Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Истoвo гo мислев aмa сaкaм кaжaм незнaм речaм :) Муaбетoт ми беше декa немa ништo нoвo вo изјaвaтa,уште не се знaе кaкo ке биде.Единственo кoнстaнтнa нa фoрумoв е неизвестнoстa.Се тече,се се менувa сaмo тaa си oпстoјувa.[DOUBLEPOST=1506201957][/DOUBLEPOST]А и oвие нaшиве медиуми гaд дo гaд.Oдмa дигнaa прaшинa ке се дaвaле држaвјaнствa зa 6 месеци нa Мaкедoнци :facepalm: Oние глупaцине нa кaнaл 5 темa стaвиле нa утринскa прoгрaмa бугaрски пaсoш зa 6 месеци.Пa се јaвувaaт гoмнoјaдци тресaт глупoсти бре гaден нaрoд сме у пм
Не за џабе сме таму кај што сме како држава.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.959
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Не очекуваjте да велат нешто друго од "секој што ќе го докаже своето потекло" и "ако документите им се исправни". Ако веќе ви даваат државјанство, сепак сакаат да биде по закон и под јасни формулации, за во иднина да не се појави некоја нова "влада Орешарски" што ќе прави ревизии или ќе ги санкционира за работење незаконски.
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
Аце сo среќa некa е бaш ми е милo oд кoе време гo чекaш ехејјј брaвo
fala Mikja so sreka i na tebe , jas veke se bev otkazal od procedurata pa pocnav da ucam germanski i da apliciram za viza , info za koj saka da raboti vo anglija ima zena od skopje sto posreduva za viza za anglija se so treba e da imas zena so bg pasos ili nekoja bratucedka ,koja ke garantira za tebe , eden moj drugar imase devojka so bg pasos i toj se ozeni so nea za da moze da aplicira za viza , celata procedura mu traese 2 nedeli ja zede vizata i eve veke e vo london i raboti tamu, uslov treba da imas 2000 evra na smetka da gi prikazes samo , ova go kazuvam za da ne se razocaruvate koj saka da rabote gore , pozz i prijaten den na site
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Не очекуваjте да велат нешто друго од "секој што ќе го докаже своето потекло" и "ако документите им се исправни". Ако веќе ви даваат државјанство, сепак сакаат да биде по закон и под јасни формулации, за во иднина да не се појави некоја нова "влада Орешарски" што ќе прави ревизии или ќе ги санкционира за работење незаконски.
Таа Орешарски Влада ми се чини е најгнасната работа што и се случи на БГ, вклучително и на процесот за државјанство. БСП беа на кратко на власт од декември 2016 до март 2017 и во тој рок успеаа да "досработат" дополнителни услови и триста чуда околу самото интервју.
 
Член од
4 септември 2017
Мислења
8
Поени од реакции
9
Дечки олабавете малку. Администрацијата што работи во Софија сугурно не земаат по 1000 евра плата. Исто како и нашите државни службеници. Важно работата тече, бавно, али сепак тече. Никој не ни е крив што државата ни е за нигде па мора да се крстиме во Бугарите
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дечки олабавете малку. Администрацијата што работи во Софија сугурно не земаат по 1000 евра плата. Исто како и нашите државни службеници. Важно работата тече, бавно, али сепак тече. Никој не ни е крив што државата ни е за нигде па мора да се крстиме на Бугарите
HAHAHA, sve tece be prijatel, tece vremeto,denovite, mesecite,godinite ama "rabotata" sigurno ne tece, zaglavena e I toa mnogu, so godini,ovde ima clenovi sto cekaat I poveke od 5 godini,a nekoi I po vtor pat imaat podneseno so dupli trosoci I site si cekame,vremeto si pominuva, vaka ne treba da se postapuva so"brakata Bugari vo cuzdina",a za toa deka vo Ministerstvoto za Pravosudie ne zemaat po 1000 evra plata te uveruvam deka mnogu od niv I zemaat I poveke od toa ,ova sto se slucuva e stramota ,ne gubime samo nie ova e I sprotivno na interesite na Bugarija I se samo poradi nekakvi nivni sitni partiski interesi I nesoglasuvajna,treba Bojko Borisov da si prezeme merki I odgovornite koi ja kocat rabotata da si odgovaraat pa ako treba I da ima smena na rakovoditeli I ministri zatoa sto od koga dojdoa novite rakovoditeli ja zakocia rabotata.
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Uste ednas.............Na nekoj da mu ima izezeno ADRESA I MATICEN BROJ vo Bg, sto zemaa ukaz preku konzulat ?Cekam vejke 3 meseci .
Blagodaram
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
t
Uste ednas.............Na nekoj da mu ima izezeno ADRESA I MATICEN BROJ vo Bg, sto zemaa ukaz preku konzulat ?Cekam vejke 3 meseci .
Blagodaram
ti preku posrednik li si,ako si preku posrednik da mu se pluknes vo posreduvanjeto deka ima polesen nacin za zemanje na maticen i adresa i toa najvekje za deset dena!!!!!!!!!
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
t

ti preku posrednik li si,ako si preku posrednik da mu se pluknes vo posreduvanjeto deka ima polesen nacin za zemanje na maticen i adresa i toa najvekje za deset dena!!!!!!!!!
Ne sum preku posrednik. Vo opstina Sredec prasuvav uste nema nisto novo za adresata. Drug sovet, kade tocno da prasuvam, kade se zakoceni dokumentite ? Znam deka dokolku licno se podiga ukazaot odi 10 dena. Mojot morase da se podige preku Konzulat, a od tamu velat dokumentite se isprateni Bg.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom