Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Не мислев баш дека е Срање,туку намерата ми беше да поентирам дека Хиаоми не е толку развиен кај нас за разлика од Самсунг.А тоа шо викам дека се срање,тоа бидејки ја нешо у последно време иам лошо искуство со продукти што се Made in China,па претерувам со вулгаризми...
абе дете све е мејд ин чајна, тоа не знам уште како не го научивте, и самсунг и ајпл се праат у кина. Битен е квалитетот на изработка, софтверска поддршка, шаоми све тоа го има, нема никаков самсунг на кој секоја недела му стига нов апдејт, а кај шаоми тоа е нормално.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ако знаеш да инсталираш правилно ром и не си погрешил некој чекор нема да ти се расипе ништо , јас редми 3 имам на бета цело време не сум имал никаков проблем
 
B

BooBojan

Гостин
А зошто баш ајфон? За 270 евра имаш самсунг ј7 од 2017та, а ти купуваш технологија од 2014та
Имaв еднo мaлку лoшo искуствo сo Сaмсунг, и сaкaм мaлку дa сменaм. Инaку вo глoбaлa ми се дoпaѓa Сaмсунг. Нo сепaк oдлучив мaлку дa прoменaм.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Имaв еднo мaлку лoшo искуствo сo Сaмсунг, и сaкaм мaлку дa сменaм. Инaку вo глoбaлa ми се дoпaѓa Сaмсунг. Нo сепaк oдлучив мaлку дa прoменaм.
Da ne ti e odamna losoto iskustvo ili skoro nesto?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Имaв еднo мaлку лoшo искуствo сo Сaмсунг, и сaкaм мaлку дa сменaм. Инaку вo глoбaлa ми се дoпaѓa Сaмсунг. Нo сепaк oдлучив мaлку дa прoменaм.
Па имаш и други брендови, многу поверојатно е да имаш лошо искуство со 4 години стар ајфон него со нов телефон
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај нас не беа развиени ни Asics, Under Armour, Skechers, Mizuno па сега сите се тепаат да ги носат. Самсунг многу фејлаат во поглед на екраните, барем тука во Македонија, речиси и да не знам некој а да не му прегорел, откажал тачот, да се јавило flickering или слично. Сестра ми зеде Xiaomi и лета течефонов, поготово со новиов апдејт, деветката од пред некој ден.

П. С. Ова за муабетов што сте го правеле демек Xiaomi ѓубре било.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
3 самсунг у фамилија, лично 4 до сега - над 20 препорачани и ги користат во населба - 0 со екран проблем, 1 со батерија (s6)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
3 самсунг у фамилија, лично 4 до сега - над 20 препорачани и ги користат во населба - 0 со екран проблем, 1 со батерија (s6)
Псај ни јас немам проблеми (А3), ни сестра ми немаше (С3) ама гледам околината дека во глобала има, кај Бошко во Алфа кога и да видам Самсунзи има и тоа за екранот однесени. Нема шанси сите да се грижат лошо за телефоните, па да речеме до тоа дека е.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Псај ни јас немам проблеми (А3), ни сестра ми немаше (С3) ама гледам околината дека во глобала има, кај Бошко во Алфа кога и да видам Самсунзи има и тоа за екранот однесени. Нема шанси сите да се грижат лошо за телефоните, па да речеме до тоа дека е.
Во Македонија сите се со Samsung/iPhone, поготово задни 2-3 години се неверојатно популарни тие серии у буџет класа, можда затоа почесто ги гледаш.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Повеќе пати беа споменати телефони од 'J' серијата на Самсунг, па имав при рака 2 од нив (J5 и J7) и направив видеа со слики и видеа камерите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај нас не беа развиени ни Asics, Under Armour, Skechers, Mizuno па сега сите се тепаат да ги носат. Самсунг многу фејлаат во поглед на екраните, барем тука во Македонија, речиси и да не знам некој а да не му прегорел, откажал тачот, да се јавило flickering или слично. Сестра ми зеде Xiaomi и лета течефонов, поготово со новиов апдејт, деветката од пред некој ден.

П. С. Ова за муабетов што сте го правеле демек Xiaomi ѓубре било.
И пред апдејтот си леташе. Кој модел и колку SoT?



Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom