Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Имам редми 3ка и вторпат како го носам на сервис поради проблемот со микрофонот. Кога зборувам соговорникот ништо не ме слуша, а јас него јасно и гласно. Додека ако го ставам на спикер се слуша меѓутоа со ехо и фонија. Како што гледав на интернет, ова е чест проблем на цела редми серија, а од МИ сеуште немаат ниту некоја изјава за проблемот, камоли па решение. Стварно сум разочаран, телефончето е супер, ама што телефон е тоа кога основа функција-телефонирање не може да ти ја обезбеди? Имал ли уште некој ваков проблем?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
На Redmi 4х не ми стигаат пораки одма, доаѓаат со ден закаснување или покасно, има ли некој друг ваков проблем и дали има решение. А кога ги праќам одма стигаат.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Кога отворам линк преку фб веднаш по отворањето самиот се затвора, што може да е маката?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не сум во тек, што се случува со овие од Хај? Продаваат ли телефони, некој во скоро време има земено од кај нив?
Го снема и членот што ја отвори темата. Гледам не враќаат на пораки, не се активни на нивната фб страна, ни овде, а ни на нивниот форум.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
M

mar30

Гостин
Стечај колку што прочитав на друг форум,ја затвориле фирмата.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
На Redmi 4х не ми стигаат пораки одма, доаѓаат со ден закаснување или покасно, има ли некој друг ваков проблем и дали има решение. А кога ги праќам одма стигаат.
Android Messages симни ја од плејсторот на гугл и немаш гајле.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Стечај колку што прочитав на друг форум,ја затвориле фирмата.
Оваа информација вистина ли е?
Таман мислев у понеделник да им однесам телефон на сервис
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Изгледа колку пари толку музика. Сакав за жена ми да земам редми ноте 4 ама читајќи ви ги проблемите подобро да барам некој друг телефон.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Изгледа колку пари толку музика. Сакав за жена ми да земам редми ноте 4 ама читајќи ви ги проблемите подобро да барам некој друг телефон.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Земи и редми ноте 4х(верзијата со снапдрагон 625),колку што ги пратам форумиве за овој модел не се жалат.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.341
Изгледа колку пари толку музика. Сакав за жена ми да земам редми ноте 4 ама читајќи ви ги проблемите подобро да барам некој друг телефон.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Кои проблеми? Јас го имам нема никакви проблеми.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Имам редми 3ка и вторпат како го носам на сервис поради проблемот со микрофонот. Кога зборувам соговорникот ништо не ме слуша, а јас него јасно и гласно. Додека ако го ставам на спикер се слуша меѓутоа со ехо и фонија. Како што гледав на интернет, ова е чест проблем на цела редми серија, а од МИ сеуште немаат ниту некоја изјава за проблемот, камоли па решение. Стварно сум разочаран, телефончето е супер, ама што телефон е тоа кога основа функција-телефонирање не може да ти ја обезбеди? Имал ли уште некој ваков проблем?

Probaj stavi mu nov global stable rom, na pocetokot koga go kupiv bese isto. Mi zaebavase non stop. Mu sednav, go srediv i sega si e tip top.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom