Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Ако сг не га соберемо Стајиќа и Никиловскога нек се самоубиев сви у управу на чело сс градоначалника
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Градоначалник не е много заинтересиран за спорт, такој да нема да жали много. Прецедник ќе биде крив у овј случај, и тија около њега. Сга, док се распада Фени и Карпош а у МЗТ има играчи за кои нема место треба да се нападне и да се земев. Лабовиќ можда е преголем залак, али Николовски мора да дојде. Плус још 2 играча да бидемо колко-толко конкурентни.
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Кире и да дојдеше, ќе правеше гужву куде бекови, сигурно на 5ку нема да игра, пошто никад не уме да игра на туј позицију. Такој да за тија паре може некој друг да дојде да ни биде центар. Пошто су паре проблем, може странци од Куманово сви да пољубив врата, ама баш сви. Свакако ќе улегнемо у суперлигу, пошто нема која друга екипа да улегне, а веќ две од екипе пред нас на табелу су пред распад. Такој да до туј суперлигу стварно би сакаја да виду млади деца да трчив на терен, доста е више од преплатени играчи.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Кире и да дојдеше, ќе правеше гужву куде бекови, сигурно на 5ку нема да игра, пошто никад не уме да игра на туј позицију. Такој да за тија паре може некој друг да дојде да ни биде центар. Пошто су паре проблем, може странци од Куманово сви да пољубив врата, ама баш сви. Свакако ќе улегнемо у суперлигу, пошто нема која друга екипа да улегне, а веќ две од екипе пред нас на табелу су пред распад. Такој да до туј суперлигу стварно би сакаја да виду млади деца да трчив на терен, доста е више од преплатени играчи.
100% tacno. Kd vec nemamo pare za tim, ondak nema potreba i ovija da gi cuvamo. A Makso kd e vec glup i ne ume da iskoristi situaciju, toj e drug problem...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
100% tacno. Kd vec nemamo pare za tim, ondak nema potreba i ovija da gi cuvamo. A Makso kd e vec glup i ne ume da iskoristi situaciju, toj e drug problem...
Брат коју ситуацију да искористи, на што да гу искористи, да се фрљив паре и па нема ништо да добиемо, сс овкв амбициозан Работнички моментално, Блокотехну у подем и МЗТ ккв ткв за нашу лигу солидно јак, сигурно ми нема да играмо финале, а и да играмо ке га едемо од судие стандард приказна без разлику дали ке е против Работнички или МЗТ, да не се забрави дека едина титула освоена ни е одземена против Работнички такој да онај гробарска ке искочи на крај ЧЕМУ СЕ НАДАТЕ?!?!
До негде га разбирам градоначалника, кд каса на општину е у катастрофалну ситуацију, инфраструктура у град скоро и непостоечка и без големи шансе за унапредување заради градежни мафие кои оперирасва претходни године град е угушен тотално нема потреба да се трошив големи паре на кошарку, овакој или онакој тамо ке смо суперлига, топ 4 може да се извлече, според мене подобро нека поделив финансие рамномерно и на ЖРК Куманово кој е чист локалан тим, одма позади Вардара и Металурга а имав смешан буџет. За кошарку зависи што сакамо, титулу тешко да освоимо ако развивамо домашни играчи 3 године ке ни требав да се извадив нови деца, овија што ги имамо сга забравите до сга требаше да ги направив играчи више ама тренери не ги играсва џабе преседесва на клупу неколко сезоне. Дугачка приказна све се врти у круг прашање е дали сакамо мачкање на очи како сс Цица демек инвестира у спорт а град у све друго тоне мање више или нешто подобро да се проба да се направи сс жртвување на одредени "успеси" у кошарку, што според мене ако успеемо сс помал буџет да играмо па 1/2 финале е много подобро него сс поголем буџет да испадамо у финале затој што свакако да освоимо нема.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
За Куманово само треќе подлго.

Мзт и Работнички су великани,ми пичкин дим.

Само отпадци можемо да зимамо Стајиќ,Мекиќ,Пајиќ,Јојиќ,Зимиќ.

Овај сезона ми мирише на КУРЧИНУ.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Da be kude nas nikd za nisto nema pare, mozev u rabotnicki da najdev pare, mozev u mzt da najdev, a kude nas ne mogale. Nemav muda da napraviv nesto povise. Ic ne mi treba da igrav 1/2 finale, neka namavav tija slepci sto gi dovele.
Neka investirav u ZRK, super, ja sam za, svaku utakmicu gu gledam na zrk doma kd igrav poslednji 3 godine, pa i bese preklani u sk da gledam deca pioneri kd igrasva final four, ima pare za sve, samo cisto sumnjam deka ovj Makso znae sto e sport i sto treba da pravi, ne samo sas sport, amo toj sa vec drugi teme.
Sve dok ne se najde nekoj mudonja koj nema da se sekira sto ce kaze sef na partiju i nema da mu lize gz, i ce ima muda da otide kude onija privatni firme sto lapav miljoni od drzavu i da gi natera da davav pare, do tga ce si gledamo mi arenu sport i sk i ce se raduemo kd ce ga pobedi fenerbahce reala, ili zvezda i partizan cedevitu...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Брат коју ситуацију да искористи, на што да гу искористи, да се фрљив паре и па нема ништо да добиемо, сс овкв амбициозан Работнички моментално, Блокотехну у подем и МЗТ ккв ткв за нашу лигу солидно јак, сигурно ми нема да играмо финале, а и да играмо ке га едемо од судие стандард приказна без разлику дали ке е против Работнички или МЗТ, да не се забрави дека едина титула освоена ни е одземена против Работнички такој да онај гробарска ке искочи на крај ЧЕМУ СЕ НАДАТЕ?!?!
До негде га разбирам градоначалника, кд каса на општину е у катастрофалну ситуацију, инфраструктура у град скоро и непостоечка и без големи шансе за унапредување заради градежни мафие кои оперирасва претходни године град е угушен тотално нема потреба да се трошив големи паре на кошарку, овакој или онакој тамо ке смо суперлига, топ 4 може да се извлече, според мене подобро нека поделив финансие рамномерно и на ЖРК Куманово кој е чист локалан тим, одма позади Вардара и Металурга а имав смешан буџет. За кошарку зависи што сакамо, титулу тешко да освоимо ако развивамо домашни играчи 3 године ке ни требав да се извадив нови деца, овија што ги имамо сга забравите до сга требаше да ги направив играчи више ама тренери не ги играсва џабе преседесва на клупу неколко сезоне. Дугачка приказна све се врти у круг прашање е дали сакамо мачкање на очи како сс Цица демек инвестира у спорт а град у све друго тоне мање више или нешто подобро да се проба да се направи сс жртвување на одредени "успеси" у кошарку, што според мене ако успеемо сс помал буџет да играмо па 1/2 финале е много подобро него сс поголем буџет да испадамо у финале затој што свакако да освоимо нема.
Абе па ОНИ СУ ГРАДЕЖНА МАФИЈА што се занасаш :D Факт е како imnot40 што пиша, нема мудоња кој ќе фрљи повише паре и ќе најде спонзори. Абе ало, едн Стајиќ којшто е сасвим солидан за нашу лигу могуќе е да заврши у Охрид, што ги тепамо по 20 разлика у гости :) Значи нејќе навамо, а сигурно е имало контакт. Наводно Ѓуроски и Николовски у Работнички, колко године су мучив они сс паре, ама ипак се наваѓа и игра и правив солидан тим? Не бе овија наши нејќев да се запнев па после овој оној. Фати бре за јајца бизнисмени низ град сви по 100-150 К - реновирај салу, направи тим, ајде коначно да атакуемо на титулу бе, зар не е Куманово заслужило?[DOUBLEPOST=1511278188][/DOUBLEPOST]Николовски официјално у Работнички. Сериозан тим. Исто не су финансиски најмоќан тим у МК, ама знаев што сакав. Ќе оставу до петак-суботу простор пред да се изнапцују све на управу, сигуран сам дека барем дел од њима читав. Абе дај или појдите сс млади и кажите опстанак е циљ, или не праите тим уопште. Зашто плаќамо просек странци и наши играчи - само за евентуалан улаз у Суперлигу?! Сга кд СДСМ е на власт не знаев да извлечев паре? Па ја ќе најду минимум 2 спонзора ебате...
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Кд ке заврши групна фаза у БИБЛ најбоље и ми да се распаднемо, пошто сс овј тим ке се брукамо у плеј оф, а добри играчи собрава ги металски завод тито и Работнички,а за Блокотехну да не зборимо уопште што е за нас
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Иде си Мачки а ваљда и Караџа од нову годину, остануемо да се боримо с'с Пелистер,Шкупи и тија доле, Максо заврте гу славину с'с све...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Иде си Мачки а ваљда и Караџа од нову годину, остануемо да се боримо с'с Пелистер,Шкупи и тија доле, Максо заврте гу славину с'с све...
Да смо живи и здрави наредну годину у втору лигу

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom