ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
ќе сака ли некој да ми каже колку предмети има во втор семестар?
5 предмети: римско, уставно, англиски, општ дел граѓанско и право на информатичка технологија.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Имате информации кога ќе има резултати за колоквиумите по социологија на право и историја на право?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Колеги, дали знае некој каде се наоѓа кабинетот на Тони Дескоски?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Како е на испит финансово,облигации и филозофија кај Тасковска?
На што најмногу да се обрне внимание,како оценуваат?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Pravo na drustva
Voved vo eu
Stvarno pravo
MJP
Ako moze na kratko za ispiti da mi pisete kako e i spored vas koj e najdobro vo predsesija da go zemam
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Pravo na drustva
Voved vo eu
Stvarno pravo
MJP
Ako moze na kratko za ispiti da mi pisete kako e i spored vas koj e najdobro vo predsesija da go zemam
Право на друштва е најлесен испит што постои.Одговараш10секунди и добиваш солидна оцена.Лани најниската оценка беше 8.
Вовед во еу есејски прашања се ,мислам 10беа,поважни работи.
Стварно право знаеш од граѓанско како оди.Ти посакувам среќа!
Мјп лани во сите сесии се вртеа истите прашања ,побарај ги!
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Економика 2ор колоквиум ако ви текнуваат отприлика какви прашања има?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
сакам да прашам дали може кај еден професор да слушаме настава а кај друг да го пријавиме и полагаме предметот, највеќе прашувам заради историја на правото ка Б. Поповска слушам и полагав прв дел од испит и добив оценка7/8 и кога отидов на увид видов дека немам никакви поени туку професорката ставала оценки како што мисли дека треба и не сум задоволна баш од нејзиното оценување. Ако може некој да ми каже искуство како со неа бидејќи многу ми оди на нерви.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дечки како се вика професорот по кривично процесно право?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дечки освен овие редовни сесии секогаш ли се одржуваат и казнени сесии или само во случај студентите кога бараат?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
дечки освен овие редовни сесии секогаш ли се одржуваат и казнени сесии или само во случај студентите кога бараат?
Казнени сесии се одржуваат по барање на студентите доколку се добие одобрение од Деканатот.Одлуката за тоа дали и во кој период може да се одржи казнена сесија се носи на состанок на Наставниот Совет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom