Добитници на лотарија за САД

Член од
1 ноември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ima negde da se slika vo Tetovo za lotarija
Види прашај во некоја агенција Битола можи да се аплицира се детално со се слика со се се во Јк Травел туристичка агенција е 200 денари мислам..Јас дека не се разбирам многу таму утре ќе аплицирам.
 
Член од
20 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
https://www.dvlottery.state.gov/(S(hhx2h4bn1zflmzsoijabvn0l))/default.aspx

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10. Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service.

Na site sto sakate da aplicirate sajtot e otvoren do 22.11.2017, za sliki najsigurno slikite se pravat vo 'Bimbo' - cenata e 250 denari, i naglasete im deka Vi treba slikata za US Diversity Visa i tie ke znaat kako da Ve slikaat. So srekja na site! :)
 
K

Kacar

Гостин
https://www.dvlottery.state.gov/(S(hhx2h4bn1zflmzsoijabvn0l))/default.aspx

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10. Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service.

Na site sto sakate da aplicirate sajtot e otvoren do 22.11.2017, za sliki najsigurno slikite se pravat vo 'Bimbo' - cenata e 250 denari, i naglasete im deka Vi treba slikata za US Diversity Visa i tie ke znaat kako da Ve slikaat. So srekja na site! :)
Ја бев и кај Бимбо, не ми ја прифати сликата како и да е аплицирав...
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
http://www.balkaninsight.com/en/article/albania-the-balkan-s-biggest-believers-in-the-american-dream--10-26-2017

У текстов има дел кој што вика:

And when that data is compared across the rest of the Balkans, the differences are stark. In 2015 only 27,385 Serbians applied, almost 34,000 applications came from Macedonia, 6,379 from Croatia, more than 12,000 from Bosnia, close to 19,000 from Kosovo and 1,623 came from Montenegro.

Или уште попрецизно:
The 5 Balkan countries with the highest number of applicants for US Green Card lottery in 2015 (latest data) are:

Albania: 198,625
Bulgaria: 91,179
Romania: 72,433
Macedonia: 33,730
Serbia: 27,385

Да не дојде до недоразбирање, се работи за 2015 што и не е така далеку.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Би можел некој да ми даде информација бидејќи неможам никаде да ја сретнам таа информација, дали има врска ако ја користам истата слика при моето аплицирање и при аплицирањето од кај жена ми,или мора да биде различна слика?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Би можел некој да ми даде информација бидејќи неможам никаде да ја сретнам таа информација, дали има врска ако ја користам истата слика при моето аплицирање и при аплицирањето од кај жена ми,или мора да биде различна слика?
Никаде не пишува дека не треба да бидат истите.
Башка што е нелогично да бидат различни.
 
K

kicodarker

Гостин
Се мислам зошто ниту едно фото студио не зеде да аплицира за апликантиве покрај сликањето, за некои си 100-150 денари аплицирај им и земи им ги парите. Доаѓа мома пицосана “здраво за сликање може, може.“ Се слика. Е сега објаснете ми како да аплицирам. Ами девојче ние само сликаме овде, ти аплицирај си. Ама кај се аплицира тоа?
50 % што ќе аплицираат незнаат да бекнат на англиски,немаат ниту разговорно ниво освен вационејм и хелоу.
Слушнале другар/братучед/чичко нивни аплицирал па уште годинава политички се определени за трамп,оти на пола пат се веќе америка. Со англискиот, незнам да вратам ама разумем те причај слободно.
 
K

Kacar

Гостин
Се мислам зошто ниту едно фото студио не зеде да аплицира за апликантиве покрај сликањето, за некои си 100-150 денари аплицирај им и земи им ги парите. Доаѓа мома пицосана “здраво за сликање може, може.“ Се слика. Е сега објаснете ми како да аплицирам. Ами девојче ние само сликаме овде, ти аплицирај си. Ама кај се аплицира тоа?
50 % што ќе аплицираат незнаат да бекнат на англиски,немаат ниту разговорно ниво освен вационејм и хелоу.
Слушнале другар/братучед/чичко нивни аплицирал па уште годинава политички се определени за трамп,оти на пола пат се веќе америка. Со англискиот, незнам да вратам ама разумем те причај слободно.
Точно така хаха.
Милион ме прашале како се аплицира.
Дури и една пријателка влегла в апликацијата и се видело тешко и исклучила лол. Не читсст прирачник за аплицирање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom