Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
https://hide.me/en/proxy
Стави го линкот и отвори со друга држава. Не треба ништо да инсталираш, да сетираш и триста чуда, копирај линкот и нема да те пренасочи.
си реков има др чаре во хромот, на прокси не ми ни текна :D во секој случај ите како ќе ми збрка работа. фала!
 
P

psychostasia

Гостин
си реков има др чаре во хромот, на прокси не ми ни текна :D во секој случај ите како ќе ми збрка работа. фала!
Тешко, направиле овие некоја локализација грда и само македонска верзија можеш да прегледаш од наша адреса.
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Ne znaev kaj da go opstavam prasanjevo, dali nekoj znae kako na mojot mail da mu ja smenam alternativnata adresa, dali e mozno i kako??? fala mnogu odnared.....
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ne znaev kaj da go opstavam prasanjevo, dali nekoj znae kako na mojot mail da mu ja smenam alternativnata adresa, dali e mozno i kako??? fala mnogu odnared.....
Ако си на Gmail, оди во My Account (кликни горе десно на сликичката), па во Personal Info & Privacy кликни на Your Personal Info, па на Email > Advanced и таму имаш да менуваш/додаваш
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Дали некој знае како да влезам во router settings на новите рутери (со цветчиња) на Телеком?
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Ако си на Gmail, оди во My Account (кликни горе десно на сликичката), па во Personal Info & Privacy кликни на Your Personal Info, па на Email > Advanced и таму имаш да менуваш/додаваш
[DOUBLEPOST=1509093458][/DOUBLEPOST]
Ако си на Gmail, оди во My Account (кликни горе десно на сликичката), па во Personal Info & Privacy кликни на Your Personal Info, па на Email > Advanced и таму имаш да менуваш/додаваш
Na hotmail sum ne mozam da ja najdam opcijata.......ne mozam da go najdm advanced na mojov....
 
Последно уредено:

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
На телевизоров од вчера нејќе да ми го пушти gledalica.com, ми вика "оваа веб страна не е достапна" ???
Било кој друг сајт го пушта на телевизоров само овој нејќе... а и на мобилен си го отвара сајтов најнормално си работи... ???
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Жртва сум на една фишинг страница.
Оштетен сум во износ од 120 УСД, директно од моја Кредитна картичка со мој налог и одобрение за префрлање на тој износ.
Дали има некоја правна регулатива со која може да ме обештети банката од каде што ја имам картицата.?
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
imam intrentet od poranesen one so ruter imoden voedno zte sega sakam drug ruter so tplink da faka na podaleku kako da gi povrzam dali znae nekoj
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Зошто во последно време не можам да го отворам Фејсбук како што треба. На лаптопот го имам Виндоус 10 и најчесто Фејсбук го користам на Инкогнито. Совет. fcb.png
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Da im ebam se na Yahoo, imav aktivirano account key ili kako i da se vika toa pri sekoe logiranje od laptop, tablet da moram da potvrdam na telefon deka sum jas. Posle nekolku godini go smeniv brojot i telefonot isto, i sega nemozam da vlezam na mail-ot koj sto mi e veke nekolku godini. Koga idam na opcijata deka nemam veke pristap do toj telefon mi veli oh oh da ti ebam oh oh ja, chare nekoe ima?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Da im ebam se na Yahoo, imav aktivirano account key ili kako i da se vika toa pri sekoe logiranje od laptop, tablet da moram da potvrdam na telefon deka sum jas. Posle nekolku godini go smeniv brojot i telefonot isto, i sega nemozam da vlezam na mail-ot koj sto mi e veke nekolku godini. Koga idam na opcijata deka nemam veke pristap do toj telefon mi veli oh oh da ti ebam oh oh ja, chare nekoe ima?
има ако имаш повржано друг меил со тој, пример мене ми се врзани јаху и џимеил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom