Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ми крашна ваљда Виндоус 7цата. Ми дава ерор 15 - file cant be loaded. Сите начини на рекавери во тој црвениот екран не ми ги уклучува. Ова ми се појави најпрво, пред да ме однесе во црвениот екран. Напомена: подолго време сумњам дека рамот ми е фаличен и имам многу многу малку простор на Ц партицијата.

Прегледај го приврзокот 180255

Хелп? Има надеж да се среди без преинсталација?
Пробај ова да дојдеш до cmd, без разлика шо е за win10
https://community.acer.com/en/discussion/481946/recovery-error-code-0xc0000034
Барај стик/диск и пробај од тој repair
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Братучед ми (сериозно ова, не е приказна од типот за другар прашувам :icon_lol: ) имал на десктопот фолдер со слики и несакајќи го избришал, па да ги вратиме сликите пробавме со Recuva ама не ги најде ни сликите ни фолдерот. Друг испробан предлог за повраток на фајлови да препорачате? Не е проблем и да се плаќа, ќе ја најдам кракувана, само прашувам испробана да не губам време зошто како што кажав не се работи за мој ПЦ, не можам да го земам дома и да средувам.
 
P

psychostasia

Гостин
https://www.diskinternals.com/
Ова ми е испробано со преносен форматиран хард диск. Битно е само да не се пребришани секторите кај што биле старите фалјови и препорачливо да ги зачуваш на друга партиција или друга меморија.

Edit> исто и ова ми е испробано https://www.easeus.com/data-recovery-software/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Братучед ми (сериозно ова, не е приказна од типот за другар прашувам :icon_lol: ) имал на десктопот фолдер со слики и несакајќи го избришал, па да ги вратиме сликите пробавме со Recuva ама не ги најде ни сликите ни фолдерот. Друг испробан предлог за повраток на фајлови да препорачате? Не е проблем и да се плаќа, ќе ја најдам кракувана, само прашувам испробана да не губам време зошто како што кажав не се работи за мој ПЦ, не можам да го земам дома и да средувам.
Нека ги проба првите неколку од ова, ако не и сите.
https://www.lifewire.com/free-data-recovery-software-tools-2622893
Јас сум имал различна среќа за враќање на избришани фајлови со различни софтвери.
Нема најдобар.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала ви на сите, доста се, ќе ги пробам утре, се надевам некоја слика ќе се врати :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.970
Како да конвертирам webm во MP4 и обратно, со кој програм би било најдобро?


Zdravo, dali nekoj moze da mi dade link za dobar windows 7 da simnam.

Fala vi poz...
Не можам да ти дадам линк бидејќи не смее пиратерија на форумов да се шернува директно. Затоа иди на Zamunda.net имаш таму супер торенти за windows 7 и симни си KJ activator за да го активираш т.е """""лиценцираш""""""
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Како да конвертирам webm во MP4 и обратно, со кој програм би било најдобро?
не знам дали е најдобар, пробај со xmedia recode. Поддржува разни формати и конверзии (видео и аудио, само видео или аудио). Види прво со помал фајл за проверка на квалитетот.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Како да конвертирам webm во MP4 и обратно, со кој програм би било најдобро?



Не можам да ти дадам линк бидејќи не смее пиратерија на форумов да се шернува директно. Затоа иди на Zamunda.net имаш таму супер торенти за windows 7 и симни си KJ activator за да го активираш т.е """""лиценцираш""""""
FormatFactory е апликација за без пари (фрее) нема подобар од тоа , дури имаш и на македонски во подесување попросто здравје


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Друштво пред некој ден купив Леново лаптоп без ЦД ром.
За прв пат во мојов живот со еден пријател кој се разбира повеќе околу компјутерите решив да ставам Виндоус 10-ка преку УСБ. При инсталирањето на Торенти, Медија плеери, воочив дека по рестартирањето или гасењето на лаптопот некој од веќе инсталираните (Торент, ГОМ плеер) итн ги нема, или пак ако има Торент нема плеер итн. Истото приметив дека се она што беше пребарувано на Гугл Хромот го немаше.
Што може да биде проблемот ? ? ?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Дечки,компјутерот повеќе не ми функционира добро.Давам една команда,или не се извршува,или друга се извршува,или пак воопшто не реагира. Често кога сакам да користам некоја програма или browser,се појавува она "not responding".Екранот секој ден се кочи/замрзнува на моменти.Звукот не му е добар,од време на време шкрипи/крца ненормално.Антивирусот вели дека нема присутни вируси.И компјутерот е многу бавен,дури премногу.Бришев некои фајлови кои повеќе не ми требаат,но тоа не помогна.Една недела,секој ден по ред,вентилаторот чудно дува,ту посилно,ту послабо и бргу се гаси,па бргу се вклучува,притоа правејќи чуден звук.
Многу ме нервира. Што му е ?
Не го бива компјутерот повеќе ?
Дали ќе треба да си купам нов ?
Ај,нека ми одговори некој кој ептен се разбира во компјутери !
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дечки,компјутерот повеќе не ми функционира добро.Давам една команда,или не се извршува,или друга се извршува,или пак воопшто не реагира. Често кога сакам да користам некоја програма или browser,се појавува она "not responding".Екранот секој ден се кочи/замрзнува на моменти.Звукот не му е добар,од време на време шкрипи/крца ненормално.Антивирусот вели дека нема присутни вируси.И компјутерот е многу бавен,дури премногу.Бришев некои фајлови кои повеќе не ми требаат,но тоа не помогна.Една недела,секој ден по ред,вентилаторот чудно дува,ту посилно,ту послабо и бргу се гаси,па бргу се вклучува,притоа правејќи чуден звук.
Многу ме нервира. Што му е ?
Не го бива компјутерот повеќе ?
Дали ќе треба да си купам нов ?
Ај,нека ми одговори некој кој ептен се разбира во компјутери !
Носи го на сервис. Можеби рика хард дискот. Можеби и нешто друго.
Купувај нов компјутер.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Носи го на сервис. Можеби рика хард дискот. Можеби и нешто друго.
Купувај нов компјутер.
Со моите размислуваме дека ако овој PC повеќе не го бива, да купиме нов следнава година или пак лаптоп.Според тебе,која марка е добра ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Со моите размислуваме дека ако овој PC повеќе не го бива, да купиме нов следнава година или пак лаптоп.Според тебе,која марка е добра ?
За што ќе се користи најмногу и колку пари може да одвоите?
Лаптоп се зема само ако често треба да се оди некаде, иначе PC.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со моите размислуваме дека ако овој PC повеќе не го бива, да купиме нов следнава година или пак лаптоп.Според тебе,која марка е добра ?
Од кога не е исчистено куќиштето внатре од прашина? Дискот дефрагментиран ли е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom