Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Чудно вака, ја тепаш Барса, без при тоа да има драми, у последни 5 минути добиваш 2 (или 3, не памтам :D) исклучувања, и уопште не се замараш нит па пцуеш по судија, затоа што победата е веќе обезбедена :LOL: Страшна одбрана играме сега за сега, само мора концентрација на секој меч, да се освојуваат бодови, многу е битно тоа прво место во групата, а пак имаме одлични шанси за такво нешто што ќе значи отворен пат кон Ф4.. Иначе, ми фалеше полна сала и некое вакво дерби, пропратено со добра атмосфера и фул коп Комити, ама мора да го искритикувам останатиот дел од салата, до толку да се нема осет за некаква координација и да се прати што пеат Комити, тоа свирежите и кратењето на песните кои се пеат знае многу да иритира..
Да, тоа со несинхронизираноста е проблем. Мада мора да се каже и дека вчера тој вториот тапан што беше на трибината спроти комити (кај блок 1 и 2) ја правеше главната беља.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.111
Komiti treba da sfatat deka navivanje vo sala i stadion se dve totalno razlicni raboti. Na stadion mozes da pees dolgi pesni i da si grmis zasto fudbalot e relativno pospor sport so pomalku golovi i vozbuduvanja.

Na rakomet/basket kade igrata e podinamicna i napadite brzo se menuvaat potrebni se kusi pesni/slogani za vo napad i svirezi za vo odbrana. Osven himnata na startot se drugo treba podobro da se osmisli.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Komiti treba da sfatat deka navivanje vo sala i stadion se dve totalno razlicni raboti. Na stadion mozes da pees dolgi pesni i da si grmis zasto fudbalot e relativno pospor sport so pomalku golovi i vozbuduvanja.

Na rakomet/basket kade igrata e podinamicna i napadite brzo se menuvaat potrebni se kusi pesni/slogani za vo napad i svirezi za vo odbrana. Osven himnata na startot se drugo treba podobro da se osmisli.
За тоа нема збор, мислам дека одамна се сфати таа работа, ама па кога имаш предност од 5-6 гола разлика и се пее некоја еуфорична песна при наш напад, не мора одма на следниот противнички да се почне со свирежи. Кога е тесна работата и кога се крши резултатот, и Комити сами се приклучуваат на свирежите, ама кога има простор да се тера со некоја поеуфорична песна, треба да се осети тоа и да не се прекинува, може многу подобра атмосфера да се направи, а не да биде цел натпревар Ајде ајде Вардаре..
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.111
За тоа нема збор, мислам дека одамна се сфати таа работа, ама па кога имаш предност од 5-6 гола разлика и се пее некоја еуфорична песна при наш напад, не мора одма на следниот противнички да се почне со свирежи. Кога е тесна работата и кога се крши резултатот, и Комити сами се приклучуваат на свирежите, ама кога има простор да се тера со некоја поеуфорична песна, треба да се осети тоа и да не се прекинува, може многу подобра атмосфера да се направи, а не да биде цел натпревар Ајде ајде Вардаре..

Ajde ajde VARDARE ti e najeuforcno nesto sto go imame... Treba drugi takvi kusi ritmovi. Sto znam, mislam deka osven himnata nema potreba stadionsko navivanje so pesni na rakomet. Ete imavme 6 pa i 7 za na kraj 3 da zavrsi sto e dostizno i sto moze na kraj da ne kosta prvoto mesto vo grupata. Ne deka nema ubavina vo toa sto zboris, mislam ne e prakticno a i pogolem del od publikata ko sto mozeme da vidime smeta deka treba da se sviri.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, следниот натпревар дома, без разлика ЛШ, Сеха, ако ја изземеме оваа со Загреб неделава е тек против Рајн Некар?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Рутински низ Целје. Играме курташак како сакаме и со кого сакаме:aplauz:. Денеска без Македа, Столе, Мораеш, Штербик бранеше само во последните пет минути ( али имаше фантастичен придонес за победата) доминиравме во Златорог Арена. Освен во почетните десетина минути кога Целје имаше минимално водство превземавме иницијатива и во најголемиот дел од натпреварот водевме пет разлика. Карактеристика на шампионска екипа. Во последните десетина минути им дозволивме да се вратат на -1, но по брза постапка со неколку контри пак ги стишавме. Газиме поштено, само нека продолжат така момците.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Toa e, уживајте уште сезонава, после ќе гледаме пак СЕХА ракомет... :D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Ќе ми биде жал ако си отиде Илија. Омилен играч, плус веќе 6 сезони како е во Вардар но таков е спортот за жал. Млакар како замена за Хорхе и може да спијам мирно! :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom