Фан клуб: РК Пелистер

R

Rockn Roll

Гостин
Bravo za Aljusot, zasluzeno 1-vo mesto na tabela ,osven odlicna igra, motivacija i tempirana forma, coekot uspea da go izmenadzira edinstvoto vo ekipata so site finansiski problemi.Tim so pobeduva ne se menva tuku trebat da se zasili, najprvo finansiski da se zatvorat obvrskite sprema igracite i ako dozvoluva budzetot da se angazirat uste 2-3 kvalitetni igraci (golman,piker......)ne deka imam nekoi zamerki ,ama na tie pozicii najtenka e klupata
 
И

Игнориран член

Гостин
ФК Пелистер ќе оди курбан за сите глупости досеа напраени од двојката и компанија. :D
РК Пелистер има фора уште неколку месеци пред да почнат глупостите и тука.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ќе видиме за РК и КК, има некој најави, ама засега е се „штуро“, така да ќе кажи времето :)
 
И

Игнориран член

Гостин
http://24rakomet.mk/десниот-бек-го-напушта-загреб-жарко-ма/

На овај му даваш договор на 2 години, и ќини ги мрежите во суперлига. :D
Со Митич двата, таман ја затвораш десната бековска позиција за во наредните две години.
Уште еден наоѓаш играч од овај калибар за на лев бек да биди тандем со Темо, и бековската позиција ја прајш цицка. :D
Ќе остани после на лето полесниот дел да се освежи, крила, пикер и голман и наредна сезона можиш комотно да се прошеташ во првенството до плејоф.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
1.501
И

Игнориран член

Гостин
Не летај толку неговата месечна плата е колку на сите заедно.
Него ташакот го боли за нискобуџетни тима ко нас па макар сме имале средства да го платиме 18 месеци.
Помина на овај времето, не е во та форма шо беше пред да оди во Катар, па сеа да заигра за некој поголем клуб.
Пред да оди во Загреб, скоро цела година седеше без клуб а настрана повредите шо ги влечи цело време.
Овај ти е класичен ловец за пари.
Да му понуди било кој клуб од балканот платата шо си ја има зацртано да ја зема, без двоумење ќе потпиши.

Мајтапот настрана јас шо се дупчам за да се донеси кај нас, ама немој да мислиш па дека е неостварливо да го видиш во Битола.
Доволно е дебелио да го одврзи ќесето и да му лупни 5К месечно, ќе го видиш уште утре кај шо тренира со Работник в сала. :D
Моментално ние немаме ништо како клуб, се каснат плати, нема пари нема ништо. Ама ако се најди спонзор или ако свртат некоја банка од РЕК како шо се збора, можи да се склопи салам тимче.[DOUBLEPOST=1513538605][/DOUBLEPOST]http://ekipa.mk/rabotnichki-dobiva-490-000-evra-od-opshtina-tsentar/

Истото треба/ше да го напрај и Општина Битола со РК Пелистер.
Каков фудбал, каква кошарка...
РК Пелистер е најтрофеен спортски колектив и репрезетент на градот.
Останатите спортски колективи се само импровизација. Ако најдат за нив спонзор арно, ако не нека одат втора лига.
Ама за РК Пелистер мора да има пари секогаш, за да функционира непрекинато.
Во нашиот случај, 120К и 30К шо одат на сметка на фудбалскиот и кошаркарскиот клуб, треба да се пренаменат за ракометниот и да се напрај еден буџет од над 300К шо ќе биди постојан, безразлика дали клубот има или нема спонзор.
 
Последно уредено од модератор:
И

Игнориран член

Гостин
Денес го избрале новиот управен одбор.

Старо нови членој се Шамбата и Бени, а дополнително се назначени Васко Ковачевски (РЕК), Горан Козаров (Водовод) и Борче Марковски (селекторот на женската младинска репка)
За спортски директор се збора дека ќе биди Злате Димитровски а за претседател се спомнува Марио Расчекор и кој друг ако не Стевче Стефановски - Цревото :eek:

Со назначувањето на Васко и Лавчето во управен одбор, значи дека ќе има пари од РЕК и Водовод во клубот дополнително од оние 200К од општина предвидени за 2018год.
Убав буџет ќе склопат, ќе можи да се донесат неколку играчи уште сега.
Мада најбитно и приоритет треба да биди да се обезбеди нова комплет опрема, како за првиот тим така и за школата.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
691
Поени од реакции
877
Dobra rabota e so zlate ke bidi vo uprava razbira coekot i imase uspeh so pelister junior ko bese trener
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Ova mu e sansa da se dokazat deka ne se kako prethodnite I deka ne bilo za dzabe sho dzvakaja site ovie godini I da gledat da ne ja poserat rabotata. Za vreme na pauzata najverojatno ke se nosat 3-4 igraci koi ke bidat so podobar kvalitet od segasnite na kjoro igraci nema da se zemat.

P.S. Ne me viknaja za ekonomist ke se zamerime so korleto :P

P.P.S. Videtego statusot na fb na Korleto izgleda ne se Zlate vo uprava kako sho spomnavte tuku nekoj drugi kadri od partijata na Korleto :)
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
Ova mu e sansa da se dokazat deka ne se kako prethodnite I deka ne bilo za dzabe sho dzvakaja site ovie godini I da gledat da ne ja poserat rabotata. Za vreme na pauzata najverojatno ke se nosat 3-4 igraci koi ke bidat so podobar kvalitet od segasnite na kjoro igraci nema da se zemat.

P.S. Ne me viknaja za ekonomist ke se zamerime so korleto :P

P.P.S. Videtego statusot na fb na Korleto izgleda ne se Zlate vo uprava kako sho spomnavte tuku nekoj drugi kadri od partijata na Korleto :)
Немат уште назначено претседател и спортски директор. Во понеделник 25ти дек. на седница на општината ќе избереле нов претседател и директор.
Иначе глеам и онај Панде (директорот на ЈК Комуналец) е член во управниот одбор. Шо значи сите јавни претпријатија плус РЕК и Општината ќе го финансират клубот.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
нек се угоде, колку и да го сакаме фудбалот сепак Битола е ракометен град и секако средствата за склопување на силен ракометен тим се далеку помали од оформување просечен фудбалски тим

останува уште на ФК Пелистер да му најдат солиден приватник газда на кој ќе му биде овозможено да работи со осовременување на стадионот и помошните игралишта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom