Фан Клуб: Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Па и логично е да се фокусира општината поќе на ракометот, пошто парите се тие. А и ако не се најди некој шо би инвестирал, па кој к*р тогаш од буџетот на општината, да се фрлат некој суми шо не можиме ни да ги замислиме. Еден спорт да се финансира од пари на општината е доволно, можи и поќе од доволно.

Доста е финансирање на спорт ради популизам. Има многу поважни работи шо му требат на градот од фудбал.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Доста е финансирање на спорт ради популизам. Има многу поважни работи шо му требат на градот од фудбал.
И јас тоа го викам,во градот наш помочан нема основни услови за да започниш приватен бизнис,воздухот е презагаден исто како 10 термоцентрали и тополници да има во градот,кога излегуваш на вечер да излезиш делува како во борија што е пред чистење да се наоѓаме,улиците катастрофа,ѓубриња расфрлани насекаде...милиони други побитни работи има општината за решавање наспрема пари фрлање во бунар за спорт што нема да му служи никому...одат јабана секоја година по 200 и кусуро илјади евра за џабе
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
695
Поени од реакции
892
Axaxaxaaxa presmeno e ova - ako ne odat parite za sportot demek ke se napraj nesto drugo sakate da mi kazite ? Daj ne prajte vakvi muabeti i taka se nasi pari barem da gledame nesto za nasa satisfakcija
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Axaxaxaaxa presmeno e ova - ako ne odat parite za sportot demek ke se napraj nesto drugo sakate da mi kazite ? Daj ne prajte vakvi muabeti i taka se nasi pari barem da gledame nesto za nasa satisfakcija
Многу голема сатисфакција е да гледаш местени утакмици, да се влечкат по терен, блашко да му кажва на тренерите кој играчи да ги клават итн итн. Да продолжам?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
реално како што стојат работите ние сакаме да ги имаме и фудбал и кошарка и ракомет спонзорирани од градот, но да бидиме реални може еден клуб да направиме инстатно да биде зајачан финансиски и играчки, за фудбалот се големи влоговите - терени, ростер прв тим,Б тим, младинци итн(тренери за сите категории), за ракометот и кошарката една добра сала со далеку помал ростер сениорски и младински, помалку тренери, далеку помали трошоци за функционирање, референдум да одлучиме кој спорт ќе ни биди стабилен и на ниво :D

а на општината со помош на владата ќе остани да се ангажира и да пронајде спонзор како Самсоненко за фудбалот, општината досега водеше фронтални битки насекаде и нормално тоа се покажа многу неуспешно пошто таа е финансиската моќ на градот и касата
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Axaxaxaaxa presmeno e ova - ako ne odat parite za sportot demek ke se napraj nesto drugo sakate da mi kazite ? Daj ne prajte vakvi muabeti i taka se nasi pari barem da gledame nesto za nasa satisfakcija
Со наши пари треба да се асфалтираат улиците,да се средат тротоарите,да се посадат илјадници дрва на соодветни места,да се вложи во стрежево бидејќи уште малце ќе нема да бидиме во можност вода да се напиеме..а не да одат во бунар за спортот каде ништо не ни служи....да треба да се искористат нашите пари за стадионот и салата нормално но не треба воопшто за клубојте и нивното функционирање внатрешно..тоа треба приватник да го прави со рентабилно работење во нормални услови да овозможи клубот сам да функционира како приватен бизнис...ама далеку сме ние од таа работа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ZNAci ako ne se davat pari za rakometot se ke ni naprat niz grad ?
Треба да ни напрат,ама дали дали ќе ни напрат или ќе си ги користат средствата за други суми е дискутабилна работа
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
695
Поени од реакции
892
MNOgu raboti treba ama da ne lazime deka ke ni naprat nesto nie so sakame bez razlika dali se davale ili ne pari za rakometot brojka so e smesna sprema budzetot na bt ... znaci ako sakat poleka poleka mozi se da naprat ama izgleda nekat ili uzivat da ne nervirat
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
А владата да го напрај градот шо викате стадион сала загадување гасовод шо ти знам а општината оти има по малку пари пола од улиците и да ги одржава клубовите односно спортот и културата!
Инаку малку пари се овие шо ги префлре општината и крај краева ако не подмири спонзорот одма раскин на договорот двапати пенали и да се дај нов оглас за продажба односно да се бара чаре на полусезона а дотогаш да ги покрие трошоците општината па после преку суд нека си ги наплати со камата од спонзорот и мирна глата а вака демек само си ги подмириле долговите е префрлање на одговорноста атоа никој не го интерсира или сакаш да ја средиш работата или ќе глумиш лудило како двојче псигопатот уствари не исто оти тој и ова го немаше предвидено и платено коренот негов армиски
 
Член од
8 јуни 2017
Мислења
52
Поени од реакции
8
Kurtashak si pravat nekoj trenira vo klub nekoj ne trenira ,ne znam kako kje igrame nedela so shkupi ... ZHALNO
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Општината ги исплати парите шо требаше да ги исплати според договорот. Останатото е обврска на спонзорите.

Спонзорите веќе со официјален допис се огласија до општина дека го напуштаат клубот, е сеа како ќе се решат долгојте, то е друго 20.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom