Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Drexel

Гостин
Дечкиии ние што сме на списокот и сме однеле дополнителни документи, Има кај некого промена да е со положително становиште статус??
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Mislam deka po 2 feb ke pocnat da ne razgleduvaat nas sto sme na dopolnitena i koj nema dostaveno toa sto mu fali ke prekratuvaat a koj ima ke davaat..
inace dopolnitelen dokument (orginal krstenica od dedo) dostaviv otkako me stavija na dopolnitelna zaedno so molba za dostavuvanje dop dok. Sega mi se javi posrednikot i mi kaza da izvadam pak izvodi ( moj izvod ,na tatko mi izvod i na dedo mi umrenica) i pak da gi prevedam i legaliziram... trebalo povtorno da se dostavat za da se povrze orginalniot dokument bidejki ministerstvata ne sorabotuvale i kao bile podeleni nez kako bas mi kaza... me interesira dali nekoj od vas koj dostavuvase dop dokument pravese vaka povtorno da go povrzuva orginalniot dok so prevedeni i legalizirani izvodi umrenici.. neli e se toa u edna papka za sekoj kandidat..
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Mislam deka po 2 feb ke pocnat da ne razgleduvaat nas sto sme na dopolnitena i koj nema dostaveno toa sto mu fali ke prekratuvaat a koj ima ke davaat..
inace dopolnitelen dokument (orginal krstenica od dedo) dostaviv otkako me stavija na dopolnitelna zaedno so molba za dostavuvanje dop dok. Sega mi se javi posrednikot i mi kaza da izvadam pak izvodi ( moj izvod ,na tatko mi izvod i na dedo mi umrenica) i pak da gi prevedam i legaliziram... trebalo povtorno da se dostavat za da se povrze orginalniot dokument bidejki ministerstvata ne sorabotuvale i kao bile podeleni nez kako bas mi kaza... me interesira dali nekoj od vas koj dostavuvase dop dokument pravese vaka povtorno da go povrzuva orginalniot dok so prevedeni i legalizirani izvodi umrenici.. neli e se toa u edna papka za sekoj kandidat..
Јас му пишав на Ланджев и ми врати дека изводите се преведени и легализирани, иако сум ставен на дополнителна само оригиналот им го однесов и сеа чекам
Малце е чудно одново да доставуваш изводи кога веќе документите си стојат во папка. Не разбирам зошто како, не ми е јасно. Таа е една папка со документите и не гледам логика во тоа одново носење изводи. Сепак види си и прашај
 
Последно уредено:
Член од
3 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
3
Mislam deka po 2 feb ke pocnat da ne razgleduvaat nas sto sme na dopolnitena i koj nema dostaveno toa sto mu fali ke prekratuvaat a koj ima ke davaat..
inace dopolnitelen dokument (orginal krstenica od dedo) dostaviv otkako me stavija na dopolnitelna zaedno so molba za dostavuvanje dop dok. Sega mi se javi posrednikot i mi kaza da izvadam pak izvodi ( moj izvod ,na tatko mi izvod i na dedo mi umrenica) i pak da gi prevedam i legaliziram... trebalo povtorno da se dostavat za da se povrze orginalniot dokument bidejki ministerstvata ne sorabotuvale i kao bile podeleni nez kako bas mi kaza... me interesira dali nekoj od vas koj dostavuvase dop dokument pravese vaka povtorno da go povrzuva orginalniot dok so prevedeni i legalizirani izvodi umrenici.. neli e se toa u edna papka za sekoj kandidat..
Jas dostaviv samo orginal dokument, nisto poveke.
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Kade se site makedonski bugarski zdruzenija da reagiraat sega, veke krajno vreme.e . Cekavme izbori, letni odmori, eban dogovor sega stoo dedo mraz? Ist jazik, bh sme bbile sega sto e problemot??????
 
Член од
17 ноември 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
Дечкиии ние што сме на списокот и сме однеле дополнителни документи, Има кај некого промена да е со положително становиште статус??
Nema promena.pred eden mesec go imam odneseno originalniot dokument vencanica od baba i dedo od bugarskata pravoslavna crkva i uste stoe na dopolnitelna proverka.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Kade se site makedonski bugarski zdruzenija da reagiraat sega, veke krajno vreme.e . Cekavme izbori, letni odmori, eban dogovor sega stoo dedo mraz? Ist jazik, bh sme bbile sega sto e problemot??????
eden po eden ke si dadat ostavka i tolku.Izlazaa 53000 makedonci ostavija po nekoja paricka vo BG sega bugarite ke trazat drugi ovci za strizenje vo albanija i kosovo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom