Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Можи да не види некој тука дека имаш постирано така да најдобро е комесарот да ти ја врати назад.
Незнаев дека такво нешто е можно!
Ако е можно @ElNinho комесару би ве замолил да го средите проблемов :icon_lol:
Ја глеам трансакцијата, ама не гледам опција како да ја вратам назад?
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ја глеам трансакцијата, ама не гледам опција како да ја вратам назад?
Треба да го најдиш ова Manage - Roster Management - Edit Team Rosters. Внатре најди го тимот оди на Week 3 и најди ја одбраната да Денвер за add и одбраната на Чикаго за drop.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Па тоа и ја сакав да кажам :D Дека е тешко да се направи династија....а еве Пејтриотс лагано цел милениум си доминираат, зборува многу каков генијалец е Беличик :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Спремни за 49ерс-Ремс?

Леле бе ќе се отрујам со изборов... ова е како МТВ да решат да даваат пренос од ЛШ дуелот на гигантите Спартак-Марибор ...

А да не збориме за еден од најмејнстрим спортовите што носат најмногу пари...кој генијалец ги прави избориве алал му вера..

Еве утакмици што ќе се играат во недела во 19 саат а што би биле бољи избор за ТНФ од оваа

Денвер-Билс
Сејнтс-Пентерс
Фалконс-Лајнс
Тампа-Вајкингс
Џајантс-Иглс

Буквално било која од оваа ќе им донесеше пет пати поголем рејтинг од ова вечер
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Спремни за 49ерс-Ремс?

Леле бе ќе се отрујам со изборов... ова е како МТВ да решат да даваат пренос од ЛШ дуелот на гигантите Спартак-Марибор ...

А да не збориме за еден од најмејнстрим спортовите што носат најмногу пари...кој генијалец ги прави избориве алал му вера..

Еве утакмици што ќе се играат во недела во 19 саат а што би биле бољи избор за ТНФ од оваа

Денвер-Билс
Сејнтс-Пентерс
Фалконс-Лајнс
Тампа-Вајкингс
Џајантс-Иглс

Буквално било која од оваа ќе им донесеше пет пати поголем рејтинг од ова вечер
Сепак на крајот излезе една од подобрите утакмици, ако не и најдобра досега во сезоната. Ремси кои не може да поентираат минатата сезона и 49ерси кои до оваа утакмица немаа тачдаун искомбинираа вкупно 80 поени :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
На волку јадење гомна испадна ова една од најзабавните утакмици што ги имам гледано :D

Уште стои тоа дека екипиве немаат квалитет за рејтинзи да им донесат на НФЛ, али барем забавна утакмица глеавме :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Две недеље јадемо гомна и на крај испадна досега најдобра утакмица сезонава !!
Уште не ми се веруе каков играч испуштија Билс у Семи Ваткинс, ти ебем франшизата глупа.

МкВеј може да стане тренериште, неколку многу добри млади играчи имаат, и дефинитивно до крај на сезона ќе ми бидат едни од фаворитите за гледање утакмица.

А оние Гарсон и Хајд греота е што се у овој тим на Најнерс, освен нив другово е катастрофа, криво ми е Фостер што не играше.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Две недеље јадемо гомна и на крај испадна досега најдобра утакмица сезонава !!
Уште не ми се веруе каков играч испуштија Билс у Семи Ваткинс, ти ебем франшизата глупа.

МкВеј може да стане тренериште, неколку многу добри млади играчи имаат, и дефинитивно до крај на сезона ќе ми бидат едни од фаворитите за гледање утакмица.

А оние Гарсон и Хајд греота е што се у овој тим на Најнерс, освен нив другово е катастрофа, криво ми е Фостер што не играше.
Сега проверив за Гарсон 31 година имал, го мислев дека има 35-6 години сигурно, има играно со Пејтон во Колтс кога беа прејак танден со Реџи Вејн.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Chargers(6,5) и Jets(8,5) кецови на хендикеп
Giants минус 18,5
Titans цела минус 45,5

На ситно или на појачано? :D:D:D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ваткинс е играчиште, само што пречесто се повредува.
Инаку од милион поени на натпреваров и победа на Рамс, само мојов Куп пропадна, 1.7 поени. Исто и одбраната на рамс релативно слабо. Очекувам прв пораз сезонава :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Ваткинс е играчиште, само што пречесто се повредува.
Инаку од милион поени на натпреваров и победа на Рамс, само мојов Куп пропадна, 1.7 поени. Исто и одбраната на рамс релативно слабо. Очекувам прв пораз сезонава :D

И ја очекувам твој прв пораз сезонава :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Топ 4 екипи од дивизија одат во плејоф? Некако многу...али ако, поинтересни плејофи и битка за тие 4ти позиции во дивизииве ќе имаме :D
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Дури денес ја изгледав Rams - 49s , стварно интересна утакмица , уште 49s да победеа ќе имаше буквално се :aplauz: иначе Rams се стварно подобрени во напад , главно ради новиот тренер , со години сум ги гледал волку креативност во play selection никад немале .

Home opener на Eagles против Giants :ojeaa::oleee:

 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Кој е јаска потпишан на фантази? ме уби со еден играч уште на трсдеј најт хахах, Грли од рамс 3 тд 136 јарди, случајно ти го избраа или со намера ти сам? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom