Гуми (пневматици)

Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
Дечки со старите гуми одкако ќе ги извадите што правите? Има некој да ги зима за старо, откуп некој, или одат на отпад? Ваше искуство?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки со старите гуми одкако ќе ги извадите што правите? Има некој да ги зима за старо, откуп некој, или одат на отпад? Ваше искуство?
Ако не се за фрлање пушти ги по оглас, сиромаштија државиче сме така да се купуваат и половни гими
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ако не се за фрлање пушти ги по оглас, сиромаштија државиче сме така да се купуваат и половни гими
НЕ...Фрлање под итно..Зар јас моите гуми да ги дадам на некој невин човек да ги вози,недај Боже да му испукаат на поголема брзина да се отепа,па на душа да го носам,за бедни 1000-2000 денара..Строго фрлање..Или една ќе си оставам за резерва.Најголема грешка,старите и употребени гуми да се фрлаат,и никако да не се местат за возење..
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Најдобат избор на зимски гуми од средна класа? И да не знаете каде има попуст на зимски гуми моментално, вон сезона?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Најдобат избор на зимски гуми од средна класа? И да не знаете каде има попуст на зимски гуми моментално, вон сезона?
Od tolkava tema,so testovi,iskustva,ti kratko i jasno prasa koi gumi se najdobri. Stom te mrzi da citas,idi i prodavacot ke ti kaze
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Од овие 3 само Сава ми се познати.. :)
Мене ми се сите три познати. Добри зимски гуми од средна класа. Семперит австриски, Фалкен јапонски. Друго штознам. Бај д веј, кои димензии ти требаат. И што рачунаш под средна класа? Данлоп ако одговараат ценовно се веројатно подобри од набројаниве.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Мене ми се сите три познати. Добри зимски гуми од средна класа. Семперит австриски, Фалкен јапонски. Друго штознам. Бај д веј, кои димензии ти требаат. И што рачунаш под средна класа? Данлоп ако одговараат ценовно се веројатно подобри од набројаниве.
Ми требаат 205/55/16. Кога кажувам средна класа, мислам за цената..
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Ми требаат 205/55/16. Кога кажувам средна класа, мислам за цената..
Јас на мојата кола имам Семперит со тие димензии и сум задоволен, овде во Германија се релативно популарни. Фалкен имам летни, задоволен сум, исто така меѓу попопуларните овде од таа средна класа, колку што знам и зимските гуми им се добри. За Фалкен додуша имам слушнато дека нешто побрзо се трошат, но ако не возиш многу, тоа не би ти бил проблем. Сава веќе ги знаеш... Ако ценовно ти одговараат би можел да ги погледнеш и Данлоп, иако се веројатно нешто поскапи - секогаш има некои акции, попусти итн - мислам дека зимските им се посебно добри, а би требало да се нешто поефтини од најскапите Континентал, Гудјиар, Мишелин итн... Ханкоок некој ги спомна, веројатно се исто добри гуми од средна класа, но лично сум немал искуство.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво дечки, се мислам измеѓу Sava и Hankook зимски гуми, горе доле иста ценовна група ми испаднаја, едино што за Сава немам бесплатна монтажа. Совет у врска гумиве?
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Здраво дечки, се мислам измеѓу Sava и Hankook зимски гуми, горе доле иста ценовна група ми испаднаја, едино што за Сава немам бесплатна монтажа. Совет у врска гумиве?
Која димензија? Во Македонија меѓу моите Семперит и Сава пре би избрал Сава затоа што се нешто подобри на суво, можеби и на дожд, додека Семперитот се нешто подобри на снег и мраз спрема интернет тестовите, а во Македонија би рекол е посуво во однос на Германија. Ханкоок додуша не би знаел. Жена ми од скоро има Поло со 165ки зимски Ханкоок, па за некој месец би можел можеби нешто и за нив да кажам.
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки, се мислам измеѓу Sava и Hankook зимски гуми, горе доле иста ценовна група ми испаднаја, едино што за Сава немам бесплатна монтажа. Совет у врска гумиве?
Сава секако, земи ги од друго место каде што даваат монтажа, макар и да тркнеш до друг град, незнам каде си гледал и од кој град си
 

Kajgana Shop

На врв Bottom