Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Заев ќе соработувал со сите пратеници, у контекс на тој од Гром што се откажал од коалицијата со ДПМНЕ. Дали ако незнам, Влатко Ѓорчев, Милошовски и Иле Димовски се откажат од ВМРО и идат како независни ќе соработува со нив???
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.488
Тие испaднaa глупaци.Зa сечење нa живo рaбoтници и мaсaкрирaње пoлицaјци aмнестирaa убијци a oвие зa кубење и пo некoјa глaвa скшенa ке лежaт зaтвoр пo 4-5 гoдини.
Епа гомното ги повика да не седат по папучи дома.Нормално дека сељаков од премиер ќеги суди сега.Јас очекувам многу повеќе напади на искрени патриоти во следно време и не зборувам само за апсења туку малтретирање и физички напади организирани од сдсм.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Потенцијална ситуација :

- Сдсм ќе го подржи Дуи во втор круг, Сеља ќе се налути ако ги изгуби Струга и Гостивар и ќе ја напушти Владата, тоа би му одговарало и на Заев, ќе има парламентарни избори.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Епа гомното ги повика да не седат по папучи дома.Нормално дека сељаков од премиер ќеги суди сега.Јас очекувам многу повеќе напади на искрени патриоти во следно време и не зборувам само за апсења туку малтретирање и физички напади организирани од сдсм.
Имaше тaму луѓе штo не беa пoвикaни oд никoгo, ревoлтирaни и сaмoиницијaтивнo дoјдени.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Прочита писанието, или само насловот и авторот и удри штембил?
Апсолутно не прочитав, и нема шанса да читам нешто од тој полу писмен криминалец козар.
Доволно го знам човекот да не сум доволно будала нешто од него да читам. што сакал нека напишал големиот писател.
реков таква (бивша)режимска гнида треба да се закопа, да биде заборавена, не уште да ја читаме.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Најбољи ми се стариве куртони (Миленко, Нонковиќ, Мирка....), кои се против Грујо, али не дека крадел или за ситен личен ќар ги продавал интересите на Македонија, него затоа што бил мек со противниците на неговото владеење. Бре, бре, бре....

Боље ви е да се скриете у некоја дупка сега за сега, а понатаму ќе видиме што со вас.
Го нема српското криминално педерче .. пардон , човекот со антички корени од Македонија и еден од најголемите патриоти и државници, човекот кој ја бранеше Македонија цели 11 години и најистакнат патриот , тоа е Драган Павловиќ Латас.
Што се случи со него? Роднина му се паѓа на Александар Македонски, од таму влече корени затоа беше толку голем патриот.
Во 2006 има изјавено дека Грујо ќе стане премиер кога ќе може да каже "Р" , a потоа експресно стана патриот и најголем член на ВМРО.
Стварно што бидна со криминалецот? Бог знае кај се луксузира со искрадените пари.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Јас не сум одел по протестите бидејќи знаев дека е масло на гомното да си ја спаси кожата од затвор но сите не се исти и не размислуваат.Затоа и постарите патриоти го направија тоа.Е сега ако веќе се осудуваа треба да се почне од лидерите и оние со фантомките а не обични родољуби.
А не ти се чини дека е малце поќе глупо да доделуваш награди и да осудуваш?
Имаше можност и ти да одиш,вратите беа отворени, шо врска има ако не си учествувал на протестот? Наместо други да наградуваш, сега сам ќе си се наградеше?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.488
Имaше тaму луѓе штo не беa пoвикaни oд никoгo, ревoлтирaни и сaмoиницијaтивнo дoјдени.
Нормално дека имаше и најголем дел од тие беа постари лица кои не трчат по штабови а сега најмногу ќе го јадат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.175
Поени од реакции
35.726
Анкетирале 268 менаџери кои потврдиле дека се согласуваат со владината политика за привлекување на странски инвеститори.Единствен проблем е што и донашните фирми немаат подеднаков третман.
Нормално. И јас би се согласил државата да ми даде 21 илјада евра по вработен за јас утре да вработам некој и да му давам 200 евра плата.
И баба ми знае така успешен бизнис да води.

Субвенциите креираат паразити кои се прикачени и зависни од државна/партиска цицка.
Тоа успешно го разработи и искористи Дпмне. Со тоа го направија целото земјоделство паразитска гранка која има заборавено како е да се освои странски пазар, да се направи добар производ и на која и се доволни државни субвенци да си живурка.
Затоа веќе и квалитетот на нивните производи веќе за ништо не го бива. Оти не ги интересира што произведуваат дур си капнуваат субвенциите.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Koлку уапсени има досега за инцидентите на 27 април?
ја едно викам за да се свати целата ситуација и колку е судството сеуште ненормално кај нас...

Едно.
Што ќе беше ако вака 200 организирани души влегоа во Сенат во САД и почнаа да напаѓаат Сенатори и новоизбран Претседател. ???

Прво дали живи ќе излезеа од таму?
После..
Како ќе беше квалификувано тоа дело?
Што ќе им пресудеа на сите што влегле?

толку
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.488
А не ти се чини дека е малце поќе глупо да доделуваш награди и да осудуваш?
Имаше можност и ти да одиш,вратите беа отворени, шо врска има ако не си учествувал на протестот? Наместо други да наградуваш, сега сам ќе си се наградеше.
За нив не знам ама за вакви како тебе би можел убаво да ги наградувам.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Нормално дека имаше и најголем дел од тие беа постари лица кои не трчат по штабови а сега најмногу ќе го јадат.
Кој кур влагале да демолираат Собрание и да тепаат пратеници?
Нормално дека ќе го јадат, и треба да го јадат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Силното лобирање на општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ, кои со помош на закани, уцени и поткуп, влијаеа врз кампањите за референдуми, во сите општини каде што ги имаше, направија два, а не еден референдум да пропадне.
Се прашувам, дали и на тоа ниско ниво, функционерите беа нафатирани од компаниите или само ја следеа врховната команда на Груевски?
Рферендумите немаат правно дејство за работата на рудникот. Џабе е целиот фолклор. ОК, како активности, ама нема да ги затворат.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.488
Кој кур влагале да демолираат Собрание и да тепаат пратеници?
Нормално дека ќе го јадат, и треба да го јадат.
Сега е веќе касно тој кои ги повикувал треба да одговара ама џабе е сега.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Кој кур влагале да демолираат Собрание и да тепаат пратеници?
Нормално дека ќе го јадат, и треба да го јадат.
Па видоа дека за уништување на други згради и споменици нема реперкусија, па... Изгледа не знаеле дека не важат законите за сите. Почнувајќи од сегашниот премиер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom