Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Da i samo kopii mi zemaa togas na interviju juni 2016

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
ИСТ СЛУЧАЈ потполно само што мене ми ги ППООББААРРААЈЈАА оригинал документи а КОПИИТЕ што ги направив от оригиналите(и едните и другите ги предадов заедно)МИги фрлија во лице...
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Едно прашање. Да не има тука на форумов некој што прадедо му бил бугарски војник 1912/13 г. и нема податоци каде служел и кој род војска бил?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Едно прашање. Да не има тука на форумов некој што прадедо му бил бугарски војник 1912/13 г. и нема податоци каде служел и кој род војска бил?
Има во државен архив за некои, а за сите во бугарски архив
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Da kazi sto da pravime
Пиши ми име и презиме од прадедо ти, дата и место на раѓање. Мислам дека ќе ти најдам инфо.[DOUBLEPOST=1508239607][/DOUBLEPOST]
МОЈОТ!!!??,,,?
Исто. Само ако служел 1912/13 г., ако не, не ме замарај ич :)[DOUBLEPOST=1508239810][/DOUBLEPOST]
Има во државен архив за некои, а за сите во бугарски архив
Имам јас мини архив дома :)
 
M

mucu

Гостин
Денес зборев со посредникот и ми рече дека тие што чекаат происходи од нашава бугарска амбасада во најскоро време ќе ги земат, стигнати се, и се јавуваат да кажат дека се готови. Исто така ми рече да немам гајле оти нема шанси да не одбијат тие што сме со потврди од бугарски друженија и со прадедовци родени пред 1918та, оти тие што се родени пред таа година ги сметаат како Бугари. Исто така ми рече дека се одолговлекла работата зошто претходниот директор неќел да ги потпишува происходите, но сега е сменет и се ќе биде ок. :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Пиши ми име и презиме од прадедо ти, дата и место на раѓање. Мислам дека ќе ти најдам инфо.[DOUBLEPOST=1508239607][/DOUBLEPOST]
Исто. Само ако служел 1912/13 г., ако не, не ме замарај ич :)[DOUBLEPOST=1508239810][/DOUBLEPOST]
Имам јас мини архив дома :)
Имаш, имаш... не велам не, скриншотови што но ти ме ги имаш прочитано, само конкретни одговори не... ајде златен четврток[DOUBLEPOST=1508252286][/DOUBLEPOST]
Денес зборев со посредникот и ми рече дека тие што чекаат происходи од нашава бугарска амбасада во најскоро време ќе ги земат, стигнати се, и се јавуваат да кажат дека се готови. Исто така ми рече да немам гајле оти нема шанси да не одбијат тие што сме со потврди од бугарски друженија и со прадедовци родени пред 1918та, оти тие што се родени пред таа година ги сметаат како Бугари. Исто така ми рече дека се одолговлекла работата зошто претходниот директор неќел да ги потпишува происходите, но сега е сменет и се ќе биде ок. :)
Порачвајте потврди, посредников прај свадба за син му
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Денес зборев со посредникот и ми рече дека тие што чекаат происходи од нашава бугарска амбасада во најскоро време ќе ги земат, стигнати се, и се јавуваат да кажат дека се готови. Исто така ми рече да немам гајле оти нема шанси да не одбијат тие што сме со потврди од бугарски друженија и со прадедовци родени пред 1918та, оти тие што се родени пред таа година ги сметаат како Бугари. Исто така ми рече дека се одолговлекла работата зошто претходниот директор неќел да ги потпишува происходите, но сега е сменет и се ќе биде ок. :)
Ako go sledis forumov ke znaes deka veke ima odbieni so potvrdi ,a sto ocekuvase drugo od posrednikot, da kaze deka odbivaat pa biznisot da si go zatvori,posrednicite zarabotuvaat za eden mesec kolku sto zarabotvi normalen makedonec za 3-4 godini, sigurno ne e budala golema para e vo prasajne
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom