Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 август 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво , тинејџер сум и сакам да заработам некој денар кој е најлесниот начин за заработка на моја возраст освен freelance и PTC?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дали некој има продавано свои книги преку амазон? Дали може да се продава воопшто од Македонија или исто како и со paypal и ред други работи сме црна дупка...
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.174
Само штета што еве веќе една недела немам никаква порачка, ниту пак некој ме има исконтактирано. Извршив 5 нарачки од кои само тројца од нив ми дадоа рејтинг, а другите 2 не. Е, сега може и да е до тоа. Ако имав повеќе reviews, по некоја логика (моја) би имал порачки оваа недела ама што е тоа е, ќе чекаме. :):)
Пробај објави нов гиг.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Јас да прашам се мислам да почнам бизнис со онлајн продавање на артикли преку фб страница прво после и со веб страница, колку е профитабилно таков бизнис ако некој има искуство па да каже дали вреди или не, мислам колку нашиот народ е заинтересиран за таков вид на купување
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Јас да прашам се мислам да почнам бизнис со онлајн продавање на артикли преку фб страница прво после и со веб страница, колку е профитабилно таков бизнис ако некој има искуство па да каже дали вреди или не, мислам колку нашиот народ е заинтересиран за таков вид на купување
A kako planiras da ti plakaat preku fb stranica? kako toa ke prodavas produkti preku fb stranica?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Заработете препродавајќи SEO услуги, Јутуб Прегледи, Лајкови, Коментари...

Сајтот за препродавање со услуги почнувајќи од $1 е http://seoclerk.net
За нови членови, добивате $5 ваучер значи не ви треба никаква инвестиција.

Значи може да купите 5 сервиси од по $1, ако препродавате на Fiverr, профитот ќе ви е 5 по $4 = $20

Услугите може да ги препродавате на:
  • Fiverr.com
  • PeoplePerHour.com
  • или на ваши сајтови.

Препродавајте ги за $5/$10+ со што вашиот профит ќе е минимум $3 од порачка.

За повеќе инфо пп. Ако имате потешкотии за ваучерот, пишете ми слободно.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Луѓе може ли некој да ми објасни како ги кеширате парите од онлајн странициве по детално во коментар или пп?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Може преку Карго со откупнина.
А да те прашам да не знаеш случајно дали може преку поштава наша исто така со откупнина? Им вртам на овој бројов ама не се јавуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom