LCD телевизори

Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Телевизори и монотори не се купуваат секоја година така да најдобро е да се земе бренд Samsung,Sony или LG подобро би купил некој обичен самсунг него ли "4k" СТ, кварт и итн...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
И значи ТВ ќе купуваме секоја година.
Ова веднаш го сфаќате како навреда, а уствари некој сака да ви каже што е најдобро да се купи и што е подобро да се користи. СТ е ѓубре и прифати го тоа.

А тоа што моментално јас користам Хиаоми е затоа што е бест бај за парите и највеќе го земав поради издржливоста батеријата.
Не значи дека секогаш идам на вакви модели на телефони, телевизори и др. Пред тоа имав два поскапи модели на Самсунг и Нексус. По долго убедување и истжување ги заменив овие и не значи дека утре пак ќе купам некој ваков евтин модел.
Џабе колку и да се обидува да му помогне на некого човек, простите паќ ќе се фатат за ѓубре ST да земат. Абе можеби немате за самсунг, лг телевизор, ама сигурно имате за уште 1000-2000 денари барем quart или грундинг да земете.

МНогу ми се интересни кога ќе помислат демек леле дури и го зафркнале сетек и за џабе земале телевизор. А не се свесни дека за 23000 денари гратис од сетек добиваат пенис со кој се издупени уште од старт.
Значи ми се гади од такви простачана. Од такви луѓе маркетиве почнаа да носат и ѓубре за јадење, продавнициве отпад, а квалитетот опаѓа.
Пред некое време зборев со еден менаџер на скопски ланец на маркети. И вели верувај ми скапани краставици кога ќе ставиме и да ги намалиме за 10 денари народов ќе навали и ќе се потепа кој да земе.
Некои луѓе се бетер од животни и јадат ѓубре, а камоли за други работи. А не е до пари работава секогаш. Глупоќата е изразена. Купил БМВ а јаде работи што и свињите не ги јадат
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ти друже прво на себе си помогни(не си арен у главата), остај ја рајата.Јас барам мислење на форум,корисничко искуство затоа е форумот А не го фалам ниту СТ ниту квадро нит сум се залетал да го купам.
Од друга страна, според нечинот како се изразуваш се гледа дека си СЕЛАК и слободно иди терај магарето!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Џабе колку и да се обидува да му помогне на некого човек, простите паќ ќе се фатат за ѓубре ST да земат. Абе можеби немате за самсунг, лг телевизор, ама сигурно имате за уште 1000-2000 денари барем quart или грундинг да земете.

МНогу ми се интересни кога ќе помислат демек леле дури и го зафркнале сетек и за џабе земале телевизор. А не се свесни дека за 23000 денари гратис од сетек добиваат пенис со кој се издупени уште од старт.
Значи ми се гади од такви простачана. Од такви луѓе маркетиве почнаа да носат и ѓубре за јадење, продавнициве отпад, а квалитетот опаѓа.
Пред некое време зборев со еден менаџер на скопски ланец на маркети. И вели верувај ми скапани краставици кога ќе ставиме и да ги намалиме за 10 денари народов ќе навали и ќе се потепа кој да земе.
Некои луѓе се бетер од животни и јадат ѓубре, а камоли за други работи. А не е до пари работава секогаш. Глупоќата е изразена. Купил БМВ а јаде работи што и свињите не ги јадат
Каков трик прави Сетек. :D
И сега некој ќе ја види втората слика и ќе мисли дека за таа цена ќе купи такви модели, а уствари моделите се тие од прва слика.

tapatalk_1513053603566.jpeg
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Тесла телевизорот што го даваат од Вип на рати добар е?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Српски производ и не е лош за постарите луѓе што гледаат само Шител и кАнал 5


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Ми треба за макс 4 саати секој втор ден и по 9-10 два пати неделно.

Не ми треба да го користам за интернет или што било ако има андроид затоа што немам интернет конекција, едино за филмови гледање ако има усб приклучок.

Исто не сум луд по резолуции и такви работи ми треба само нешто сигурно што ќе тера барем 2 години.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ми треба за макс 4 саати секој втор ден и по 9-10 два пати неделно.

Не ми треба да го користам за интернет или што било ако има андроид затоа што немам интернет конекција, едино за филмови гледање ако има усб приклучок.

Исто не сум луд по резолуции и такви работи ми треба само нешто сигурно што ќе тера барем 2 години.
Ќе заврши работа со Тесла и Хитачи истото па дури и ќе тера повеќе од 2 години


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
зошто не ги погледнеш Fuegoto или Hitacito во нептун јас се мислам за некој от нив,едниот е шпански а другиот јапонски цените би рекол РАЗУМНИ..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
зошто не ги погледнеш Fuegoto или Hitacito во нептун јас се мислам за некој от нив,едниот е шпански а другиот јапонски цените би рекол РАЗУМНИ..
Имам преплата на вип и полесно ми е да додадам таму уште една сметка за плаќање него да отворам нови договори за рати.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Имам преплата на вип и полесно ми е да додадам таму уште една сметка за плаќање него да отворам нови договори за рати.
едниот е 14000 другиот 18000/17000 43 inch FHD и двата
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.193
Поени од реакции
3.577
зошто не ги погледнеш Fuegoto или Hitacito во нептун јас се мислам за некој от нив,едниот е шпански а другиот јапонски цените би рекол РАЗУМНИ..
ni spanski ni japonski ; hitachi e proizveden vo Vestel Turcija ,za fuego nema nikade nikakvo infoo mozi dae made in China vo sekoj slucaj hitachi sum gledal i imam gledano sporedi gi i vo neptun eden do drug daleku e podobar i so slika i zvuk,
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам проблем со телевизорот. Не може да се вклучи. Нит на далинско нит на копчињата на телевизорот. Го извадив од штекер и пак го ставив, го сменив продужниот кабел, го уклучив на друг и на тој не сака. Што може да му е проблем?

Иначе сабајле немаше струја 2 часа кај мене на улица. Најверојатно местеле нешто надвор по бандериве од ЕВН, но не на мојата бандера пред двор.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
639
Поени од реакции
1.741
Имам проблем со телевизорот. Не може да се вклучи. Нит на далинско нит на копчињата на телевизорот. Го извадив од штекер и пак го ставив, го сменив продужниот кабел, го уклучив на друг и на тој не сака. Што може да му е проблем?

Иначе сабајле немаше струја 2 часа кај мене на улица. Најверојатно местеле нешто надвор по бандериве од ЕВН, но не на мојата бандера пред двор.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
ЛЦД или постар тип ти е?

На моите пред месец дена им се случи истото на постар тип на ТВ Самсунг ...800 ден оправка.
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Извини, сум заспала, да за нив зборев ама еве поупатени ни објаснија. :D

Додека сум на темава, за телевизор и компјутер вреди да се заштеди и да се купи нешто поквалитетно, поготово за првото, бидејќи се потребни и бидејќи не се тоа смоки па да ги купуваш секој ден. Сега не велам сите од 200,000 да имаме ама СТ, МТ и ваквиве роби од АМЦ ни со стап не се допираат. LG нема промашај колку што гледам за цена/опции. На татко ми пациент зел нешто такво СТ од Сетек мислам не ме фаќајте за збор, рикнал звучникот после две недели и пред врата им го оставил :icon_lol:
Pred vrata li?a so se daljinsko li?hah:P:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom