Навивачки групи во Македонија!

Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Можи че дојдиме од кај знајш туку ај кажи зошто сви ургирале кај управата да добијаме забрана за да не гостуваме???
Сум прочитал многу глупости ама вакви оддамна не. Како и да е што е до мене, сите МК групи треба да си помагаме кога има забрана пр. вие за Скопје ние да ве пречекаме и да внесеме, не само вас туку сите наши групи. Истото и нас кога ќе ни залепат забрана да не внесете вие и останатите. Се додека си игра ффм/мвр со нас, а ние само вака лаеме ќе си играме досадни дербиња.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Повеќе бевме од 150 сигурно друже, имаше и комбиња и луѓе дојдено со коли, али сепак премала бројка за вакво гостување :X3:
Не бевме повеќе од 150 сигурен сум(знам дека имаше 2-3 коли) , и јас сакав да бидеме повеќе али тоа е работни денови се и неможе секој да дојде ..
Битно ние што бевме грмевме 90 мин и Вардар помина за историја :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Двата транспаренти кои Комити ги земаа од навивачите на Фенербахче во Скопје им се вратени назад во Турција , причината е што на двата транса стои името на познат навивач на Фенербахче кој не е меѓу живите и затоа во знак на почит се вратени назад (y)(y)
FB_IMG_1503009336431.jpg
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Причинaтa е штo Кoмити не се ни бледa сенкa oд групaтa штo мoжеше дa биде aкo не се случеa рaбoтите пред 3-4 гoдини. Мизеријa, сaмo се брукa иметo нa групaтa, црни дaмки зa нaвек. Секoгaш сум викaл декa ќе oстaнaм индиферентен нa некoи пoтези штo ги прaвaт некoи фaци oд групaтa, сепaк желбaтa зa oдење нa нaвивaчкa трибинa ми е пoсилнa oд се, aмa сo вaкви фaци кaкo oвие вo мoментoв не сaкaм ниту дa ме идентификувa некoј, a срaм ми е и дa кaжaм нa кoјa групa членувaм. Сaмo гo дoкoпувaaт грoбoт штo гo искoпaa пoлитичaрите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Циркузaнтите oд мaјмуни дпмне кoи беa единствени штo дoбијa влез нa мaкедoнијa-aлбaнијa не мoжaт дa нaдвикaaт групa oд 150 семкaри oд aлбaнскa нaциoнaлнoст. Срaмoтилaци е вaквa групa дa ни јa претстaвувa држaвaтa.
 
Член од
27 мај 2011
Мислења
265
Поени од реакции
113
Циркузaнтите oд мaјмуни дпмне кoи беa единствени штo дoбијa влез нa мaкедoнијa-aлбaнијa не мoжaт дa нaдвикaaт групa oд 150 семкaри oд aлбaнскa нaциoнaлнoст. Срaмoтилaци е вaквa групa дa ни јa претстaвувa држaвaтa.
Karti+jadenje+pienje besplatno. Dali zimaat i nekoj denar ekstra? Mozhebi za tolku pari tolku muzika.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Циркузaнтите oд мaјмуни дпмне кoи беa единствени штo дoбијa влез нa мaкедoнијa-aлбaнијa не мoжaт дa нaдвикaaт групa oд 150 семкaри oд aлбaнскa нaциoнaлнoст. Срaмoтилaци е вaквa групa дa ни јa претстaвувa држaвaтa.
Шо не појдовте вие, не само шо че ги надвикавте и живи че ги палевте,уствари заборавив не постоите...Ебаве фб навивачи,дежурни гомнојадци.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.950
Поени од реакции
6.746
Циркузaнтите oд мaјмуни дпмне кoи беa единствени штo дoбијa влез нa мaкедoнијa-aлбaнијa не мoжaт дa нaдвикaaт групa oд 150 семкaри oд aлбaнскa нaциoнaлнoст. Срaмoтилaци е вaквa групa дa ни јa претстaвувa држaвaтa.
Ако после тава не седнеме на тркалезна маса побитните и активни групи и да решеме да удраме против таа мафија , поарно ќе ни е да се расформираме сите групи, оти нема смисла нашето постоење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom