Мачки (општи дискусии)

Член од
11 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
2
Здраво, се поинтензивно размислувам да земам мало маче но ме интересира што правите со балконите (живеам на 7-ми спрат) и колкава опасност се тие?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Здраво, се поинтензивно размислувам да земам мало маче но ме интересира што правите со балконите (живеам на 7-ми спрат) и колкава опасност се тие?
Pa... prilicno golema opasnost. Ne mozes so nekoja mrezicka da pregradis?

Jas imam 2 godini persiska i seta po balkon, ama jas sum na vtori, megutoa ednas mi bese padnala/skoknala.

Drugar koj e na 4ti sprat (tatko na mojata) 2 pati mu paga, od koj vtoriot skrsi noga pa so gips...

Domasni macki se i se poveke nesmasni i nestabilni, a sepak neli, ljubopitni.

Ako mozes pregradi. Sama nema da skokne ali ednas da se lizne...
 
K

Kacar

Гостин
Мојата тераса има едно метро ѓелендер бетон, имам и јас персијка, сум немал досега проблем. Инаку живеам на 10 ти спрат, да падне и сите 9 животи у јабана........
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Мојата тераса има едно метро ѓелендер бетон, имам и јас персијка, сум немал досега проблем. Инаку живеам на 10 ти спрат, да падне и сите 9 животи у јабана........
I mojata e so beton ograda od metar, ali leta i skoka na nea, tamu si sede, a 20 santima e sirok dzidot, koa se lize, koa spie tamu na sonce... moze da se strupoli nadole. :D
 
E

Epsilon

Гостин
abe zosto vo posledno vreme macorot ich ne saka da se gali so mene, stom ce se obidam da go pogalam me kasa i grebi non stop?
Inace e staro skoro 6-7meseci i e mashko...
 
K

Kacar

Гостин
abe zosto vo posledno vreme macorot ich ne saka da se gali so mene, stom ce se obidam da go pogalam me kasa i grebi non stop?
Inace e staro skoro 6-7meseci i e mashko...
Хормони..... исто беше и со мојава мачка, тој тинејџерски период беше дива. Кастрирај го
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Denes me kasna machka.Prv pat ja hranev so zivo meso.Mackata e napustena od sopstvenicite.I drug pat sum ja hranela.Ne sum ja udrila.Posle napadot povtorno e agresivna. Zosto me grizna sto ja napravi tolku agresivna?[DOUBLEPOST=1511041420][/DOUBLEPOST]Kolku chini veterinar da ja pregleda za besnilo? Treba utre da ja nosam.Dali moram sama ili veterinarot mozam da go odnesam da ja vidi?
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Denes me kasna machka.Prv pat ja hranev so zivo meso.Mackata e napustena od sopstvenicite.I drug pat sum ja hranela.Ne sum ja udrila.Posle napadot povtorno e agresivna. Zosto me grizna sto ja napravi tolku agresivna?[DOUBLEPOST=1511041420][/DOUBLEPOST]Kolku chini veterinar da ja pregleda za besnilo? Treba utre da ja nosam.Dali moram sama ili veterinarot mozam da go odnesam da ja vidi?
epa koga i davas zivo meso daj i malce krv da se napie i ne samo sto ke te grizne moze i ke te obesi :D
 
K

Kacar

Гостин
саркастичен е ама пошо си ти глуп тоа неможеш да го укапираш
Не брат, не можеш да бидеш саркастичен према успаничена девојка. Глипоќата се враќа кај тебе, одсекогаш и била. Објасни и на девојката сега чим си бил саркастичен ццц
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
саркастичен е ама пошо си ти глуп тоа неможеш да го укапираш
Jas pobarav sovet a ne sarkazam.Sarkazam na samo so devojka ti . Ne se razbiram od machki zatoa prasav. Ete glupa bev pa go prifativ tvojot sovet(nabildaj ego) i teraj rabota.
Koe ti e zadovolstvoto za sarkazam so nepoznata? Bravo, golem maz si i uste pogolem ti stana.
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Дечки ве молам совет... Седам под кирија во гарсоњера (во куќа) и едно маче старо може една годинка ми идеше на врата му давав јадење и полека полека стигнавме до спиење заедно. Си бара за надвор и нон стоп кога јас сум дома она е дома. Кога одам на работа ја пуштам надвор (дека имам и папагал ми е страв да не го немам) и кога се враќам само ко ретарда ќе ја викнам на 50 метри од влез и од нигде никаде излегува и ме чека заедно да си влеземе дома... Проблемот е што сега за една недела ќе се селам со цимерка (која нема да има проблем со мачето) но јас никогаш не сум чувала мачка и не знам како би било најекономично и воедно најздраво во врска со болви (а мислам дека ги нема), за песок да и купам (веќе има 1 година сигурно, не е мала да ја учам), за слобода на шетање како што имаше до сега (се селам во стан на 4ти спрат со лифт и домофон)... Се мислам дали да ја земам со мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom