Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Искрено, се сомневав во неговата интелигенција и остроумност. Но, откако ми даде до знаење дека го чита Орвел, и забележав дека многу често споделува ,,Приказни од булеварот'', мислењето ми се промени од корен.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
По три дена активна употреба се расипа ова панелов од Сетек на попуст шо беше од 3000 на 1800, и сега, сега има гаранција ама малтретирање тоа ти е.

Го шетам кучево ова време и тоа ме смирува, па ги гледам она рефлекторине шо ги наместија, му објаснував на внучево дека кога ќе прегори тоа ламбата мајсторот треба да се качи горе да ја смени, и на прашање дали би се качил тој, добив одговор нема шанси. И му исполнувам скоро сите желби, шо можам на негово инсистирање го куипивме онас кампот во Крани.


Истанбул ќе одам 3500 денари две ноќевања и два поручеци, шетање со панорамски автобус и плус уште нешто хиподром сина џамија. Брачкава вика само патот е до Инстанбул толку пари, јас не знам како ја најде оваа понуда тој има еден сите дупки во закони ги знае повеќе од мене. Кога бевме Лерин вика осуден сум за лихварство, па добро сите си имаме по некоја маана :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:, се трудам да не осудувам :icon_lol:.

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Hey Dear Kajgana...

Читам некои најнови свои посвети во темата- Во врска со љубовта. И не се сеќавам на сите кога сум ги напишал, но се сеќавам за кого сум ги напишал. И јас како и еден член погоре, се понашам као тинејџер последниов период. Но како да се осеќам поинаку, кога од секогаш сум барал личност која ќе биде едноставно слична на мене.

I found it, but she is fucking hard to be catched.

Некогаш ми доаѓа да се откажам, како и за многу други работи во животов, ама НЕ! Идам до крај, па барем нема да се каам подоцна.

:kajgana:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Две работи што ги мразам. Луѓе што зборуваат за теми што поим немаат, као ок, нема ништо погрешно во тоа да не се знае конкретна информација или тема и луѓе кои најважните/најубавите моменти ги поминуваат снимајќи кратки видеа за инстаграм.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
К.

Го мразам она чувство коа мочаш пред да спиеш,после тоа миеш раце,миеш заби,пиеш вода,се упатуваш кон креветот,таман седнуваш со тенденција да легнеш и оп-ти се моча. Идеш пак од почеток,онака не ти се моча туку нешто останало,завршуваш,тргнуваш пак кон креветот,сеа веќе легнуваш,проверуваш на моб рандом нешто(НБА утакмица,инста стори,он дис деј на ФБ или такво некое срање) и оп-наеднаш пак тоа гадно чувство на скокоткање у стомакот,кога ти се моча. Идеш веќе видно нервозен,знаеш дека нема ништо,ќе напнеш со сите сили за капка-две,пак се упатуваш кон кревет и додека си легнеш ти поминала веќе првичната дремка,па се мачиш да заспиеш после тоа..(у меѓувреме може уште еднаш-два пати да го повториш процесот опишан погоре)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Да ти ебам бедната нација македонска, блек фрајдеј еј, црнци да ве испоебат сите. :pov: Многу ми е криво што попримаме од американските трендови, а лично јас американците ги сметам за најдебилен народ на планетава.

Пази ситуација од лани, другар отишол да купува машина за перење на блек фрајдеј и пишувало намаление од не знам таму колку % и овој се запалил wowoww ќе купам јак производ за евтини пари и случајно ја пипнал сегашната „намалена“ цена за да види нешто и му се одлепила и под неа си стоела старата цена нормално иста како оваа “намалената“. :ROFLMAO: Ама битно ќе лажат дебилен народ ко нашиот дека има 70% попуст и ќе биде превртување низ градов.

Никад ништо нема да купам на овој ден се да ви ебам секташко.:kuracc:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Пробувам да го разберам и пак да воспоставам некаква врска со брат ми последниве месеци. Зборувам, тешам, давам совети, проверувам, го викам за шетање ... Ништо.
Ѕид. Ебан ѕид.

Претходна недела нешто кровот се заеба. Мајка ми, апокалипса. Паника, хистерија. Секогаш се восхитувам на нејзината способност во пет минути да ти ги наброи сите "грешки" што си ги направила и да те спушти пак да се чувствуваш ко да имаш 10 години. Страв, тахикардија и желба да се затвориш во вц, да пуштиш чешма и да се исплачеш нараат.
После јас не сум знаела да покажам дека сакам.
Еби се, мамо. Биди жива и здрава и наредни 25 години да ме учиш како се прави тоа. А јас ќе се мразам секогаш кога ќе приметам навика или твое однесување кај мене.

И грешиш. Многу грешиш. За среќа, не те имав само тебе како родител.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И оваа е на блекфрајдеј со чај од Алкалоид во преден план. Се убаво меѓутоа уште да не се гледаше дека е темница а всушност да пука сонце моментално надвор :icon_lol: сфе тоа маркетинг еXперти.

 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Стока од народ !!! Се наредиле 20 души испред гардароба само за да чекаат еден да пробува,а ти мислиш сите се за тамо, све да ви ебам ретардирано. Уште па една дебела застанала пред врата тачно да чека, гзот 25 квадрати и зафаќа, мрш таму у месара на блек фрајдеј на кобасица и салама мортадела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom