Teтово

Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Џабе, пак ќе се осеќа...а на вести кажаја демек "депонијата запалена пред да биде релоцирана во Понеделник" ххахахахахаххахахаха каква глупост еј.... 13 године не сменија ништо, и демек сеа ова се деси и ќе ги убеда свите дека ќе га преместуеле стварно...
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Барајте кој ги добил парите за преместување и можеби ќе ви стане јасно кој го запалил ѓубрето. Истите кој треба да ги чистат улиците од снег.....
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.140
Не ќе беше лошо и Албанциве да излезеја на првиот протест.. Абе ниедна партија неможе да ме допре да излезем пред општина!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не ќе беше лошо и Албанциве да излезеја на првиот протест.. Абе ниедна партија неможе да ме допре да излезем пред општина!!
За Југохром колку македонци имаше?
Овие пред општина беа вмровци, протест имаше од Екогерила кај депонијата.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841
Не беа вмровци, не е тачно. Имаше членоој и од вмро и од сдсм, имаше и неопределени. Бев на двата протеста, не зборим напамет. Као прво ја не сум член на ниедна партија и не добив повк од никого, туку сам излегов чим видов дека има нешто. И нема овде место за поделба, Македонци, Албанци, дишимо од воздухот свите, цел град и свите треба да покажа реакција, да се побуна, а не у време на протест кафиќите да бида фул и од нутра да те гледаа и да ти се смеа „глеј ги будали, протестираа демек ќе смена нешто“.

Ништо не бидуе од нас, ќе не отруа, ќе ни еба мајката а мие ќе ќутимо. Се прашуем што ќе беше у случај да ова беа митинзи организирани од партија. Тогај ќе вриеше народ, ќе се блокираја улице. Ама тогаш јбг, се работа за прогрес у партија, треба да те вида дека си излезен, а сеа ка се работа за загаден воздух, јбг, тогаш не моем, на кафе сум.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Екогерила си ја завршува работата, Југохром престана да работи се до поставување на филтрите, депонијата почна да се дислоцира.

На протестите за Југохром кога загадувањето во Тетово стигнуваше до 990 пм честички за кубен метар, имаше многу луѓе. Има слики и видеа и тоа може да се потврди.

Вчерашниот митинг беше организиран од вмровците кои се активираа сега за локалните избори, можеби учествувале и други луѓе ама организаторите се тие. А под нивна организација не очекувајте албанци бидејќи тие имаат политичка цел.
Досега само Екогерила се покажаа дека немаат влијание од политиката и секогаш се тука да реагираатт за секоја појава која го загадува воздухот.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.140
За Југохром колку македонци имаше?
Овие пред општина беа вмровци, протест имаше од Екогерила кај депонијата.[/QUOTE
Југохром не е главниот загадувач на Тетово!! Дали некогаш пред депонијава Југохром важел за загадувач на Тетово?
Во зима проблемот е тоа што Тетово е во котлина лошата инфраструктура, многу згради, огревот со дрва палењето на депонијата па и плус магла ете ти катастрофа..
Еве сега летен период се си беше ок се додека не му ебаја мајката на ѓубрето..
Не ми се верува дека олку прост народ живее тука во Тетово.. Зборувам за тие што имале можност а не дошле на протест, тука спаѓаат и партиските војничиња од сите 4страни..
Нека се утепаа нека не чекаат чадот да ги убие!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.553
Поени од реакции
841
Toни, не се слажемо за некој работе.

Депонијата уште не почна да се дислоцира, а за тоа има докази и од људи од терен. Померена е само 500м или 1км подоле. Плус, депонија не се дислоцируе со 1 багер и два камиона, поготово не толку голема депонија. Ене ноќеска пак горело ѓубрето, многу људи што жива у близина ми го кажаја тоа, не можеле да спија од смрдеа.

Околу Југохром не можемо да се сложимо никако, пошто ова што се деси денојве беше ептен пострашно.

А што се однесуе до протестиве. Ја се прашуем ако вмро стварно ги организираше кј беа истите тиа вмровци што у голема бројка излагаја на прошлогодишните контра-протести у Тетово ? Сами тогаш се фалеа со голема посетеност. А вчера и завчера имаше по 20-30 нивни членоој и горе-доле исто толку членоој на сдсм.

И наша грешка е и тоа огромна грешка, ако допуштимо политички партие да организираа протест за вакви работе. Не мора да зависимо од еден ебан повик од штаб и за ова. Мене највише ме нервира што немаше масовна и спонтана реакција од људиве. Град од 80.000 људи, а испаѓа дека загадуењето ги засега само 0,25 % од цела популација. Мене тоа ме тишти и ме нервира овја два дна. Ги избелеа тастатурете од пишуење статуси по фб, а на протест нигде ги нема.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Екогорила кога протестираа кај депонијата? Или тоа што свиреа бах 4ца го рачунаат за протест?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Денес моментално приметив дека има 3-4 од ЈКП со четки, лопати што го собираат ѓубрето од улицеве и тоа у 15 часот што е чудно за градов. Чистеа и пред контејнерите ама контејнерите никако да им текне да дојдат да ги испразна. Ај што го собраа ѓубрето, контејнерите ги оставија брдо полни да смрда и мачки да се собираат, никако да им текне да напраат дезинфекција на улицеве него битно само површински да се замете колку да се види дека нешто се работа.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па кој имаат еден камион од Хитлер заборавен за цела околина од Милетино до Старо Село што очекуаш :pos:
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
да не знаете во тетово дали има и ако има шинтерница за собирање на кучиња каде се наоѓа??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom