Stranger Things

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Ќе има трета сезона ? Иначе топ е серијата, првата сезона е многу подобра од втората.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе има трета сезона ? Иначе топ е серијата, првата сезона е многу подобра од втората.
Да, обновена е за уште 2 сезони.

Не знам како вторава ви била послаба од првата, дека има дупки во сценариото има ама има и првата ако гледаме така. Атмосферата и глумата на децата е тоа што и ја дава популарноста.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Па може дека малце приказната делуваше ко рециклирана од прва сезона, и дека имаше еден екстремно тежок филер, инаку се сложувам дека и втората сезона си беше на ниво.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Имаме импресии дека втората сезона е послаба заради тоа што првата беше баш онака WOW заради новоста на самата серија, но според мене втората е на исто рамниште, ако не и подобра. Сите изгазија со глумата. Онаков bromance меѓу Дастин и шизикот/лиглото од првата сезона Стив е уникатен.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Steve го средија ептен, прва сезона беше лигле
На сметка на Џонатан, толку неспособен го направија у вторава...(n)
Го егзорцираат на Вил овој земал писка а мајка му и девојка му стојат до него (по)прибрани, или коа му дадоа пушка и овој вика "ама ама не знам да ја користам" и девојка му му ја зема од раце и му вика "ја знам!" и овој стои таков како муле и ќути бе
Па може дека малце приказната делуваше ко рециклирана од прва сезона, и дека имаше еден екстремно тежок филер, инаку се сложувам дека и втората сезона си беше на ниво.
That's it...требаше да погураат напред у вторава наместо пак истото, малку развлечена ми беше, а и идеа сега на сигурно, по вкусот на публиката
па така Шон Остин мораше да умре за еврејкава и хелбој да бидат пак заедно...онаа му раскина на Стив и оттрча назад кај Џонатан чудакот уште у првата епизода..а и 11 ја вратија одма
 
Последно уредено:

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Да, обновена е за уште 2 сезони.

Не знам како вторава ви била послаба од првата, дека има дупки во сценариото има ама има и првата ако гледаме така. Атмосферата и глумата на децата е тоа што и ја дава популарноста.
Фала за информацијата. Инаку децата одглумија топ. Досега деца во филм/серија вака добро да глумат не сум видел.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.941
Stranger Things одлична.
Ја имав изгледано првата епизода уште кога излезе лани. Некако, од некои нејасни причини, не ја продолжив. Колку само сум изгубил. Кое само уживање го пружа серијава. Удира право на носталгија за детскиот живот (оние што биле geeky како деца ќе разберат), со целиот тој амбиент, потсетувајќи те на серии и филмови (Е.Т) што си ги гледал ко дете. :D
И иако чувствувам дека сум изгубил дел од детето во себе, или бар дел од детската имагинација со тоа што мора да признаам дека повеќе ме вовлекува карактер девелопингот и севкупниот живот на ликовите, отколку upside-down светот, паралелниот универзум, чудовиштата, телепатијата и останатите супер сили. Едвај чекав да дојде игранката и да завршат сите заедно :D Криво ми е само за Дастин. Ама верувам дека ќе (го) брка(ат) женски во 3тата сезона (ќе има 3та). Лавче е. Грррр. :LOL:

Него, гледам дека доста ја имаат почнато да ја гледаат Dark, или се у план да ја почнат. Пошто е сеуште рано и нема тема за нејзе, поради сличноста на сериите да пише некој збор, два. Вреди ли да се гледа или е само европска копија? :D
 
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Супер серииче. Првата сезона одлична, втората добра ама и тоа шо кажавте погоре, посебно @Vlatko_Gjorce . Ми фалеше пак да глеам нешто со ваква Спилберг атмосфера. Сите беа горе доле солидни али многу јасно децата најзакон. Главна ѕвезда, 11. Требаше у секој можен кадар да биде.

stranger-things-season-2-eleven-trailer.jpg
Close enough?

(Оригиналната верзија Forbrydelssen е јака :)
Оргиналот е подобар, да
 

Kajgana Shop

На врв Bottom