Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
јас резервирав две карти со wizzair за во среда 27,09, ме интересира кога ја праќаат картата и бординг пасот

ви благодарам[DOUBLEPOST=1506326842][/DOUBLEPOST]
Скандал од виз ер продават повеќе билети одколку има место во авионот и потоа ги врќат патниците назад.



за кои летови?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Здраво имам резервирано куфер од 32 кг, но има шанси да ја надминува тежината. Колку изнесува казната ?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.859
Поени од реакции
1.678
Здраво имам резервирано куфер од 32 кг, но има шанси да ја надминува тежината. Колку изнесува казната ?
Зависит кој е на шалтер ,можит и 5 кг да имаш повеќе па да не платиш .
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
јас резервирав две карти со wizzair за во среда 27,09, ме интересира кога ја праќаат картата и бординг пасот

ви благодарам[DOUBLEPOST=1506326842][/DOUBLEPOST]


за кои летови?
Направи check in и ете ти ја картата.
@iphone help Мислам дека 50-60 евра можат да те репнат плус ама и тоа зависи колкав е куферот. Не ми е сигурна информацијата
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
да али летам од германија за македонија.. знаеш ли колку е казната?
Во Меминген ми се случи 1 кг + да ми е куферот. Ми рече да извадам нешто... ни грам + не смееле да пуштат.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Здраво дечки,
Дали имал некој проблем со плаќање на карти? Покушавам да плаам веќе 2 саати и цело време ми вика вика дека имало проблем. Се јавив во контакт центарот на КБ Скопје ми кажаа дека немало проблем со картицата. Ако има некој слично искуство го молам да сподели.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Здраво дечки,
Дали имал некој проблем со плаќање на карти? Покушавам да плаам веќе 2 саати и цело време ми вика вика дека имало проблем. Се јавив во контакт центарот на КБ Скопје ми кажаа дека немало проблем со картицата. Ако има некој слично искуство го молам да сподели.
jas plakav so kartica na stopanska i bez nikakov problem,
dali ti dojde sms poraka so broj za potvrda na plakanje.[DOUBLEPOST=1506608057][/DOUBLEPOST]
Зависит кој е на шалтер ,можит и 5 кг да имаш повеќе па да не платиш .
vcera na let za italija site kuferi gi merat
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Имам резервирано лет со Wizzair. Ме интересира околу чекирањето - во мојов профил гледам дека во едниот правец во кој ќе патувам (т.е. од аеродромот во Скопје) не може да се чекирам онлајн, а за назад можам да се чекирам онлајн. Прашав некои пријатели ми рекоа дека сепак можам да се чекирам онлајн. Меѓутоа кај мене пишува „Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром“. Е сега што е работава, во Скопје можам или не можам да се чекирам онлајн?

Поздрав!
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Имам резервирано лет со Wizzair. Ме интересира околу чекирањето - во мојов профил гледам дека во едниот правец во кој ќе патувам (т.е. од аеродромот во Скопје) не може да се чекирам онлајн, а за назад можам да се чекирам онлајн. Прашав некои пријатели ми рекоа дека сепак можам да се чекирам онлајн. Меѓутоа кај мене пишува „Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром“. Е сега што е работава, во Скопје можам или не можам да се чекирам онлајн?

Поздрав!
Од Скопје секако дека можеш да се чекираш онлајн. Редовно тоа и го правам.Види по грешка да не си ја истераат целата процедура кога си ја купил картата, со други зборови да не си веќе чекиран
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Имам резервирано лет со Wizzair. Ме интересира околу чекирањето - во мојов профил гледам дека во едниот правец во кој ќе патувам (т.е. од аеродромот во Скопје) не може да се чекирам онлајн, а за назад можам да се чекирам онлајн. Прашав некои пријатели ми рекоа дека сепак можам да се чекирам онлајн. Меѓутоа кај мене пишува „Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром“. Е сега што е работава, во Скопје можам или не можам да се чекирам онлајн?

Поздрав!
Јас летав така со ВизЕр и чекирањето ми го направија на самиот аеродром, ми испечатија карта и тоа беше тоа :D
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Што треба сега да правам? Се плаќа тоа како за чекирање на аеродром, така?

Nekojx: Јас колку што гледам не сум чекиран - статус на летот ми е ,,потврден``, а и нели кога ќе се чекираш ќе можеш да ја испечатиш картата - јас такво нешто немам, освен фактура што ми ја пратија неколку дена откако платив.

Добро овие wizzair имаат некоја инфо линија каде можеш да се информираш за сите овие работи? Овој телефонов 0590 30221 во Македонија ли е?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Што треба сега да правам? Се плаќа тоа како за чекирање на аеродром, така?

Nekojx: Јас колку што гледам не сум чекиран - статус на летот ми е ,,потврден``, а и нели кога ќе се чекираш ќе можеш да ја испечатиш картата - јас такво нешто немам, освен фактура што ми ја пратија неколку дена откако платив.

Добро овие wizzair имаат некоја инфо линија каде можеш да се информираш за сите овие работи? Овој телефонов 0590 30221 во Македонија ли е?
Не, бесплатно е чекирањето на аеродром САМО ВО СЛУЧАЈ кога не можеш тоа да го направиш онлајн. Доколку имаш опција за онлајн, а не си го направил , се плаќа не знам да не те излажам, отприлика 10тина евра шо зна...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Што треба сега да правам? Се плаќа тоа како за чекирање на аеродром, така?

Nekojx: Јас колку што гледам не сум чекиран - статус на летот ми е ,,потврден``, а и нели кога ќе се чекираш ќе можеш да ја испечатиш картата - јас такво нешто немам, освен фактура што ми ја пратија неколку дена откако платив.

Добро овие wizzair имаат некоја инфо линија каде можеш да се информираш за сите овие работи? Овој телефонов 0590 30221 во Македонија ли е?
Чекирање на аеродром е точно 10 евра. Ама ако си одбрал опција да се чекираш онлајн, а не ти дозволува ќе те чекираат на аеродром без да платиш. Не знам дали на други дестинации е така, ама обично за Германија нема опција да се чекираш онлајн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom