Риболов

Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Бабуна Велес и Дошница Д. Капија најисплатливи ми стојат...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
за тие што риболоват редовно цената на дозволите не е скапа, доколку би ја купувале рибата во продавница сигурно би ги дале тие пари, е сега имате + трошоци за опрема,прихрана како и за гориво

ама пак некои успешни риболовци гледам успеваат по нешто да продадат од уловот и да ја обноват опремата како и да излези нешто за гориво и по некое пивце бонус.........
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
84
Поени од реакции
119
Dobar den pocituvani ... neznaev deka postoi temava .... super top ...
Kako e vo Makedonija so Krapskiot ribolov,dali ima nekoj nekoja informacija , kade fakaat na shto kako.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
по некој крап се лови на мавровица, дојранско и вардар колку што сум запознаен
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
13
Луѓе како се правилата за риболов на езерце во градски парк во Скопје? Мора да се враќаат рибите или не мора?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Слабо,не сум бил одамна.Планирм сабота сега да одам да видам дали некое крапче сака да касне малку шеќерац :D

Туку виде ли што праат на Паљурци? Секој ден вадат 10+кила парчиња крап,а рекордот до сега беше скоро 27 кила........
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
25 кила беше рекордот има слики скоро секој ден се вади капиталец што е малку чудно за толку мала вода(можно е да има далавера со сликањето, го вртат еден крап повеќе души објавуваат во различни денови и така натаму, мене ми е сомнително во толку мала вода ни Крушево во најдобрите денови со порибување не давало толку крап и тоа капиталец)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
25 кила беше рекордот има слики скоро секој ден се вади капиталец што е малку чудно за толку мала вода(можно е да има далавера со сликањето, го вртат еден крап повеќе души објавуваат во различни денови и така натаму, мене ми е сомнително во толку мала вода ни Крушево во најдобрите денови со порибување не давало толку крап и тоа капиталец)
Има видео бате како го вадат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom