Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
C

Castiel

Гостин
Trgni go vetel, stai go veratapen istovo da go naprai, do utre ke umaravte kako e glup, maloumen, ne e za formula i slicno, toa e fakt. Za placenjeto, najmalce navivac na ferari, potocno na kopukot vetel, ima pravo da zbori, u najdobar slucaj za vas, isto gomno e ko luis.
Па дали негде прочита да негирав и ги бранам Ветел дека не е плачко? Ја пишав дека и Хамилтон е плачко и се испотепа ти да го одбраниш демек не е. Си освои титула сосема заслужено. Поконстантен возач беше од Ветел сезонава и постабилни се Мерцедес од ферари нема што да се праи муабет. Ама да го браниш дека и он не е лигле и плачко стварно нема смисла кога константно си плаче.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
И да го помине Кими, треба на Ботас моторот да му откаже или да оди в пченки!
 
C

Castiel

Гостин
Џабе е све. Титулата ја изгуби уште кога им се случија првите глупости. Сами се си криви Ветел и Ферари.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Па дали негде прочита да негирав и ги бранам Ветел дека не е плачко? Ја пишав дека и Хамилтон е плачко и се испотепа ти да го одбраниш демек не е. Си освои титула сосема заслужено. Поконстантен возач беше од Ветел сезонава и постабилни се Мерцедес од ферари нема што да се праи муабет. Ама да го браниш дека и он не е лигле и плачко стварно нема смисла кога константно си плаче.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Nigde nikade ne go branam hamilton i negovata razmazenost i placenje, nesto bajagi si utnal. Ko sto ti rekov, od toj aspekt isti gomna se a denes imate klasicen primer za toa. Placese za masa a on na startot 300 pati poloso izigra.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
АЛОНСО-ХАМИЛТОН, она што треба да се гледа у битка за 1во место .... како му се брани неверојатно ....
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Плачкото го спакува и Алонсо, онака за публика :) Шала на страна убаво тркање приредија.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Плачкото го спакува и Алонсо, онака за публика :) Шала на страна убаво тркање приредија.
Го спакува затоа што Хондата уствари ја правеле у Застава Крагујевац, нека му бутнат Мерцедесов мотор на таа шасија ке го гледавме у топ 3 Алонсо.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
И затоа двајцата го лапнаа тогаш, јер го работеше.
Го лапнаа зашто Алонсо место да се трка, реши да плаче. Зашто почнавме за плачковци да збориме де... Пак ќе кажам немам нешто посебно против Алонсо, еден од најдобрите моментални е, а сум кажал дека кај Хамилтон ми смета што почна често да се жали, ама Хамилтон само хејт добива тука, тотално незаслужно.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Тоа беше се годинава момци, се надевам на уште поинтересна сезона следна година, со оглед на тоа дека Ред Булот е доста компетитивен моментално и со оглед на тоа дека Мекларенот добива Рено мотори кои што може ке ги доработуваат у стил на РБ тогаш може да има весели ситуации.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Малце досадна е дискусијава кој е плачко, пошто очигледно сите се кога губат, факт. И Хамилтон и Ветел и Алонсо се одлични возачи, по мое мислење најдобри на патеките. Дискусии од типот, да беше овој вака ќе беше, да беше оној онака ќе беше. Дуелот Алонсо - Хамилтон е тоа што треба почесто да гледаме, баталете плачења.

Честито титула!
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Заслужена титула за Хамилтон. Фетел сам се зафркна, наивно и детски си ги изгуби шансите за титула.
Следната сезона очекувам да биде многу поинтересна од оваа. Ќе се јадат повторно Хамилтон и Фетел, глупите МекЛарен ќе добијат нов мотор, ќе има простор и за Алонсо, тука се и Ред Бул кои се исто така одлични.
Не кажаа кој беше возач на денот или сум испуштил можеби? (едит: Фетел, заслужено)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom