NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Играм бе секој ден се уклучвам само нема потреба да ја менвам клупата оти го иам Кузминскас и Холмс кој неиграт а Адебајо недобива минутажа многу.

Ок, чим така викаш, видов дека немаш активности, а Адебајо имаше поени, па мислев уопште не влагаш !!
Терај !
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Вејтерс или Хардавај спремен е некој да ги дај мие мака да вртам да видам кај кој се?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
@BooBojan @раднаскела @aleksandar09 @Boce1234

Дечки вака, бевте изминатава недела неактивни, првата немав време да водим евиденција, ама оваа водев.

Значи ве молим, потрудите се да бидете поактивни, ја ебете работава на 16 други људи. Кога играш со неактивен губиш ќејф, а сите ќе треба да играат со вас по еднаш.

Ако не планирате сериозно да играте да се борите за плеј оф, барем потрудите се да ставите активни играчи

Значи еднаш неделно треба да седнете 5-6 минути ништо повеќе, наместите го тимот за цел меч ап и тоа е тоа
За тие што незнаат



Today местите играчи идете субмит, после горе тие датумите се за следните денови, стискате на датумот и исто гледате кој ќе ви игра тој ден, и ставете ги играчите во тим.
6 дена однапред направете си го тимот и раат сте недела дена, не мора ни да влагате во тимот, ако не сакате да трејдате, или да катнувате и додадавате играчи.

Ако и ова ве мрзи, да му ебем мајката, кажите да најдемо дечки што би сакале да играат.

Не е фер спрема нас другите, не може некој да ми каже "еј брат немав време", секој има 5-6 миниту еднаш неделно.

@раднаскела посебно ти брат, играш од почеток со нас, и те чекав за тимот, те барав и на фејс, а и лани не беше активен, и сега пак.

Ако бидете инактивни и наредна недела, ако се сложат другите играчи а ќе се сложат, ќе ви ги одземам тимовите, ако има заинтересирани ќе ги дадемо тимовите на некои што би играле, ако не нека седат ghost тимови барем знаеме никој не е крив.[DOUBLEPOST=1509374222][/DOUBLEPOST]И успут, ако има некој потреба за ПГ или СГ, а има вишак ПФ и СФ нека се јави, може да се договоримо за сите, само КАТ не ми е достапен !!
Активен сум јас, цело време се уклучувам преку апликацијата за телефон, 1-2 пати заборавив само да сменам клупата.
 
B

BooBojan

Гостин
Арен сречко сум. Најпрво на драфтот ми се шекна компјутерот, и останав заглавен три четири денови, потоа додека се консолидирав, и оправдано бев искритикуван од Марли, почнав да се вклучувам интензивно секој ден, ама без фајде бидејќи Каваи е повреден, дури и не му се знае кога ќе се врати во игра, а Бледсо бојкотираше. Искрено до крај на сезона не верувам да добијам повеќе од 5 мечапи.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Flying Donkeys е неактивен од ова што го гледам ..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Се вратив против @Xsago од минус преку 100 поени, и заден ден од мечапот не ми играат Девин Букер и Ален Крабе, и најверојатно ќе го изгубим мечот пошто би требало до крај Џајмајкл Грин да има појќе поени од Парсонс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Истото од пред 2 сезони ќе ми се деси ќе се убијам. И тогаш почнав ептен јако неде 5/6-1....и на крај ни во плејоф не играв..сега 4-0 почнав..ќе бидам 4-3 после неделава

Еве денеска како изгледаше мојот тим :D

upload_2017-11-29_4-29-48.png

:cuc: :cuc:
(ок, само што станав од спиење сега гледам дека Куфос само што почнал со играње...али ако, смешно ми е :D )

Сигурно без Вол и другата недела ќе паднам на 4-4...генијално
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Connaughton i Adebayo се повампирија иначе ќе губев дебело
 
B

BooBojan

Гостин
Џaбе е бе брaт, единa ѕвездa у тим ми е Кaвaи, a дoсегa сум 0 oд негo.
Среќa Тејтум, Кузмa и Бaртoн нoсaт пo некoј пoен пoвеќе, другoтo бoрaнијa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom