Драга Кајгана (виртуелен дневник)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ne e izmislica toa za 7mica. I drugar moj e zatruen.
Извини за цитат.
Можеби не е ама они и било кој друг се невини додека не се докаже спротивното.

Овој е насловот:
Масовно труење во скопската сендвичара „Седмица"
https://kajgana.com/masovno-truenje-vo-skopskata-sendvichara-sedmica

Вака би требало да го корегираат со минимален напор:
Масовно труење во скопската сендвичара „Седмица"?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јајценце кој ѓавол ме тераше да ја упропастам косата? кој? :yid:
да знам кој е, ќе го најдам и ќе го убијам... жив ќе го изедам...
се плашам да ставам фен или преса на неа. ко плинска боца ќе летнам
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Од вчера патувам и уште сум во Шведска. Да ти ебам и острови, и бродови и страв од летање....
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Мајсторски зафркнувам работа по стоти пут.
На ист начин.
Не во ЦВ, патент на дисциплинава требе да стаам.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Драга,

Дали и во твојот град вриет од сељаци шо пуштет по сите тераси различна сељачка музика од КАСЕТОФОН Со звук како тенџере?
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Веќе 3 месеци сум во KFC Mинхен и одамна немав слушнато македонски дијалог,кога пред 2 дена на пауза на некој 10тина метри од мене се доближуваат 2 жени и го започнуваат следниот дијалог
-Многу ме боли половината незнам шо да прам.
А ова другата и одговара..
-Од серењето ти е не се плаши.
Не гледам логика во муабето или глуп сум.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Корејциве се носталгични серковци. Ја инсталирав Starcraft пред некои месец дена за да видам што им беше толку проблематично да се префрлат на двојката и се што можам да заклучам е дека имаат десет слоја на rose coloured glasses. Играта е траорно застарена и механички крш. Pathing-от е катастрофа. Не дај боже да треба да проаѓаш по угорница. Ај што пола саат ќе им треба да пројдат, пола и повеќе ќе умрат ако горе те начека непријателска војска. И о боже колку пати се случува некако еден unit да заака на километар од контрол групата што често значеше гага sniped unit. Или да ти треба пола саат да ги одглавиш dragoons-от. Collision катастрофа. Колку пати ми се случуваше units необјасниво да ми се заглават позади mineral fields, па ако е во непријателска база јбг, изгубен unit. Hotkey контролите се жива комедија и треба раце да искршиш ако сакаш да ги користиш ефективно.
Да не зборам дека фалат еден тон опции ко селектирање повеќе од 12 units, селектирање цела војска, multiple building selection, можноста за сетирање на консекутивно градење со shift командата, па така, ако сакаш да започнеш повеќе од еден pylon мора за секој посебно да идеш на build. Се на се, Starcraft Remastered постои бидејќи Јужна Кореја се једина нација која што масовно игра Starcraft и се неспособни да се адаптираат на патем речено подобрата верзија на нивната омилена игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
- Што се тоа негативни броеви бе батка?
- Трга автобусот од станица, се качуваат пет патници, на наредната се симнуваат седум патници, значи треба да влезат двајца за автобусот да биде празен. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::masa:

И ден денес еден од најдобрите скечови на К-15, а што е најтрагично има логика у муабетов ако сакаш негативни броеви да објасниш. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom