Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Каков уред даваат со Телекабел оптика (марка/модел)?
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Имам оптика веќе 4 месеци. Ова е да видат другите како е отприлика
Очекувам да пратиш слики,да видат и другите.Сликај Рутер и инсталација.Можда ке се префрлам на Телекабел па да знам.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Имате ли проблем со паѓање на итнернет на секој 10-15 минути по 1-2 минути во реонот на центар-карпош во последните 2 дена?
 
Член од
2 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали сум единствен со проблеми со интернетот веќе 2 недели? :cautious:
Јас имам проблем последнава недела со оптички интернет , снемува сигнал околу пладна и кога ке се јавам во Call центар се средува , али иритира.
 
S

staycalm

Гостин
Јас имам проблем последнава недела со оптички интернет , снемува сигнал околу пладна и кога ке се јавам во Call центар се средува , али иритира.
Кабелски имам, и екипа дојде, ништо не се среди. А не сум ни единствен со проблемов, и други луѓе со истото се соочуваат. Цело време е ова, не лоадира ништо асално. Веќе ми скурчи
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Кабелски имам, и екипа дојде, ништо не се среди. А не сум ни единствен со проблемов, и други луѓе со истото се соочуваат. Цело време е ова, не лоадира ништо асално. Веќе ми скурчи
Стави оптика
 
S

staycalm

Гостин
Стави оптика
6 години користам нивен кабелски интернет и немав никогаш ваков проблем, не е до кабелскиот интернет туку до нивната неангажираност да го средат. Толку сум изреволтиран шо сакам да го сменам а не па да плаќам повеќе за оптички. А па приклучокот 1500 денари па...
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Здраво вака на телекабел сум и плаќам 850 денари телевизија и интернет видов добар оптика пакет 40мб/с за 1000 денари па сакам да прашам ако се префрлам на оптика за истата цена и телевизијата ќе ми остане или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom