Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Член од
12 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
58
Pozdrav svima imam jedno pitanje pradedo mi je bio bugarski vojnik i odlikovan je od bugarskog cara posedujem original taj dokument, sad me zanima kolike su sanse da se dobije bugarski pasos sa tim dokumentom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
D

Drexel

Гостин
Pozdrav svima imam jedno pitanje pradedo mi je bio bugarski vojnik i odlikovan je od bugarskog cara posedujem original taj dokument, sad me zanima kolike su sanse da se dobije bugarski pasos sa tim dokumentom.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Mnogo golemi shansi ako ti e pradedo :D pocnuvaj procedura odma i ubavo se povrzi so pra dedo ti preku izvodi za rodeni
 
Последно уредено од модератор:

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Дечки ме интересира колку време се чека на финален експертен преглед. Знам дека порано за од прилика 3 месеци се знаеше на што си.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пред некој ден посредникот што ми вадеше пасош ми се јави и ми вика: извади што побрзо можеш документ од бугарскиот клуб во струмица. Има некок најави нешто?

2013 сум со братучед и сеуште на проверка од вицепрезидент.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Дечки ме интересира колку време се чека на финален експертен преглед. Знам дека порано за од прилика 3 месеци се знаеше на што си.
Кај секој е различно.Она што кај повеќето е исто дека за одговор од Министерството дали ти е одобрена молбата или си вратена на дополнителна се чека во просек 14,5/15 месеци од денот на интервјуто во Софија.
Пред некој ден посредникот што ми вадеше пасош ми се јави и ми вика: извади што побрзо можеш документ од бугарскиот клуб во струмица. Има некок најави нешто?

2013 сум со братучед и сеуште на проверка од вицепрезидент.
Штом ти рекол извади си!Имаше тука на форумов два-тројца пред недела-две што напоменаа дека работите се предвижуваат кон подобро.
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Пред некој ден посредникот што ми вадеше пасош ми се јави и ми вика: извади што побрзо можеш документ од бугарскиот клуб во струмица. Има некок најави нешто?

2013 сум со братучед и сеуште на проверка од вицепрезидент.
Ќе те прекрати јотова со братучед, Потврда ти треба од директен предок роден во целосно мнозинство бугарско село да си ги зголемиш шансите какви и да се,

Дечки ме интересира колку време се чека на финален експертен преглед. Знам дека порано за од прилика 3 месеци се знаеше на што си.
5-6 месеци максимум
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Ќе те прекрати јотова со братучед, Потврда ти треба од директен предок роден во целосно мнозинство бугарско село да си ги зголемиш шансите какви и да се,



5-6 месеци максимум
Abe zasto GI lazete lugeto za potvrdi so mnozinsko naselenie, Jas imav potvrda kade 100% naselenieto e popisano Bugarsko I toa Ohridsko Selo I pak Molbata Ne e uvazena, potvrdute spored mene nemaat nikakvo znacenje, neka se Javi Nekoj I neka prilozi dokaz, Deka samo so potvrda zel graganstvo, se somnevam Deka IMA takvi

Sent from my Xtouch using Tapatalk
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Abe zasto GI lazete lugeto za potvrdi so mnozinsko naselenie, Jas imav potvrda kade 100% naselenieto e popisano Bugarsko I toa Ohridsko Selo I pak Molbata Ne e uvazena, potvrdute spored mene nemaat nikakvo znacenje, neka se Javi Nekoj I neka prilozi dokaz, Deka samo so potvrda zel graganstvo, se somnevam Deka IMA takvi

Sent from my Xtouch using Tapatalk
U ohridsko pola sela se so turci mesani :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom