Game of Thrones

Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Овај змејот што го отепа Најткинг нели е Регал? Регал е зелен додека Вајсерион е кремасто златен, зошто сите велат дека е Вајсерион? :confused:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.570

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
сезонава некако ептен бе глупа...
кај ги најдоа бе мртвациве синџирите бе? тие дебилите со џон сноу не можеа цело време да го кршат мразот и да си седат раат? како успеваат вака да се телепортираат? и онаа ако го погледне уште еднаш така џон сноу има косичињата в рака да и ги дадам
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Некако сум убеден дека Серси го лаже Џејми дека е бремена. Оваа сезона имаше сцена каде што тие се расправаа и Џејми беше потиштен дека нема повеќе за што да се борат бидејќи децата им се мртви.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Да и јас осеќам дека Серси ќе сака да го сјебе Џејми на крај ама дали ќе успее ќе видиме, да не ја сјебе он..
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
сезонава некако ептен бе глупа...
кај ги најдоа бе мртвациве синџирите бе? тие дебилите со џон сноу не можеа цело време да го кршат мразот и да си седат раат? како успеваат вака да се телепортираат? и онаа ако го погледне уште еднаш така џон сноу има косичињата в рака да и ги дадам
Да постоеше дислајк копче на постов ке имаше повеќе дислајкови неголи мислења последниве 10 години
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
сезонава некако ептен бе глупа...
кај ги најдоа бе мртвациве синџирите бе? тие дебилите со џон сноу не можеа цело време да го кршат мразот и да си седат раат? како успеваат вака да се телепортираат? и онаа ако го погледне уште еднаш така џон сноу има косичињата в рака да и ги дадам
Сезоната е глупа пошто не знаеме од каде „мртваците“ (како што ги викаш ти, а заборави кој/кои ги контролира)...
Да, така е лесно да се скрши мраз во зимата на температура минус милијарда.
А во врска со телепортирањето, омилена серија им била Стар Трек, па научиле некоја фора.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
bi zamizal na se ali kaj gj i nakoja ova singirite ,inace wings nemat gajle od potonvanje vo voda ,koga klrgej go zdrobi mrazot dvajca wings potonaja istite posle izlegoja od dupkata vo mrazot i go vlecea tormund ,srekja klegejn go spasi, poslednava epizoda se nadevam nema da ja haknat vaka izedov 100000000 spojleri
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Posti li sansa ovoj night king-ov da znae za zmejovive, t.e. garant postoi, i znae, ama jedina pricina zasto ovie ne bea napagani i ostaveni da cmaat na toa karpite mi e ovaa, deka ovoj znael deka ke dojdat azdaive so namera da gi skine i da si gi prisvoi, realno mnogu ednostavno ja ubi ednava, taka da vaka nekako go objasnuvam ova sto gi ostavi ovie da cekaat pomos i ne gi napagase, a mozese u dva potega da gi rasparci.

Mi se sviga inace ponazad videoto staveno so teorijata za bran, deka on vsusnost e the night king.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom