Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Имам S5 Neo порано ми се полнеше за пола сат а сега 6 сати се полни 50%.. Гаснам секакви апликации во позадина и пак исто, порано не правеше вака дури и седев на него и пак се полнеше брзо.. Година и пол дена како го имам, можно е да е оштетен полначот нешто? До што да е проблемот? :(
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
Имам S5 Neo порано ми се полнеше за пола сат а сега 6 сати се полни 50%.. Гаснам секакви апликации во позадина и пак исто, порано не правеше вака дури и седев на него и пак се полнеше брзо.. Година и пол дена како го имам, можно е да е оштетен полначот нешто? До што да е проблемот? :(
1. купи нов кабел за полначот
2. шо е воа на аватаро бе?
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
1. купи нов кабел за полначот
2. шо е воа на аватаро бе?
1.Заборавив да напоменам дека кога го полнам на лаптоп се полни брзо само од штек е бавно, дали има некоја врска адаптерот или бладам :confused:

2.
Една од најмоќните жени во историјата ;)
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
1.Заборавив да напоменам дека кога го полнам на лаптоп се полни брзо само од штек е бавно, дали има некоја врска адаптерот или бладам :confused:

2.
Една од најмоќните жени во историјата ;)
1. епа купи нов адаптер, или па на крајот на краиштата земи нов полнач на цело ги има за 200 денари у анхоч
2. јао ми се свиѓа женчево
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
на многу модифицирани ромови не работат фабричките кодови, некогаш дури ни оној *#06# за проверка на имеи
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Некој користел Maps.me GPS ? Дали може да се користи и без интернет ?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Јас користев дури бев Германија. Можи да се користи без интернет ама треба прво да ја симниш одредената околина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom