НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
Sources: LaMelo and LiAngelo Ball have turned pro, signing one-year contracts with first division Lithuanian team Vytautas. They will report to the club in early January.

:eek:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Добро, може мене некој што прати асално да ми објасни зошто е ова така.
Ги гледав претходната Атланта, трупови невидени океј тоа, но зошто играч како Шродер во последната четвртина не игра ни минутка?

Денес прва четвртина праи 9 поена, втора 2 , и до 3та стигнува до 14, и го седнува на клупа и штама до крај.
Нема везе резултатот, минатата беше тесен резултато не го пушти последната четвртина, а сега беше разлика со Кливлент 15+, и пак не го пушти.
Дечково има капацитет од многу повеќе таму што во Атланта.

ЛеБрон ти ебам гадот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Овој Таунс е доста неинтелигентен лик, Ембид вчера го разнесе во буквална смисла на зборот, ко мало дете си играше со него. Од друга страна Ембид е страшен, се надевам дека повредите ќе останат минато и дека нема да има проблем со истите, затоа што по мене е еден од најдборите центри после Шек ерата, од тогаш до сега има некој вакум што се тиче центарска позиција, сите очекуваа оној кретенон Хауард да биде некст биг тинг али кловн си е кловн, нема бегање тука. :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
Па Таунс имам сетено од ко дојде Тибс му се губи концентрацијата дефанзивно (не дека некогаш бил јак дефанзивец но последните сезона и пол е фул ретард дефанзивно).. Голем фактор е според мене минутажата.. Вчера 48мин ги играше.. Па кој сака нека е на таков замор ќе изгуби концентрација посебно кога Ембид пред тебе пука тројки и еуростепој
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444


Гибсон 40 минути играл и тоа излегол после 6 лични. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Како го излета два три пати со еуростеп, како млад мајмун. Тоа е чиста спортска интелигенција, нека оди нека му направи така на Пау Гасол да го видам. :D

А Тибодо дефинитивно не е нормален тренер, нека иде помошник нека си биде ко у репрезентација нека не смара безвезно у Вулфси, само им го кине потенцијалот.
Вигинс за мене е топ 5 напаѓачки потенцијал во лигата, а сиротиот оваа сезона има тродупло полоши бројки од претходната...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Кога ќе ми текне на почетокот од сезонава колку глупави граници поставуваа кладилнициве за играчиве од Минесота.:place:
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
ne brale wiggins ne e ni top 25 potencijal u ligava opsto a ne pa ofanzivno. Malce pojak i poatletski Harrison Barnes i toa e toa. Maksimum tret igrac vo ekipa sto se bori za prsten
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Елфрид Пејтон брука од играч, неписмењак пар екселанс.
Колку и да е добар, Ембид преку глава ми е дојден веќе со јадење гомна на сите а ни 50 утакмици изиграно вкупно. Стаклено пиче, го штедат и чуваат 3 години, не игра ни бектубек утакмици, а само јаде гомна во Ибрахимович стил.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
I bulls se 4 od 4 so Mirotic, 23 prosek ima. Izgleda Portis treba da mu ja zakacuva od vreme na vreme da znaeme na sto sme hahaha
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не знам зашто не трејдаат Булс еден од Миротич и Портис, и онака Марканен е на таа позиција така да може да земат нешто подобро на 1-2 за еден од овие. Посебно па после тепачката..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom