Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ништо изглеа ќе се дели на два дела Западна и Источна и мигранти ќе дојдат да силуваат десничари кај авиончето у Лисиче. Нема друго.
Сендвичите многу квалитетни а?, забриши го белото од уста, мајонезот де.
 
S

silmarillion

Гостин
Нешто многу нервозен, премногу мајонез некогаш предизвикува негативни ефекти.
Ти затоа опуштен. Којзнае можда и едвај чекаш да се дружиш у шаторско крило со Ахмад и Исмаил. Со оглед на тоа што сте едина прогеј десничарска партија ништо чудно.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ти затоа опуштен. Којзнае можда и едвај чекаш да се дружиш у шаторско крило со Ахмад и Исмаил. Со оглед на тоа што сте едина прогеј десничарска партија ништо чудно.
Ја само ја критикувам власта што е доблест, подеднакво ги почитувам сите оние што го критикуваа груевизмот, мора да сфатите еднаш дека огромна разлика е да критикуваш власт од тоа да ја браниш, убав ден.
 
S

silmarillion

Гостин
Ја само ја критикувам власта што е доблест, подеднакво ги почитувам сите оние што го критикуваа груевизмот, мора да сфатите еднаш дека огромна разлика е да критикуваш власт од тоа да ја браниш, убав ден.
Не бе сине разликата е во тоа што ти 11 години си го поддржувал Груевизмот и тука е крај на секој муабет. Дали и кого ти си почитувал е скроз небитно.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Ја само ја критикувам власта што е доблест, подеднакво ги почитувам сите оние што го критикуваа груевизмот, мора да сфатите еднаш дека огромна разлика е да критикуваш власт од тоа да ја браниш, убав ден.
Ako si iskren i navistina go kritikuvas Grujo,daj podrska na reformatorite.Kolku pobrzo se izvrsi demokratskata promena,tolku pobrgu se vrati DPMNE na vlast.Inaku se poveke ke tone partijata so nego,sega e ist kako Crvenkovski koga gi izgubi izborite vo 2006.Ocrnet e kako kriminalec,i nema sansi poveke da bide premier.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ako si iskren i navistina go kritikuvas Grujo,daj podrska na reformatorite.Kolku pobrzo se izvrsi demokratskata promena,tolku pobrgu se vrati DPMNE na vlast.Inaku se poveke ke tone partijata so nego,sega e ist kako Crvenkovski koga gi izgubi izborite vo 2006.Ocrnet e kako kriminalec,i nema sansi poveke da bide premier.
Ако си ти искрен кажи дека државава ни отиде у неповрат со новава власт.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Заев изјави дека Северна Кореја спроведува нуклеарни проби и ракетни тестови игнорирајќи ги повиците од меѓународната заедница.

– Длабоко сме вознемирени од унилатералните акции на Северна Кореја. Тие спроведуваат нуклеарни проби и лансираат ракети и покрај постојаните повици од меѓународната заедница да ги почитуваат резолуциите на Советот за безбедност. Веруваме дека мирната денуклеаризација на корејскиот полуостров е изводливо решение и затоа ја повикуваме Северна Кореја веднаш да се откаже од нуклеарната и ракетната програма и да го потпише и да го ратификува договорот за забрана на нуклеани проби, рече Заев.
 
S

silmarillion

Гостин
Груевски: Државата за сите граѓани ќе обезбеди достапни градинки, квалитетно образование, ефикасно и модерно здравство, чиста животна средина

А што праеше 11 години у уста да те ебам пинокио смрден!? Ако мислиш дека сите сме Марики Цаневи и Чилимановки и Бетменовци и Инфомакси дека ќе ти простиме 11 години тапкање у место гадно си се заебал глупердо една. Ќе праел он градинки и здравство а 11 години на власт бил пизда ти матер сељачка искомплексирана криминална. И тебе и тие што ќе те гласаат на 15ти у уста да ви го забораам и дај боже мигранти да ве згазат од ебење по улици.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Ако си ти искрен кажи дека државава ни отиде у неповрат со новава власт.
Далеку од тоа. Државичкава наша има преживеано и војни,ембарга, атентати на претседатели, пост-социалистички бизнисмени ,квази патриоти. Ја преживеа транзицијата на Бранко & Co., желбите за поделба на Љубчо, квази-родољубието и профитерството на фамилија Груевски.

Ќе го преживее и Заев.[DOUBLEPOST=1506157998][/DOUBLEPOST]
Сендвич, сериозно мислиш дека Курир пропагандата ти поминува овде?
Абе види, со смената на власта на многу ликови им се сруши свет и им отиде животот во неповрат. За ликови кои живееја под мотото "државата- тоа сум јас" одено е во неповрат.

За обичниот човек животот тера напред.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Ако си ти искрен кажи дека државава ни отиде у неповрат со новава власт.
Греота, сеуште го поистоветувате вашиот сопственик со државата. Си мисли дека е Луј.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Сендвич, сериозно мислиш дека Курир пропагандата ти поминува овде?
Не, овде само либертас, а1он, телма, канал 5, слободен печат и педесетина други поминуваат опозициски се бројат на една рака, така ли ја замислувавте демократијата, појачан сендвич не е демократија.[DOUBLEPOST=1506158199][/DOUBLEPOST]
Греота, сеуште го поистоветувате вашиот сопственик со државата. Си мисли дека е Луј.
Те радува ли негативен бдп
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.930
Ако си ти искрен кажи дека државава ни отиде у неповрат со новава власт.
Која држава бе? Грујовистанот ќе пропадне ли?

Ја стварно одбивам да поверувам дека навистина верувате во вакви гомненици.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom