Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Вчера Кежаровски ја издаде книгата Живот во кутија.
Препорака за сите да си ја прочитате да видите какви животињи, тешки бандити и говеда со какви методи владееја тука 10 години.
Абе да се распадне државава, никогаш повторно вакво нешто да ни се случи, никогаш повторно.

Сега да скапат и да остарат во затвор, децата да им ги заборават лицата.
знаеш ли зошто Кежо имаше проблеми со законот и како почна целата работа ?? Знаеш ли воопшто за случајот Орешје, од кога е, кој ја спровел истражната постапка ? А знаеш ли дека по новиот закон што си го мести СЈО откривање на идентитетот на заштитен
( лажен) сведок ќе биде многу построго санкционирано...
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
знаеш ли зошто Кежо имаше проблеми со законот и како почна целата работа ?? Знаеш ли воопшто за случајот Орешје, од кога е, кој ја спровел истражната постапка ? А знаеш ли дека по новиот закон што си го мести СЈО откривање на идентитетот на заштитен
( лажен) сведок ќе биде многу построго санкционирано...
Kezarovski bese sam kriv za toa sto go predade svedokot i sam e svesen za toa, samo morase da se kreni dzeva za slucajot za amerite da dojdat i da ni vikaat deka nemalo pravda i deka novinarite bile uguseni.

kade se sega amerite koga zaev gi ureduva vestite na kanal5, i na sitel veke e jasno... latas ne se pojavuva zosto znae deka ke mu poracaat vesti za toa kolku dobro bilo da go menime imeto MAKEDONIA!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
знаеш ли зошто Кежо имаше проблеми со законот и како почна целата работа ?? Знаеш ли воопшто за случајот Орешје, од кога е, кој ја спровел истражната постапка ? А знаеш ли дека по новиот закон што си го мести СЈО откривање на идентитетот на заштитен
( лажен) сведок ќе биде многу построго санкционирано...
Ох бе токмак, Кежо пишуваше за заштитен сведок кој сам си го откри идентитетот уште пред да биде објавена статијата на Кежаровски.

Всушност самиот "заштитен сведок" излезе со изјава дека го собрале од УБК и му дале спремна изјава за да ја потпише а он поим немал ниту за што и како е.

Ама затоа некој го пецна оти Кежо пишуваше за некои работи и местенките што ги направи УБК.

Би ти пишал не се брукај, ама толку гомна имаш изедено што нема сапун што би те испрал.

Ајт на игнор, ебате шупакот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Kezarovski bese sam kriv za toa sto go predade svedokot i sam e svesen za toa, samo morase da se kreni dzeva za slucajot za amerite da dojdat i da ni vikaat deka nemalo pravda i deka novinarite bile uguseni.

kade se sega amerite koga zaev gi ureduva vestite na kanal5, i na sitel veke e jasno... latas ne se pojavuva zosto znae deka ke mu poracaat vesti za toa kolku dobro bilo da go menime imeto MAKEDONIA!
Случајот Орешје го водеше ОЈО на СДСМ, 12/2005. Веројатно во почетокот се направени некој пропусти, па не се собрани цврсти матерјални форензички докази и ја искористиле шемата со лажен ( заштитен) сведок. ( а која на пример СЈО исклучиво ја користи).
Без обзир дали тие биле вистински убијци, поради процедурални грешки и промена на исказот на сведокот сега се на слобода. Кежо ќе направел голема работа ако дошол до некој сознанија за вистински, друг убиец, овака направил мечешка услуга на правдата.
А дека грешки на МВР и ОЈО има, има, почнувајки од ликвидацијата на екомоски миграанти од страна на братЉубе а зошто и беше во притвор во Хрватска, случката Сопот се уште актуелна, случајот Масри кој ја обрука Македонија па и ред други. Ете и кај убиството на момчето во Охрид поради процедурални грешки убиецот (србин) е пуштен и веќе не се појавува на рочишта.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Од постоењето на оваа држава најмногу загуби генерацијата на Кежаровски (родени меѓу 1955-1975). Во периодот кога се осамостои државава, кога на таа генерација требаше да ѝ се случат најубавите работи во животот, им се случи приватизација, масовни отпуштања и затворање фабрики, ембарго, создавање олигархија, настаните во Тетово и Гостивар, следствено на тоа и војната во 2001 год. и дотепување на економијата и на крајот паноптиконот на Грујо. 30 години стрес, сиромаштија и општа мизерија.
I zaboravi plus mojata 1971 ja zafati vojnata vo Jugoslavija...pa nie go krkavme merenjeto na dolzinite na Milošević i Tugjman via Cia

Ps.sega vidov deka nekoj veće pušal za ova...
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Случајот Орешје го водеше ОЈО на СДСМ, 12/2005. Веројатно во почетокот се направени некој пропусти, па не се собрани цврсти матерјални форензички докази и ја искористиле шемата со лажен ( заштитен) сведок. ( а која на пример СЈО исклучиво ја користи).
Без обзир дали тие биле вистински убијци, поради процедурални грешки и промена на исказот на сведокот сега се на слобода. Кежо ќе направел голема работа ако дошол до некој сознанија за вистински, друг убиец, овака направил мечешка услуга на правдата.
А дека грешки на МВР и ОЈО има, има, почнувајки од ликвидацијата на екомоски миграанти од страна на братЉубе а зошто и беше во притвор во Хрватска, случката Сопот се уште актуелна, случајот Масри кој ја обрука Македонија па и ред други. Ете и кај убиството на момчето во Охрид поради процедурални грешки убиецот (србин) е пуштен и веќе не се појавува на рочишта.
ne znam sto mislat tie novinarite, akose novinari ne znaci deka smejat da odat protiv zakonot koj vazi za site. Isto kako Velija ramkovski so negovite sitni ducancinja i mislese ako ima televizija i ako e novinar deka moze da pravi sto saka.
epa ne bilo taka, morat zakonot da vazi za site a sds toa go zlouptrebuva za da gi izmami glasacite bozem novinarite se ugneteni i nemalo pravada, a sega ima? ne sega poloso e
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
ne znam sto mislat tie novinarite, akose novinari ne znaci deka smejat da odat protiv zakonot koj vazi za site. Isto kako Velija ramkovski so negovite sitni ducancinja i mislese ako ima televizija i ako e novinar deka moze da pravi sto saka.
epa ne bilo taka, morat zakonot da vazi za site a sds toa go zlouptrebuva za da gi izmami glasacite bozem novinarite se ugneteni i nemalo pravada, a sega ima? ne sega poloso e
тогаш така кажуваа, сега 100% се смени, се озакони диктатура, напиша уште пролетоска Зеколи, превртени чорапи
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
тогаш така кажуваа, сега 100% се смени, се озакони диктатура, напиша уште пролетоска Зеколи, превтени чорапи
Da nokoga narodot ke se osvesti deka SDS e losata strana na istata paricka?? Koga ce go izgubime imeto i narodnosta, togas vece kasno ce e.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
a sto mislea tije mediumite, deka sds ke gi ostavi da pravat so sakaat? velam jas, ke go baraat nazad gospodinot gruevski.
нема да го бара никој, ама ќе бараат граѓаните да има вистинска опозиција а не западот да се праи ќор и глув....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Груевски: „Ако некој работи за својата земја, ќе му смислат криминал или сексуална афера“
"...И ако немаат докази, ќе се обидат да измислат, како, на пример, правење незаконските снимки да се докази. Ако и тоа не е доволно, ти вадат нови закони за заштитени сведоци и што ли уште не, само за на сила да те обвинат со измислени докази", вели Груевски во првиот дел од мегаинтервјуто за „Република“.


 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Zalosno e ova e vistinata za heroite nasi se gleda so kakvi emocii zboruva kutriot covek!
Kjuti...koga se povlece togas od premierskata funkcija, u depresija bev tie den-dva. Ne znaev shto so sebe. Si vikav "O zosto gospode, dobri lugje kako Nikola mora da patat vo zhivotot"...toa e...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Народот бил штитот, а паторот копјето...да се потрудат и на оваа тешка форма на ментална ретардација и страст за лижење г'зишта и самопонижување да и дадат некоја латинска каталошка ознака - sendvichitis idiotus nebanjatikus.

Овој со ќуркин поглед бил "копје"...гзоите им ги растрти од крадење 10 години...

FB_IMG_1510933297214.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom