобар. Тоа го зборам, веќе кога нема подобар, нека купат поарен и тоа е тоа. Години уназад повеќе негативни перформанси имам запамтено на капитенот од позитивни, не дека само за сега се прави муабетов.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не ви/ти е јасно, очигледно штом пењавите по Хендерсон. Да, игра лоши партии периодов и има пад во форма ама пак доаѓаме до тоа дека било кој друг играч да игра на таа позиција ќе изигра полошо од него, што е факт а и е докажано со утакмици а тие да не бидат против треторазредни екипи. Не само што позицијата на Хендерсон е неблагодарна, Хендерсон игра на позиција која не е негова. Тоа ти е исто (150 пати го имам користено примеров за да разберете) како Вајналдум да го прекомандуваш во десно крило и ако не пружа добри партии, да го сереш. Едноставно, не оди ама пак ќе кажам, колку и да се труби на темава, џабе е.

- Само назад подавал - едини играч (свен Кутињо) што знае и дава долги пасови напред
- Подавал само до најблискиот - апсолутна невистина. Кога го прави тоа, игра на сигурна игра само затоа што позади него има имбецили кои што при прв притисок сами се натртуваат на противникот.
- Само трчал ко коњ - па ќе трча, кога најчесто (не секогаш) само он игра дефанзива
- Не бил капитен ко Стиви - пошто нели, секој втор ден се раѓаат играчи и капитени како Стиви

По трет пат, џабе е муабетов, не ми се ни праи веќе. Не е класа играч, но е најодговорен на терен и секогаш одговорноста паѓа на него, затоа е и капитен. Тоа што е он капитен апсолутно не е причина Ливерпул да не освојува титули/трофеи. За тоа ќе се обратите кај Хер Клоп.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не ви/ти е јасно, очигледно штом пењавите по Хендерсон. Да, игра лоши партии периодов и има пад во форма ама пак доаѓаме до тоа дека било кој друг играч да игра на таа позиција ќе изигра полошо од него, што е факт а и е докажано со утакмици а тие да не бидат против треторазредни екипи. Не само што позицијата на Хендерсон е неблагодарна, Хендерсон игра на позиција која не е негова. Тоа ти е исто (150 пати го имам користено примеров за да разберете) како Вајналдум да го прекомандуваш во десно крило и ако не пружа добри партии, да го сереш. Едноставно, не оди ама пак ќе кажам, колку и да се труби на темава, џабе е.

- Само назад подавал - едини играч (свен Кутињо) што знае и дава долги пасови напред
- Подавал само до најблискиот - апсолутна невистина. Кога го прави тоа, игра на сигурна игра само затоа што позади него има имбецили кои што при прв притисок сами се натртуваат на противникот.
- Само трчал ко коњ - па ќе трча, кога најчесто (не секогаш) само он игра дефанзива
- Не бил капитен ко Стиви - пошто нели, секој втор ден се раѓаат играчи и капитени како Стиви

По трет пат, џабе е муабетов, не ми се ни праи веќе. Не е класа играч, но е најодговорен на терен и секогаш одговорноста паѓа на него, затоа е и капитен. Тоа што е он капитен апсолутно не е причина Ливерпул да не освојува титули/трофеи. За тоа ќе се обратите кај Хер Клоп.
За болдот, затоа викам ТРЕБА НОВ ИГРАЧ на таа позиција, а не да трпи клубот ради тоа што немало друг играч за таа позиција па треба да се крпи со Хендерсон. Апсолутно неточно е дека само он и Кутињо знаат да даваат пасови напред.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За болдот, затоа викам ТРЕБА НОВ ИГРАЧ на таа позиција, а не да трпи клубот ради тоа што немало друг играч за таа позиција па треба да се крпи со Хендерсон. Апсолутно неточно е дека само он и Кутињо знаат да даваат пасови напред.
Кажи ми те молам кој знае и кој го прави тоа. Да даде пас и да го погоди истиот а не налик вана би техничките ни штопери Ловрен и Клаван па што ја „тераат у пченки“. Океј и Емре го заборавив, мај мистејк. Кој друг?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Кажи ми те молам кој знае и кој го прави тоа. Да даде пас и да го погоди истиот а не налик вана би техничките ни штопери Ловрен и Клаван па што ја „тераат у пченки“. Океј и Емре го заборавив, мај мистејк. Кој друг?
Тоа е работа на средњаците, ти наброја тројца од пет вкупно што знаат да дадат пас напред.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ај ваљда со Кеита ќе биде друго....се надевам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom