Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Кажи која е таа правоверна левица кај нас, пошто Левица се фејк, и кој рече дека сум комунист на крај краева,

Тост удбашки,
Кажи која варијанта на комунизам претпочиташ, "левичару"...

Сетен си ти одамна, сендвич.

допуна; е ова болдираното ти е баш за тоа што зборувам; човековата глупост и апсурдност.
Не бил он комунист а ги брани (гласа) Левица, наводно, па после зошто сум велел дека се фејк.
Исто ко оние кои ја бранеа Македонија (ДРПМНЕ у душа и в гз) од миграните, муџите, Америте, Бугарите истовремено лапајќи парички од истите.

Бот.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.844
Кажи која варијанта на комунизам претпочиташ, "левичару"...

Сетен си ти одамна, сендвич.
Удбаш, уше една грешка напрајв, го употребив тост слободарски во пежоративна конотација, а факт е дека во Шарена револуција имало куп луѓе со искрени намери, кои сеуште лаат за истото шо го прават тие шо не се исти, пошо има нели разлика,

Него пак не ми одговори, кои се тие правоверни левичари кај нас според тебе, де писни?

Ете Левица се фејк, ДУИ политиките кои ги водат се доста марксистички, баш анти-националистички.

Тост удбашки, гугни,
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Удбаш, уше една грешка напрајв, го употребив тост слободарски во пежоративна конотација, а факт е дека во Шарена револуција имало куп луѓе со искрени намери, кои сеуште лаат за истото шо го прават тие шо не се исти, пошо има нели разлика,

Него пак не ми одговори, кои се тие правоверни левичари кај нас според тебе, де писни?

Ете Левица се фејк, ДУИ политиките кои ги водат се доста марксистички, баш анти-националистички.

Тост удбашки, гугни,
Сендвичу, излези од микробранова и разбери дека неколку (на прсти се бројат) опуртунисти и хипстери, ментални цистерни од интелектуални фекалии никогаш нема да се вистинска левица.

Левица овде никогаш немало, нема ни да има а камо ли која била правата левица.
Права левица по дома, ќе се трудиш да станеш што повеќе независен т.е. храна и енергија колку - толку. (или некоја микро комуна, на село)

Ти кажи кој ти лежи на душа, кој голем идеолог?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.844
Кажи која варијанта на комунизам претпочиташ, "левичару"...

Сетен си ти одамна, сендвич.

допуна; е ова болдираното ти е баш за тоа што зборувам; човековата глупост и апсурдност.
Не бил он комунист а ги брани (гласа) Левица, наводно, па после зошто сум велел дека се фејк.
Исто ко оние кои ја бранеа Македонија (ДРПМНЕ у душа и в гз) од миграните, муџите, Америте, Бугарите истовремено лапајќи парички од истите.

Бот.
Бреј трол удбашки,

абе до вчера пежоративно комунсти сеа другар, камарад, и не е глупавост, чисто лицемерие, настрана шо и Левица биле сендвичи ама вегетаријански, се праеле посебни, ете и вегетаријанците ги употреби во пежоративна смисла, ама големиот мислител дискриминира само глупост?!

Патем речено, истото шо кобајаги не го даваа едните под превезот на патриотизмот, сеа другите под превезот на кобајаги некои левичарски идеали го раздаваат, на-те-на-не.

Е сеа пошто напишав-и кој рече дека сум комунист-не значи и дека не сум, семантика е во прашање,

Пак не ми одговори, ете Левица се фејк, вегетаријански сендвичи, тосту удбашки кои се правоверни, де?[DOUBLEPOST=1508511057][/DOUBLEPOST]
Сендвичу, излези од микробранова и разбери дека неколку (на прсти се бројат) опуртунисти и хипстери, ментални цистерни од интелектуални фекалии никогаш нема да се вистинска левица.

Левица овде никогаш немало, нема ни да има а камо ли која била правата левица.
Права левица по дома, ќе се трудиш да станеш што повеќе независен т.е. храна и енергија колку - толку. (или некоја микро комуна, на село)

Ти кажи кој ти лежи на душа, кој голем идеолог?
Тосту удбашки,

ти читаш дека грст гадости напиша во еден пост, за ликови кои никогаш во животот не вршеле никаква јавна функција, се тоа врз на лична основа?

Ете нема друга велиш левица кај нас, и немало, де излези од рерната и напиши го истото за и тие другите шо се фејк, м удбаш, шо велиш?
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
165
Поени од реакции
39
Затоа Димитров отиде и се жртвуваше за Тито.
Еден од сериозните проблеми на македонското општество е недостатокот на соодветна проценка на комунистичкото минато. Ова е проблем насекаде на Балканот.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Бреј трол удбашки,

абе до вчера пежоративно комунсти сеа другар, камарад, и не е глупавост, чисто лицемерие, настрана шо и Левица биле сендвичи ама вегетаријански, се праеле посебни, ете и вегетаријанците ги употреби во пежоративна смисла, ама големиот мислител дискриминира само глупост?!

Патем речено, истото шо кобајаги не го даваа едните под превезот на патриотизмот, сеа другите под превезот на кобајаги некои левичарски идеали го раздаваат, на-те-на-не.

Е сеа пошто напишав-и кој рече дека сум комунист-не значи и дека не сум, семантика е во прашање,

Пак не ми одговори, ете Левица се фејк, вегетаријански сендвичи, тосту удбашки кои се правоверни, де?
Левица се опуртунисти и ментални фекалии благодарение на вакумот кај третата опција кој се создаде благодарене на дејствијата на сендвичарските легии и изливот на интелектот од нашата мајка Македонија.

Пак не кажа кој стил на комунизам ти лежи на срце.
Тоа е тоа - фејкеризам.

Слепи офци кои блеат "Ние сме алтернатива".

Јас пак ќе речам, ти си завиен сендвич.
"Левичарите" барем имаат некое елемнтарно познавање.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Ej @Let 3 !
Слушнав дека СДС ги наместиле локалниве избори.!. :свиркам:
Toa ce знае дека ги наместиле.
Ги наместиле да бидат фер демократски и праведни без носење конвои гласачи од бугарија и албанија, без печатења на десетици иљади лични карти без впишување на стотици лица на една адреса.
Овие од ВМРО не можеле да се снајдат на такви избори и изгубиле[DOUBLEPOST=1508511405][/DOUBLEPOST]
@iksimkd @StefusRefus @Beric Dondarrion @PIRATIC @Сталкерот и @Let 3 по 3 казнени и банирани од тема на 15 дена!
Следниот што ќе цитира бот и ќе се објаснува наместо да пријави за брзо да биде решен „проблемот“ ќе добие 6 казнени и 30 дена бан од тема.
тебе ќе ти дадам 10 казнени затоа што на време не кажа дека се работи за бот.
Тро ако погледнеш негови први постови ќе видиш дека се културни и ненавредливи. Ко го открив кој е - престанав да му реплицирам
Зато припази малце на кој се закануваш[DOUBLEPOST=1508511526][/DOUBLEPOST]
Еден од сериозните проблеми на македонското општество е недостатокот на соодветна проценка на комунистичкото минато. Ова е проблем насекаде на Балканот.
можеби проблемот е затоа шо немавме комунистичко минато.
Имавме социјалистичко....
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.844
Левица се опуртунисти и ментални фекалии благодарение на вакумот кај третата опција кој се создаде благодарене на дејствијата на сендвичарските легии и изливот на интелектот од нашата мајка Македонија.

Пак не кажа кој стил на комунизам ти лежи на срце.
Тоа е тоа - фејкеризам.

Слепи офци кои блеат "Ние сме алтернатива".

Јас пак ќе речам, ти си завиен сендвич.
"Левичарите" барем имаат некое елемнтарно познавање.

Тосту удбашки,

еве на дело покажи дека си голем мислител, интелектуална величина, и сега истури грст навреди и гадотии против останатата фејк левица кај нас, како си напишал „мајка Македонија“ и си останал жив, веројатно ја драскаше тастатурата кога го пишуваше тоа, пошто нели заколнат комунист интернациналист, анационален, идеологијата пред се!

Дај сега покажи дека не си партиски трол кој по директива ги плука Левица, напиши ги истите гадотии за другите фејк левичари кај нас?

Ајде,
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
тебе ќе ти дадам 10 казнени затоа што на време не кажа дека се работи за бот.
Тро ако погледнеш негови први постови ќе видиш дека се културни и ненавредливи. Ко го открив кој е - престанав да му реплицирам
Зато припази малце на кој се закануваш
Никад нема да припазам затоа што не ми е РАБОТА да одам од член на член и да ПРЕДУПРЕДУВАМ дека некој е бот. Ако немаш капацитет, ќе се сносиш со последиците. Милион пати е кажано, кога ќе начекаш бот (хинт: член од пред 20 мин и прв пост му е основан на провокација) пријави го мислењето. Ти си модератор, истиот можеш да го „поминеш“ и со спам алатка.

Прибери се!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.283
Поени од реакции
29.758




Немале Јенките доволно алуминиум за да напрскаат одеднаш и таму и ваму :coffee:
Аввв... Каков сладок обид за сарказам. Но сериозно, нели еден истовремен попис на население во Македонија, Албанија, и Косово, би дал интересни резултати?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Толку глупости на мал простор не знам дали некој воопшто напишал досега. Ова нема врска со муабетот. Какви економии, какви Бугарии, Србославии... тоа во твојата глава изникна. Јас напишав за национализацијата. Кој ги спомна овие работи, си трескал глупости на големо.
[DOUBLEPOST=1508502907][/DOUBLEPOST]
Без Солун ништо.
Против бугари немам ништо против ако не ми преправаат историја, но бугарофилство слабо поднесувам. како да ти објаснам за твојот мал мозок да сфати. некој твој прадјед имал бакалница пред и во блгарско време. Тој ги служел блгарите и печалел док други се бореле за ние да збориме, твориме на македонски и да ја создадат Социјалистичка Македонија која стана држава 1991. Дел од бугарофилите, новоблгарите, трговци, претприемачи и фабриканти тесно соработувале со блгарија. На истите им пречеше што Македонија влезе во сојуз со сега бившите југорепублики. Ваљда ти е сега појасно зашто. Инаку, само се спуштам и прилагодувам на твое ниво на дискусија. Само не колнам. Инаку преферирам како така нормална дискусија.
И не одговори какви биле состојбите за и по војната во Македонија-економија, инфраструктура, образование...
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тачи верниот до гроб на Мијалков изгледа си најде ново другарче на кое ќе му биде верен (дури има потреба за тоа).
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Тосту удбашки,

еве на дело покажи дека си голем мислител, интелектуална величина, и сега истури грст навреди и гадотии против останатата фејк левица кај нас, како си напишал „мајка Македонија“ и си останал жив, веројатно ја драскаше тастатурата кога го пишуваше тоа, пошто нели заколнат комунист интернациналист, анационален, идеологијата пред се!

Дај сега покажи дека не си партиски трол кој по директива ги плука Левица, напиши ги истите гадотии за другите фејк левичари кај нас?

Ајде,
Мајка Македонија е персонификација на Македонија, употребуван израз од сите - од сите дејци до комунистите ама толку ти сече.

Јас си го употребувам саркастично, трејдмарк ми е тоа.

Штом не кажуваш кој ти е омилена варијанта на комунизмот има само две опции:
- слепо следиш некоја си "алтернатива" т.е. офца
- си сендвич де андеркавер (со француски акцент)
 
Последно уредено:

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Но сериозно, нели еден истовремен попис на население во Македонија, Албанија, и Косово, би дал интересни резултати?
Зарем тебе ти е интересно што пописот ќе покаже дека имаме десетици илјади помалку жители во споредба со претходниот попис?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom