HearthStone

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Прегледај го приврзокот 179960

18 победи по ред, од ранк 14 до 7 за помалце од 2 саати :D
Доста ризичен е деков со думгардиве.
Колку пати ти се деси да дискартнеш една карта од принцот или блодриверот ? :D[DOUBLEPOST=1510324475][/DOUBLEPOST]
Направив и го земав,мислев 5 пака даваат така ти пишува на сликата. Иначе ми лапна доларче од сметка кога правев акаунт на амазон :boksix:
Треба само да се регистрираш на твич и гага голден пак ке ти дадат ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Доста ризичен е деков со думгардиве.
Колку пати ти се деси да дискартнеш една карта од принцот или блодриверот ? :D
Не е ризичен ако играш плански, а и би рекол над 80% од партиите ги тепаш и без Гулдан. Ако думгард во моментот ти ја зголемува доста шансата да победиш, дури и да е гарантирано дека го дискарднуваш Гулдан, вреди. Во некои партии пак чекав прво да изиграм Гулдан, па после думгард, доколку ми се во рака.

Само овој го играм од ранк 14, еве сега 4 сум.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Доста ризичен е деков со думгардиве.
Колку пати ти се деси да дискартнеш една карта од принцот или блодриверот ? :D[DOUBLEPOST=1510324475][/DOUBLEPOST]
Треба само да се регистрираш на твич и гага голден пак ке ти дадат ?
Да.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Не е ризичен ако играш плански, а и би рекол над 80% од партиите ги тепаш и без Гулдан. Ако думгард во моментот ти ја зголемува доста шансата да победиш, дури и да е гарантирано дека го дискарднуваш Гулдан, вреди. Во некои партии пак чекав прво да изиграм Гулдан, па после думгард, доколку ми се во рака.

Само овој го играм од ранк 14, еве сега 4 сум.
Абе може ти колку сакаш да играш плански ама ако во 2,3,4 круг ти се падне Гулдан после џабе е се.
Ако го одиграш Гулдан пред думгардите 50% испаѓа џабе си го одиграл зошто вредноста на карата со ресамонирање си ја скратил скоро за 50% ( 2 чарџ миниона со по 5 дмг не е малце).
Јас направив контрол Гулдан и кога 3 партии баш плански ги изгубив како што викаш заради дискардот на најпотребните карти во моментот ( лечење, твистинг недер или 2 други демона ) ги откажав од такви декови .
Тие се исплатат само за агро декови каде што све вадиш наеднаш и идеш у фаца.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Абе може ти колку сакаш да играш плански ама ако во 2,3,4 круг ти се падне Гулдан после џабе е се.
Ако го одиграш Гулдан пред думгардите 50% испаѓа џабе си го одиграл зошто вредноста на карата со ресамонирање си ја скратил скоро за 50% ( 2 чарџ миниона со по 5 дмг не е малце).
Јас направив контрол Гулдан и кога 3 партии баш плански ги изгубив како што викаш заради дискардот на најпотребните карти во моментот ( лечење, твистинг недер или 2 други демона ) ги откажав од такви декови .
Тие се исплатат само за агро декови каде што све вадиш наеднаш и идеш у фаца.
Затоа пишав дека Гулдан е ставен во декот само за одредени мечапи каде што мора да го имаш и него за да победиш. Тие ќе ги играш со план и нема да ризикуваш да го изгубиш. Во другите победуваш без него. А ако си во ситуација да можеш да си дозволиш да го дискарднеш, секако веќе си победил :D

Но секако ризикот е рандом, мене од 70 партии со декот, дали 5-6 пати ми се случи да го имам Гулдан во рака и да морам да го дискарднам без да сакам, а тоа е сепак ептен мал процент.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Abe go imam Garosh hero kartata i nekoi pobitni, ali pak treba 1500 dust za toj dekot so no mans hand.
Vredi da se prai? Vlaga li barem tier 2?

A koja ekspanzija sega ke odpadne od standard ili kako mu ide?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Abe go imam Garosh hero kartata i nekoi pobitni, ali pak treba 1500 dust za toj dekot so no mans hand.
Vredi da se prai? Vlaga li barem tier 2?

A koja ekspanzija sega ke odpadne od standard ili kako mu ide?
Не сум го играл јас, ама декот е ок само мислам, а и не ми текнува во скоро време да сум играл против него. За да имаш добри резултати потребно е да го играш на високо ниво, стварно да го знаеш декот и како да играш против секој различен дек.
Али не знам, јас секогаш ако имам желба за некој дек го правам без разлика дали вреди или не, се додека знам дека ќе ми е забавен.

Иначе наредни за ротација се Old Gods, Karazhan и Gadgetzan, ама не баш сега него негде околу април 2018 :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
За точно една недела ќе излага новава експанзија. Како почнаа, некако ептен ми делуваше дека ќе има премногу меме карти, наместо сериозни. Ама со секоја нова карта што ја покажаа се повеќе и повеќе го зголемуваа стандардот на моќ на кој сме навикнати. Сметам само дека им е утнато тоа со оружјата за секоја класа.

Едвај ја чекам, верувам доста добри промени ќе донесе во метата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
oruzjata izgleda ke se bavni, plus site ke imaat ooze

koa ke pomine raza i jade metata elementals dekovite ke rasturaat
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
oruzjata izgleda ke se bavni, plus site ke imaat ooze

koa ke pomine raza i jade metata elementals dekovite ke rasturaat
Ја оозе носам со мене уште од канцер шаманот со 2 думхамера и контол вориорот со 2 горхау :)[DOUBLEPOST=1512156469][/DOUBLEPOST]
За точно една недела ќе излага новава експанзија. Како почнаа, некако ептен ми делуваше дека ќе има премногу меме карти, наместо сериозни. Ама со секоја нова карта што ја покажаа се повеќе и повеќе го зголемуваа стандардот на моќ на кој сме навикнати. Сметам само дека им е утнато тоа со оружјата за секоја класа.

Едвај ја чекам, верувам доста добри промени ќе донесе во метата.
Според мене оружјата највеќе изгледаат како меме карти. Пример Раза прист сигурно нема да го носи оружјето за змејови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Премногу е споро, нема шанси да успее :D
споро е и за другите, нема да изгубиш од y'saray/obsidian/lich na turn 5 recimo
duri funkcionira i protiv raza
prince kalaseth ili kako i da bese
itn

mene mi e okej karta, ne za tvoj efekt, tuku za counter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom