Кладилница (Генерална дискусија)

L

Löwe

Гостин
Остајте тоа..ја чекам ПСЖ ракометот 2-јка и губат од отепаните Аикс:pos:...не знам како е можно тим составен од оние играчи да губи од ваква полуаматерска екипа не ми е јасно..сега уште фали Андерлехт 1-0 да светни и доста беше за денес
ПСЖ нешто драпаат дома очигледно, или се во лер моментално па на крај ке убацат во 2ра или во 3та брзина и ке врзат 26 победи по ред, или па имаат наредба “од горе“ да не бидат во домашното првенство шампиони заради “компететивност“ или нешто слично. Нема шанси ПСЖ во 2 недели да ги тепа Веспрем 2 пати со вкупна гол разлика од +10, и да губи од АИКС и од НИМС во истиот тој период.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
ПСЖ нешто драпаат дома очигледно, или се во лер моментално па на крај ке убацат во 2ра или во 3та брзина и ке врзат 26 победи по ред, или па имаат наредба “од горе“ да не бидат во домашното првенство шампиони заради “компететивност“ или нешто слично. Нема шанси ПСЖ во 2 недели да ги тепа Веспрем 2 пати со вкупна гол разлика од +10, и да губи од АИКС и од НИМС во истиот тој период.
Секогаш има шанса макар и да е еден у милион. :)

 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мртвиве арсенал гг3+ ги имам ...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Јас само 3+ ама и овај Плајс го имам плуска братов 1 шут има само хахаха[DOUBLEPOST=1511470609][/DOUBLEPOST]Кога успеаја 3 гола да дадат не ми е јасно ... пак јас во живо на 1-1 гледам 1.45 коефициент под 5.5 гола и викам ај поклонче е дур ми го пушти тикетот паднал на 1.30 и нормално паднаја 4 гола во прво ебати миланот !!
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Јас само 3+ ама и овај Плајс го имам плуска братов 1 шут има само хахаха[DOUBLEPOST=1511470609][/DOUBLEPOST]Кога успеаја 3 гола да дадат не ми е јасно ... пак јас во живо на 1-1 гледам 1.45 коефициент под 5.5 гола и викам ај поклонче е дур ми го пушти тикетот паднал на 1.30 и нормално паднаја 4 гола во прво ебати миланот !!
Ебати среќата шо ја имам ... 93 ме паѓаат дебиливе бе начекаа село без кучиња и ќе се силат да им ебам стопанката !!! Демек ќе освојат ЛЕ годинава кур ќе освојат !
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Пинг понг во село во Боливија попрво ќе погодиш, отколку срањето наречено ЛЕ. Оваа сезона само 2 тикети на голови имам пишано. Да им направиш таму инспекција и некое истражување ќе најдеш местенки со вуду магија и астрална проекција на одредени фудбалери во текот на утакмицата, надгледувани од окото на Саурон.
Се знае за што постои лигата, за огромно перење пари. И руското првенство може вода да им носи.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Руско првенство > ЛЕ и секое друго првенство..тие се друга димензија..само во Русија можиш да станиш шампион со 10 нерешени и 5-6 порази
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Руско првенство > ЛЕ и секое друго првенство..тие се друга димензија..само во Русија можиш да станиш шампион со 10 нерешени и 5-6 порази
i u turcija isto.
Najludi shteljaci se, minatata sezona pamtam imase eden vikend i toa u vtor del od sezona koga site golemi timovi izgubija bodovi, fener, besiktas, galatasaraj, fenerbahce i basakeshir.
Abe u isto kolo sve da im ebam.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во Турција колку толку овие посилните екипи како Бешикташ,Башакешир и останатите прават понекогаш серии од врзани победи и сепак за таму да станиш шампион треба константно да победваш..во Русија нема потреба од такво нешто,кога киксаат сите сложно киксаат,кога победваат сите победваат...ни фудбал ги интересира таму,ни ништо..забава си прат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom