Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Публиката со стендинг овејшн и песна за Падоин го испрати играчот на клупа... Класа потег од тифозите :cuc:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Конечно, ти ебем 100килашот[DOUBLEPOST=1503163823][/DOUBLEPOST]Да видиш малу како е да не играш!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Матуиди од аеродром право на утакмица и добива 20 минути... пред Бернадешки кој е веќе месец и кусур тука... но ок. Нек е за арно за убо...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Како изигра Матуиди? Баш кога влезе во игра морав да гасам... Коста како изигра?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Како изигра Матуиди? Баш кога влезе во игра морав да гасам... Коста како изигра?
Матуиди добар впечаток ми остави... трча, прецизни пасови, се отвара убаво... Коста такоџе добро се покажа..добиваме свежина и течност пред се во креирање на нападите.. ми лајк дис.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Go ima nekoj od vas ovaj dres?


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Fun fact: Gaetano Scirea started his career at Atalanta and played there for 2 years before joining Juventus. Caldara is following exactly in his footsteps.

@Scirea :rolleyes:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Fun fact: Gaetano Scirea started his career at Atalanta and played there for 2 years before joining Juventus. Caldara is following exactly in his footsteps.

@Scirea :rolleyes:
Во иднина одбраната

Де Шиљо
....Ругани.......Калдара....Спинацола

Вчера сите одиграа на ниво. Џиџи си е Џиџи, одбраната стандардно добра, Ругани ептен заслужува да добие шанса годинава, комуницираше со Келини и Лихт вчера на натпреварот, така се собира искуство. Пјаниќ, Маркизио ораа на терен, Дибала е чудо на природата... мислам дека после заминувањето на Алекс, Дибала најмногу си ја заслужи да ја носи неговата 10-ка. Тевез беше одличен, али ваљда мораа да му се умилкуваат за да дојде кај нас. Кога му ја дадоа 10-ката на Погба, знаев дека тоа беше чист маркентишки трик (Башка си додаваше броеви на дресот, неможел да се носи со притисокот :facepalm: ), али сега кога си ја доби Дибала, мислам дека се си дојде на свое место, детето е невиден талент, трча назад, проигрува, шутира слободни, изведува корнери, му ебиш таа Тоби Мегваер фацата да му ја наебиш :cuc:. Манџата е ептен благодарен играч, секој натпревар дава 100% од своите можности, башка провоцира на терен, ѓубре од играч е, me gusta.

Игуаин нека оди у три си лепе пичке материне, неможам да го гледам на терен... уствари не го ни гледам, неможе да се состави со топката бем ти крмакот

Сега идната недела со Џенова, Алегри кога ќе го ували Де Шиљо во прв тим, автоматски одбраната ќе ни изгледа како во времето на Раниери, Ферара,Ѕакерони

Григера....Легротаље....Мелберг....Ештон
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Во иднина одбраната

Де Шиљо
....Ругани.......Калдара....Спинацола

Вчера сите одиграа на ниво. Џиџи си е Џиџи, одбраната стандардно добра, Ругани ептен заслужува да добие шанса годинава, комуницираше со Келини и Лихт вчера на натпреварот, така се собира искуство. Пјаниќ, Маркизио ораа на терен, Дибала е чудо на природата... мислам дека после заминувањето на Алекс, Дибала најмногу си ја заслужи да ја носи неговата 10-ка. Тевез беше одличен, али ваљда мораа да му се умилкуваат за да дојде кај нас. Кога му ја дадоа 10-ката на Погба, знаев дека тоа беше чист маркентишки трик (Башка си додаваше броеви на дресот, неможел да се носи со притисокот :facepalm: ), али сега кога си ја доби Дибала, мислам дека се си дојде на свое место, детето е невиден талент, трча назад, проигрува, шутира слободни, изведува корнери, му ебиш таа Тоби Мегваер фацата да му ја наебиш :cuc:. Манџата е ептен благодарен играч, секој натпревар дава 100% од своите можности, башка провоцира на терен, ѓубре од играч е, me gusta.

Игуаин нека оди у три си лепе пичке материне, неможам да го гледам на терен... уствари не го ни гледам, неможе да се состави со топката бем ти крмакот

Сега идната недела со Џенова, Алегри кога ќе го ували Де Шиљо во прв тим, автоматски одбраната ќе ни изгледа како во времето на Раниери, Ферара,Ѕакерони

Григера....Легротаље....Мелберг....Ештон
Eпa Де Шиљо ти е il nuovo Де Чеље
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Eпa Де Шиљо ти е il nuovo Де Чеље
Де Шиљо треба уште бурек да јади од Фурна Чаир додека да го стигне Де Чеље...

Еве ја Ивана, нејзиниот татко достојно ја чуваше 11-та на Де Чеље додека овој да ја превземе

Screenshot_2017-08-20-12-10-49-1.png
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Во иднина одбраната

Де Шиљо
....Ругани.......Калдара....Спинацола

Вчера сите одиграа на ниво. Џиџи си е Џиџи, одбраната стандардно добра, Ругани ептен заслужува да добие шанса годинава, комуницираше со Келини и Лихт вчера на натпреварот, така се собира искуство. Пјаниќ, Маркизио ораа на терен, Дибала е чудо на природата... мислам дека после заминувањето на Алекс, Дибала најмногу си ја заслужи да ја носи неговата 10-ка. Тевез беше одличен, али ваљда мораа да му се умилкуваат за да дојде кај нас. Кога му ја дадоа 10-ката на Погба, знаев дека тоа беше чист маркентишки трик (Башка си додаваше броеви на дресот, неможел да се носи со притисокот :facepalm: ), али сега кога си ја доби Дибала, мислам дека се си дојде на свое место, детето е невиден талент, трча назад, проигрува, шутира слободни, изведува корнери, му ебиш таа Тоби Мегваер фацата да му ја наебиш :cuc:. Манџата е ептен благодарен играч, секој натпревар дава 100% од своите можности, башка провоцира на терен, ѓубре од играч е, me gusta.

Игуаин нека оди у три си лепе пичке материне, неможам да го гледам на терен... уствари не го ни гледам, неможе да се состави со топката бем ти крмакот

Сега идната недела со Џенова, Алегри кога ќе го ували Де Шиљо во прв тим, автоматски одбраната ќе ни изгледа како во времето на Раниери, Ферара,Ѕакерони

Григера....Легротаље....Мелберг....Ештон


Spinazzola is included in Atalanta's squad for the game Roma.

Juve told Atalanta they'll buy Laxalt from Genoa & send him to Bergamo on loan + an economic compensation, for Spinazzola. Rejected. #Sky

Blaise Matuidi's Juventus debut by numbers:
19 minutes played
100% aerial duels won
100% tackles won
95% pass accuracy
2 chances created

Marotta "My future? I do not see myself at another club."

Marotta "Players that are club symbols which embody & identify with the spirit of a team will no longer be there. Buffon will be the last."

Marotta "Elite football will become more & more a form of entertainment. With the players being more & more like stars of show business."

Marotta "We may not desire that to happen in football, but the world economy pushes things in that direction."

Marotta "Transfers? I witnessed the entire transformation, across 40 yrs. From TV to this financial invasion, which has buried the romance."

Marotta "The same philosophy must permeate the team & technical staff. That same trust must be the basis of the relationship with the club."

Marotta "Which means that every person at the club must be put in a position to give his best & contribute to the collective success."

Marotta "Juventus, with 500+ employees, aspires to consolidate itself as one of the most important & profitable companies in sports."

Marotta on the CL "For us the challenge starts again, we are still very determined."

Marotta "My biggest disappointment in the last 7 years was Cardiff, losing the CL final against Real, last June." 1/2

Marotta "But I always repeat to myself a sentence that was said by Mandela 'I never lose: either I win or I learn'." 2/2

Ezequiel Garay to Juventus should be completed during the coming week.

 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Пасот на Пјанич за голот на Дибала :drk:
[DOUBLEPOST=1503249731][/DOUBLEPOST]Кој кретен беше коментаторот на Арена вчера.Прв натрпевар на Јуве го даваат Бернанрдески во кадар и земал коментира како по фаца не бил задоволен,као не бил купен на клупа да седи...Па да му ебам мајката кога Јуве имаше клупа со Ринкон и кога влагаа Лемина и Стураро од клупа како крила,тогаш сереа немал Јуве клупа за ротација,Сега има топ клупа (бар за напад),али зошто седел на клупа на прв меч,а бил платен толку.Крајов не им се фаќа јебига мора некој да седи на клупа,.Кај Реал еден Иско,Ковачич и Асенсио (кој во било кој клуб ќе е стартер) седат на клупа,али баш ради тој квалитет во ротацијата Реал освојува ЛШ две години по ред.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Meanwhile Allegri considers Sturaro as a full-back

RB ? :Кезец:[DOUBLEPOST=1503284404][/DOUBLEPOST]Прочитав една јака 'теорија' сеа и баш ме интересира дали мислите дека има логика. Бонучи не напушти поради кавгата со управата и Алегри туку поради онаа со Дибала. Поради тој фамозен шамар и поради тоа што требало или дошло да се бира - Дибала/Бонучи? Плус Дибала мислам дека не излезе со изјава да демантира за шамарот а и не беа во последно мислам заендо сликани или нешто друго...
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Прочитав една јака 'теорија' сеа и баш ме интересира дали мислите дека има логика. Бонучи не напушти поради кавгата со управата и Алегри туку поради онаа со Дибала. Поради тој фамозен шамар и поради тоа што требало или дошло да се бира - Дибала/Бонучи? Плус Дибала мислам дека не излезе со изјава да демантира за шамарот а и не беа во последно мислам заендо сликани или нешто друго...
Деви досега се појавија 1000 теории зошто не напуштил Лео, првата беше ЛШ со Алвеш, втората ради Алегри, третата ради третманот на тимот итн... остај ги медиумите да пишуваат што сакаат. А ако ме прашаш имало сигурно нешто чим не напуштил, не е можно Декември 2016 да потпише нов 5 годишен договор, а веќе во Јуни 2017 да се сели во Милан... значи имало нешто, а што било проблемот можеби ќе се дознае во иднина кога цела оваа генерација ќе биде во поодминати години и во пензија заминати. Сега за сега сите мудро си ќутат, што е и оправдано да не се ствараат тензии меѓу двете страни...да бевме како Барса или Реал на пример, кадешто фудбалерите јадат гомна цело време по Твитер и ФБ тоа ќе беше WW3, али паметно си играат нашиве, ќути си и терај ја новава сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom