3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
Денес се играше коло од оптинска лига на Кисела Вода.
Славија по втор пат игра во четврта лига, откако во остатокот од сезоните стандардно се натпреваруваше во третата лига.
Ако пред некоја сезона експресно се вративме во трета лига, овојпат се чини дека се немаат такви амбиции.
Просечната возраст на тимот беше едно 35 години, со неколку играчи кои се антика во нискиве лиги од северниот регион. Некои од нив сум ги гледал како главни косачи во трета лига кога сум бил основно и сега уште играат после 15 години :pos::pos::pos:
Инаку, Славија играше со Победа од Долно Лисиче.

После првото полувреме кое траеше 30-тина минути, на стартот од второто беше нападнат линискиот судија (од страна на домашната екипа :D) кој веќе не сакаше да суди, па главниот отсвири крај. Ама, не ја прекина утакмицата туку баш отсвири крај :pos::pos::pos:
Гостиве му викаат, судија тек сега заслужуваш ќотек, џабе доаѓавме за пола саат фудбал :pos:
Конечен резултат 0-2 за Победа, освен ако не ја регистрираат службено.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
@Џонтра Волта што е со карамболов во трета север? :D Која екипа ќе се бори за втора лига?
Дали ССК е главен фаворит?
ГЛедам секој може секого да победи...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта што е со карамболов во трета север? :D Која екипа ќе се бори за втора лига?
Дали ССК е главен фаворит?
ГЛедам секој може секого да победи...
Лигата годинава е најизедначена, нема ниту еден фаворит нити пак екипа што покажува амбиции. Баш секој секого може да победи.
Ние божем со некои амбиции ама ништо, дишнавме уште на почеток.

Тие кумановците Студена вода биле добри, ги фалат. ССК исто имаат добра екипа, Маџари е тука исто, Гоблен. Не знам Цементара што екипа има.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
Кое место е тоа Студена вода од кај се поточно?
Oд Дoбрoшaне.[DOUBLEPOST=1507847749][/DOUBLEPOST]
Лигата годинава е најизедначена, нема ниту еден фаворит нити пак екипа што покажува амбиции. Баш секој секого може да победи.
Ние божем со некои амбиции ама ништо, дишнавме уште на почеток.

Тие кумановците Студена вода биле добри, ги фалат. ССК исто имаат добра екипа, Маџари е тука исто, Гоблен. Не знам Цементара што екипа има.
Студенa вoдa кикснaa две пo ред, тaкa дa тешкo дa зaвршaт први. Гoблен истo пoчнa лoшo, a и Мaџaри губи бoдoви...
Цементaрa издишaa пo дoбриoт стaрт, пoвеќе ми личи декa зa oпстaнoк ќе се бoрaт. Некaкo ССК ми личи зa нaјсериoзен кaндидaт, oсoбенo aкo тепa Јoхaм вo к.вoдa.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Каде може да се види кога игра Студена Вода ми се гледа една нивна утакмица?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.707
Кежовица Ново Село најавува излегување од трета исток поради судењето во текот на цела сезона.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
@Colt Willcox почнавме и во општинска да ве пегламе :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Како завршила? :pos:

Имате време да се радувате уште помалку од една недела. После тоа ќе се свртат работите :icon_mrgr:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Како завршила? :pos:

Имате време да се радувате уште помалку од една недела. После тоа ќе се свртат работите :icon_mrgr:
3-2 за ССК. Капитенот претходната вечер ви се направи пепел во кафана. :) Другариве мои па за ССК играат и уствари јас не знаев кога е утакмицава дали вечерта во кафана или сабајлето :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.684
3-2 за ССК. Капитенот претходната вечер ви се направи пепел во кафана. :) Другариве мои па за ССК играат и уствари јас не знаев кога е утакмицава дали вечерта во кафана или сабајлето :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Екипата постои ради-реда, нема апсолутно никакви амбии и просечна возраст е 40 години. Претходната утакмица заврши со напад на помошниот судија :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom