Фото натпревар #92 - #105 Тема: "Во изградба" - Гласање

Која е најдобрата фотографија?

  • AceCaleb

  • Anco

  • Петра П.

  • Acohipmk

  • Klin

  • UpperCut

  • bijons

  • shutrak


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.941
Пријавувањето заврши. Следува гласањето кое ќе трае од сега па до 17ти Декември на полноќ, Недела према Понеделник.

Пријавените фотографии:


@AceCaleb


Во изградба
by AceCaleb on Кајгана форум


@Anco


3891
by Anco on Кајгана форум


@Петра П.


10970
by Петра П. on Кајгана форум


@Acohipmk


Сите работат
by Acohipmk on Кајгана форум


@Klin


Majestic Princess Monfalcone
by Klin on Кајгана форум


@UpperCut


10973
by UpperCut on Кајгана форум


@bijons


Градба на врвот на Водно, Скопје
by bijons on Кајгана форум


@shutrak


,,,koski,,
by shutrak on Кајгана форум
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот глас оди кај @shutrak. Сликата има некоја градежничка душа:D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.941
,,,od @AceCaleb fotografijata e so umetnichka vrednost,,i e broj eden ,,no tuka sme site koj kako stignal vo momentot i zatoa glasot e za @bijons ,,)))),,,
На петра е најуметничка и таа ја гласав, знае со боиве и комбинациите да направи многу истрипани фотки :) Али оваа од бијонс е исто многу јака! И на ацохип е супер работничка атмосферата на фотката. Би ги гласал трите да можеше.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.783
Поени од реакции
29.193
,,,,razbiram deka ima chlenovi koi mozhat magija da napravat od bilo koja fotka,no poveketo sme tuka amateri i popat go zarobuvame momentot vo objektivot na fotoaparatot ili mobilniot,,,,
,,,,site fotki se napraveni so zhelba i trud da se slikne neshto i ovekovechi i zasluzhuvaat respekt,,,,no ko sho kazha Ace moit da se glasa samo za edna,,,
На петра е најуметничка и таа ја гласав, знае со боиве и комбинациите да направи многу истрипани фотки :) Али оваа од бијонс е исто многу јака! И на ацохип е супер работничка атмосферата на фотката. Би ги гласал трите да можеше.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.502
Поени од реакции
34.603
... јас овој пат ќе гласам за @Anco !
ем ,,во изградба,, ем тука се гледа и човекот испреплетен во изградбата и што е најважно се гледа и чувствува човечкиот труд во таа изградба ! :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.941
Гласањето заврши. Победник е @AceCaleb едвај, со еден глас повеќе од бијонс.

Затоа што јас победив минатиот пат и ја предложив оваа тема, мислам дека е фер да не предложувам втор пат со ред туку второпласираниот да ја има таа чест. Така да @bijons ако се согласуваш, твоја е наредната тема :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.502
Поени од реакции
34.603
Гласањето заврши. Победник е @AceCaleb едвај, со еден глас повеќе од бијонс.

Затоа што јас победив минатиот пат и ја предложив оваа тема, мислам дека е фер да не предложувам втор пат со ред туку второпласираниот да ја има таа чест. Така да @bijons ако се согласуваш, твоја е наредната тема :)
... како второ пласирана? :( е ај добро, нека биде убав празник да бидам главна :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom