Кисела вода

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Што е ова бе луѓе, само Кисела Вода беше етнички чиста општина (без селата), а сега секој ден гледам Албанци и шиптарки со шамии, си шетаат слободно ко на Косово да се. Ова не е нормално...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Што е ова бе луѓе, само Кисела Вода беше етнички чиста општина (без селата), а сега секој ден гледам Албанци и шиптарки со шамии, си шетаат слободно ко на Косово да се. Ова не е нормално...
Нема повеќе етнички чисти населби.Нема како пред 10 години "оваа страна од Вардар и онаа страна од Вардар".
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Што е ова бе луѓе, само Кисела Вода беше етнички чиста општина (без селата), а сега секој ден гледам Албанци и шиптарки со шамии, си шетаат слободно ко на Косово да се. Ова не е нормално...
Голем број од тие што ги гледам се токму од селата, но ги има и во населбите низ општината кои претходно беа скоро без ниту еден Албанец.
Тоа се должи на зградите кои никнуваат во населбите и фактот дека Албанците ги имаат парите да ги испазарат тие станови, а ние немаме вода во очи.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Голем број од тие што ги гледам се токму од селата, но ги има и во населбите низ општината кои претходно беа скоро без ниту еден Албанец.
Тоа се должи на зградите кои никнуваат во населбите и фактот дека Албанците ги имаат парите да ги испазарат тие станови, а ние немаме вода во очи.
Така е, тие што се од селата поминуваат со коли од тука, а тоа и не е нешто страшно. Истите тие од селата доаѓаат во Општина, бидејки се водат под Кисела Вода. И ова се си е горе-доле нормално. Јас зборувам дека во последно време си шетаат дури и по споредни улички каде што порано не смееа да стапнат. Никој ништо не им вика, па тие имаат сила да си шетаат во сред Кисела Вода со шамии, тоа ми беше муабетот. Е сега дали се населуваат не знам, знам дека до пред десетина години единствена фамилија ш.иптари што живееа тука беа едни ш.иптари кои што живеат од памтивек мислам дека на улицата кај Шампионче. И да, мене не ми смета тоа што се со шамии, ми смета воопшто такви гнаси да шетаат сегде, а поготово тука.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Сме го јаделе стапот ако не тепа Јохан, а нема да тепа...
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
И вака и така ќе го јадеме :D Али не за Јохан.

Населбата Кисела Вода, воедно и Пржино се крш. Очигледно под Општина Кисела Вода властите секогаш ги сметале Пинтија, Драчево и сл.

Улиците со дупки, асфалт пропаднат, тротоари крш, шахти ко израстоци, атмосферски хаос.
Светло во паркчињата е научна фантастика (освен сега пред избори што добивме осветлување и нови клупи-клавири :pos: во едно паркче).
Народни Хероии сто години ја правеа и пак ја раскопаа пред избориве.
Да не ги редам...
Битно Хурем си направи кино во к.вода, ќе си работка безгрижно.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
И вака и така ќе го јадеме :D Али не за Јохан.

Населбата Кисела Вода, воедно и Пржино се крш. Очигледно под Општина Кисела Вода властите секогаш ги сметале Пинтија, Драчево и сл.

Улиците со дупки, асфалт пропаднат, тротоари крш, шахти ко израстоци, атмосферски хаос.
Светло во паркчињата е научна фантастика (освен сега пред избори што добивме осветлување и нови клупи-клавири :pos: во едно паркче).
Народни Хероии сто години ја правеа и пак ја раскопаа пред избориве.
Да не ги редам...
Битно Хурем си направи кино во к.вода, ќе си работка безгрижно.
Не мислев за материјалната состојба на Општината. Прочитај што имам пишувано погоре и ќе сфатиш. Да е Јохан на власт веројатно нема да се поправи ништо, нит улици, нит канализација, ама затоа булките нема веќе да смеат да стапнат во Кисела Вода. Рачунај дека со победата на СДСМ Кисела Вода со текот на времето ќе стане мултиетничка Општина. Памти што пишувам.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Не мислев за материјалната состојба на Општината. Прочитај што имам пишувано погоре и ќе сфатиш. Да е Јохан на власт веројатно нема да се поправи ништо, нит улици, нит канализација, ама затоа булките нема веќе да смеат да стапнат во Кисела Вода. Рачунај дека со победата на СДСМ Кисела Вода со текот на времето ќе стане мултиетничка Општина. Памти што пишувам.
Стварно не прочитав, нема ни да читам, ама ти ја сконтав поентата.

Де цела држава мултиетничка, за една Општина ни дошло :P :P :P
 
A

Avenger99

Гостин
Не мислев за материјалната состојба на Општината. Прочитај што имам пишувано погоре и ќе сфатиш. Да е Јохан на власт веројатно нема да се поправи ништо, нит улици, нит канализација, ама затоа булките нема веќе да смеат да стапнат во Кисела Вода. Рачунај дека со победата на СДСМ Кисела Вода со текот на времето ќе стане мултиетничка Општина. Памти што пишувам.
Kaj ги наоѓаш тие булки во К.Вода? 5 години живеев и ни една не видов, прилично добро ја познавам општината пошто таму имам и стан.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Kaj ги наоѓаш тие булки во К.Вода? 5 години живеев и ни една не видов, прилично добро ја познавам општината пошто таму имам и стан.
Јас живеам во Кисела Вода од раѓање и никогаш ги немало, но во последниве година дена работите се сменија. Се шетаат слободно и никој ништо не им вика(а и што може). Не е тајна дека имаат изнакупувано станови кои ги издаваат под кирија. Како порано, така и сега во Кисела Вода не живеат ш.иптари, но шетаат по кафичи и бутици, се пикаат под нокт. СДСМ најверојатно, не дај Боже ќе победи во втор круг. Ќе ги поправи улиците, тротоарите и слично, но затоа жителите на КВ ќе платат казна, а тоа е како што кажав мултиетничка Општина. Да победи Јохан, дај Боже нема да биде така, можеби нема да се грижи премногу за канализации курци палци, ама затоа ш.иптар нема да смее да стапне.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Јас живеам во Кисела Вода од раѓање и никогаш ги немало, но во последниве година дена работите се сменија. Се шетаат слободно и никој ништо не им вика(а и што може). Не е тајна дека имаат изнакупувано станови кои ги издаваат под кирија. Како порано, така и сега во Кисела Вода не живеат ш.иптари, но шетаат по кафичи и бутици, се пикаат под нокт. СДСМ најверојатно, не дај Боже ќе победи во втор круг. Ќе ги поправи улиците, тротоарите и слично, но затоа жителите на КВ ќе платат казна, а тоа е како што кажав мултиетничка Општина. Да победи Јохан, дај Боже нема да биде така, можеби нема да се грижи премногу за канализации курци палци, ама затоа ш.иптар нема да смее да стапне.
Зошто мислиш дека Јохан ќе реагира.Шипците со пари сите ги купуваата Јохан не ми стои како некој кој ќе остане имун на тоа.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Зошто мислиш дека Јохан ќе реагира.Шипците со пари сите ги купуваата Јохан не ми стои како некој кој ќе остане имун на тоа.
И ти знаеш колку луѓето, особено младите луѓе од КВ ги мразат шипците. Јохан веројатно нема да реагира, но младите ќе имаат храброст да ги срушат шипците барем во КВ, сами ќе бегаат шипците. И Јохан не е некој кој што би се продал, особено не на мрсните, а и е доста богат исто така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
И ти знаеш колку луѓето, особено младите луѓе од КВ ги мразат шипците. Јохан веројатно нема да реагира, но младите ќе имаат храброст да ги срушат шипците барем во КВ, сами ќе бегаат шипците. И Јохан не е некој кој што би се продал, особено не на мрсните, а и е доста богат исто така.
Можеби не можам да тврдам ама ги знам јас нив племе со они а сигурно и сега се имат поткупено во КВ мислам на инспектори,џандари и други.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
... Да е Јохан на власт веројатно нема да се поправи ништо, нит улици, нит канализација, ама затоа булките нема веќе да смеат да стапнат во Кисела Вода. Рачунај дека со победата на СДСМ Кисела Вода со текот на времето ќе стане мултиетничка Општина. ..
.... СДСМ најверојатно, не дај Боже ќе победи во втор круг. . Да победи Јохан, дај Боже нема да биде така, можеби нема да се грижи премногу за канализации курци палци, ама затоа ш.иптар нема да смее да стапне.
Може подетално да објасниш како тоа Јохан ќе ги спречи шипците да не стапнат во КВ ?
Ќе ги тепа по улица ? Ќе организира народни стражи? Ќе донесе некој закон ? Еве мене не ми е јасно тоа...
 
A

Avenger99

Гостин
Јас живеам во Кисела Вода од раѓање и никогаш ги немало, но во последниве година дена работите се сменија. Се шетаат слободно и никој ништо не им вика(а и што може). Не е тајна дека имаат изнакупувано станови кои ги издаваат под кирија. Како порано, така и сега во Кисела Вода не живеат ш.иптари, но шетаат по кафичи и бутици, се пикаат под нокт. СДСМ најверојатно, не дај Боже ќе победи во втор круг. Ќе ги поправи улиците, тротоарите и слично, но затоа жителите на КВ ќе платат казна, а тоа е како што кажав мултиетничка Општина. Да победи Јохан, дај Боже нема да биде така, можеби нема да се грижи премногу за канализации курци палци, ама затоа ш.иптар нема да смее да стапне.
Може подетално да објасниш и каде тоа изнакупиле станови? Кај тоа се шетаат по бутици и секаде се пикаат ? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom