Lyoness

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Чим зборите за облаце а не сте Хидро Метеролошки Џавод или дедовцине на Сител што читаат временска прогноза, тогаш мора да сте нешто како религија.

Do as I said, don't do as I do.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
  • Хаха
Reactions: MSE
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
За да ја разберете Саентолошката црква и учењата на Хабард ќе треба да ги посетите предавањата и да бидете тестирани.

:pos:


А зошто ги терате овците да плаќаат за да прогресираат на следно ниво следен облак следно гомно? Плус, џабе се трудиш да ми објасниш како ви функционираат работите ништо нема да постигниш.

Нема нелегално ништо и во сектите, ама сепак се секти, нели?
koj gi tera? nikoj nisto tuka ne tera svakas se e licno ubeduvanje,mene nikoj ne me natera ja vidov rabotata sam uplativ,vo moja mreza ne ubedvam nikoj za oblak nitu za nikakva investicija iako parite se 100% povratni preku kupavanja ama na koj mu objasnuvas gledam deka ti pojma nemas,jas imam mreza od koja dobivam procent od trgovcite priblizno kolku minimalna plata i sekoj den taja si rasti,zboram samo od pazaruvanja od nisto drugo taka da pozdrav
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
koj gi tera? nikoj nisto tuka ne tera svakas se e licno ubeduvanje,mene nikoj ne me natera ja vidov rabotata sam uplativ,vo moja mreza ne ubedvam nikoj za oblak nitu za nikakva investicija iako parite se 100% povratni preku kupavanja ama na koj mu objasnuvas gledam deka ti pojma nemas,jas imam mreza od koja dobivam procent od trgovcite priblizno kolku minimalna plata i sekoj den taja si rasti,zboram samo od pazaruvanja od nisto drugo taka da pozdrav
Претпоставувам дека си од Битола. Едно ќе ти кажам, се додека се надеваш на овие преварантите, Кромберг и Шуберт ќе биде твојата судбина.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
koj gi tera? nikoj nisto tuka ne tera svakas se e licno ubeduvanje,mene nikoj ne me natera ja vidov rabotata sam uplativ,vo moja mreza ne ubedvam nikoj za oblak nitu za nikakva investicija iako parite se 100% povratni preku kupavanja ama na koj mu objasnuvas gledam deka ti pojma nemas,jas imam mreza od koja dobivam procent od trgovcite priblizno kolku minimalna plata i sekoj den taja si rasti,zboram samo od pazaruvanja od nisto drugo taka da pozdrav
Зошто се фалите дека имате приходи од милиони месечно а се циганите за 1500 евра и ги терате луѓето да ги уплаќаат на ваша сметка, за да платите храна, пат, превоз...? Ваљда вака е поразбирливо.[DOUBLEPOST=1506162788][/DOUBLEPOST]П.С. До кај е работата со Мастеркард? Немам приметено, а имаше фалби за светска доминација.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Претпоставувам дека си од Битола. Едно ќе ти кажам, се додека се надеваш на овие преварантите, Кромберг и Шуберт ќе биде твојата судбина.
vo krombert i subert ima lugje so zarabotvat pojke od tebe taka da ne gi potcenvaj , a i za mene ne se sekiraj imam pojke od dobra rabota taka da bez gajle[DOUBLEPOST=1506163497][/DOUBLEPOST]
Зошто се фалите дека имате приходи од милиони месечно а се циганите за 1500 евра и ги терате луѓето да ги уплаќаат на ваша сметка, за да платите храна, пат, превоз...? Ваљда вака е поразбирливо.[DOUBLEPOST=1506162788][/DOUBLEPOST]П.С. До кај е работата со Мастеркард? Немам приметено, а имаше фалби за светска доминација.
nikoj ne se fali deka zarabotva milioni,i nikoj niss ne uplaka na moja smetka taka da nezz koj ti ima kazano ama pogresno te ima,i da master card ne bese uspesna ama zato ima svetski giganti vo ovaja piramida
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
vo krombert i subert ima lugje so zarabotvat pojke od tebe taka da ne gi potcenvaj , a i za mene ne se sekiraj imam pojke od dobra rabota taka da bez gajle[DOUBLEPOST=1506163497][/DOUBLEPOST]
nikoj ne se fali deka zarabotva milioni,i nikoj niss ne uplaka na moja smetka taka da nezz koj ti ima kazano ama pogresno te ima,i da master card ne bese uspesna ama zato ima svetski giganti vo ovaja piramida
Другарчето @kelaj ги спомна огромните приходи кои ги има компанијатс на месечно ниво, па некако нелогично е да се бараат уплати од луѓето за компанијата да финансира инвестиции и проширувања.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Другарчето @kelaj ги спомна огромните приходи кои ги има компанијатс на месечно ниво, па некако нелогично е да се бараат уплати од луѓето за компанијата да финансира инвестиции и проширувања.
баш е логично,вервај компанијата не му е проблем да ги финансира инвестиции за да се прошири ама тогаш процентот ке си го зема компанијата за себе од шо мака да дели со мене, сакаш дел од колачот инвестирај,ако не немораш,
инвестицијата во лајонес е за рекламата и спонзорството на големите корпорации MOTO GP пример и мн други како нив,затоа ти реков инвестицијата е за они шо сакат со сила никој не те тера оти тука имате такво мислење дека јас сум терал некој да инвестира во облак,не јас му ја кажвам можноста а после секој како сака
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Зошто се фалите дека имате приходи од милиони месечно а се циганите за 1500 евра и ги терате луѓето да ги уплаќаат на ваша сметка, за да платите храна, пат, превоз...? Ваљда вака е поразбирливо.[DOUBLEPOST=1506162788][/DOUBLEPOST]П.С. До кај е работата со Мастеркард? Немам приметено, а имаше фалби за светска доминација.
На чија сметка?[DOUBLEPOST=1506174444][/DOUBLEPOST]
Другарчето @kelaj ги спомна огромните приходи кои ги има компанијатс на месечно ниво, па некако нелогично е да се бараат уплати од луѓето за компанијата да финансира инвестиции и проширувања.
Кај сум го спомнал тоа најди
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
На чија сметка?[DOUBLEPOST=1506174444][/DOUBLEPOST]
Кај сум го спомнал тоа најди
Грешка другарче, другото другарче од Лајонес пишало страна уназад, 30 милиони приход месечно дека има компанијата.

баш е логично,вервај компанијата не му е проблем да ги финансира инвестиции за да се прошири ама тогаш процентот ке си го зема компанијата за себе од шо мака да дели со мене, сакаш дел од колачот инвестирај,ако не немораш,
инвестицијата во лајонес е за рекламата и спонзорството на големите корпорации MOTO GP пример и мн други како нив,затоа ти реков инвестицијата е за они шо сакат со сила никој не те тера оти тука имате такво мислење дека јас сум терал некој да инвестира во облак,не јас му ја кажвам можноста а после секој како сака
Кој бизнис го прави ова бе? Како ова не е пирамидална шема?
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Грешка другарче, другото другарче од Лајонес пишало страна уназад, 30 милиони приход месечно дека има компанијата.


Кој бизнис го прави ова бе? Како ова не е пирамидална шема?
лајонес не е традиционален бизнис како прво,туку е нетврок во секој нетворк има инвеститори,во граве има,во авон има се е то нетворк само шо таму се продава производ,се кладам дека за лајонес ти има објаснувано некој механичар шо нема појма како функционира или си изгуглал нешто на нет и сеа солиш памет,дека луѓето го прифаќаат то е факт,на комапнијата партнери му се големи гиганти и то е факт можиш да оспорваш колку сакаш и да лајонес да го викаш секта ама пак ти кажвам секој со своето убедување и верување..позз
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Член од
24 септември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Парите што ви стигаат се всушност од самиот бутик ресторан или каде и да сте направиле сметка, нивен бенефит е тоа што со лајонез имаш мапа на тел и гледаш кои ресторани или објекти работат со оваа компанија па одиш кај нив, фактички они си го стеснуваат кругот на конкуренција
 
Член од
24 септември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Многу едноставно, картичката е бесплатна, ако ја користиш враќа пари ако не ја користиш не враќа просто како грав :)
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Ај некој да ми каже каде можам да добијам пластична картичка Lyoness. Регистриран сум ама имам само дигитална, ја покажувам од телефон.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom