Заедничко возење тури - договарајте се тука

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако некој има потреба продавам амортизер не е користен ни 2 месеци затоа што го заменив велосипедот со нов.





http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=441002

Амортизерот е купен 1000 денари, а го продавам за 550 денари во фабричка состојба е само ми стои дома немам потреба од него.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Дали има тука некој за утре да направиме тура до Матка или пак Марков Манастир?
може и од сабајле после 6 часот :)
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Да воскреснам одамна неактивна тема, дали има некој што планира да оди на турата Шарски води за да се организираме со посебно комбе?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Да воскреснам одамна неактивна тема, дали има некој што планира да оди на турата Шарски води за да се организираме со посебно комбе?
Дај повеќе инфо - кога се одржува, колку е долга патеката? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Денес се одржува. А со оглед на тоа, не верувам дека ти се битни другите информации. :D
Од кај знаеш, можда ги чекам со комбето на паркинг... :))

Што е следно интересно за возење?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Дај повеќе инфо - кога се одржува, колку е долга патеката? :)
Денес од 5 стартавме од Скопје, патеката беше 75 км долга и нема многу успони, погодена кo зa мене :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пројдоа пеколните температури, викендов или понеделник бидејќи е неработен ден може да се собереме за заедничко возење. Јас би возел до Лешок или Сараќино, со збрчување во Делфина во Сараќино за јадење и одмор, па тргање назад за Скопје. Должина на турата во два правци е околу 90 км. Предложете и друга тура слободно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пројдоа пеколните температури, викендов или понеделник бидејќи е неработен ден може да се собереме за заедничко возење. Јас би возел до Лешок или Сараќино, со збрчување во Делфина во Сараќино за јадење и одмор, па тргање назад за Скопје. Должина на турата во два правци е околу 90 км. Предложете и друга тура слободно.
Само да знаете Богородица е во Лешок на 28ми, може тутма да биде по патот, не знам дали ќе може да се качите по патот зш најчесто коли оставаат паркирани таму, нема место.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Утре има некоја организација од Прв до врв, патот до средно Водно ќе биде затворен за возила до 13h, одлична причина да се отиде до врв. Ако има некој за дружба нека пише.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Утре има некоја организација од Прв до врв, патот до средно Водно ќе биде затворен за возила до 13h, одлична причина да се отиде до врв. Ако има некој за дружба нека пише.
И јас разбрав за такво нешто, демек 9-9:30 ќе се збиралe пред тоа за земјотреси, некоја си станица, и до кај 13 ќе било слободно за возење, колку што разбрав и пешадија ќе имало, јас сум за тоа повеќе, немам никакви амортизери на машината, а и залегнат сум, за една недела дури 20км. извозив :confused:.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Ај еден предлог за во Недела. Во парк шумата во Гази баба ќе се одржи последната XC трка од шампионатот во Македонија. Па може како и на секоја претходна, да учествува кој сака. Само треба да имате кацига.
Трката е кружна и е во должина од 4.7 километри. Не е премногу тешка. Има повеќе категории меѓу кои и Хоби категорија во која може да се пријави секој. Ако не сакате да се тркате, можете да фатите некоја ливада и да фаќате сеир. :)
Пропозициите ги има овде.
А еве го и настанот на фејсбук.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Ај еден предлог за во Недела. Во парк шумата во Гази баба ќе се одржи последната XC трка од шампионатот во Македонија. Па може како и на секоја претходна, да учествува кој сака. Само треба да имате кацига.
Трката е кружна и е во должина од 4.7 километри. Не е премногу тешка. Има повеќе категории меѓу кои и Хоби категорија во која може да се пријави секој. Ако не сакате да се тркате, можете да фатите некоја ливада и да фаќате сеир. :)
Пропозициите ги има овде.
А еве го и настанот на фејсбук.
Јас лани бев на тркава, фаќав сеир. Препорачувам на сите сеирџии да одат, а да одат и тие што на сеирџиите сакаат да им покажат спротивно и да ја извозат тркава во хоби категорија. :)
П.С. Можда и годинава ќе одам да фаќам сеир, а и да навивам за нашиот резидент тркач - @Acohipmk :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom